Chat 10

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Šta je babi milo, to joj se i snilo..
Prenosite ovde osakaćene kvazi vesti sa drugorazrednih medija, namerno isečene i ukrojene, da bi opravdali sopstvene umišljaje.
Evo linka ka toj vesti sa medija koji nije idealan, ali je ipak respektabilan u odnosu na "tpknews".


U pitanju je dakle nesporazum i loše data izjava a ne činjenica.
Efikasnost Sinovac vakcine jeste oko 50% i to je odavno poznato, a Sinopharm koja je kod nas u upotrebi se kreće oko 80% i više.
Radi se o tome zapravo da je zvaničnik dao izjavu u kojoj se govori o tome kako uopšte povećati efikasnost vakcina

Ne iznosite neistine.
Nije govno nego se pas posrao

Послато са moto e5 play помоћу Тапатока
 
Šta je babi milo, to joj se i snilo..
Prenosite ovde osakaćene kvazi vesti sa drugorazrednih medija, namerno isečene i ukrojene, da bi opravdali sopstvene umišljaje.
Evo linka ka toj vesti sa medija koji nije idealan, ali je ipak respektabilan u odnosu na "tpknews".


U pitanju je dakle nesporazum i loše data izjava a ne činjenica.
Efikasnost Sinovac vakcine jeste oko 50% i to je odavno poznato, a Sinopharm koja je kod nas u upotrebi se kreće oko 80% i više.
Radi se o tome zapravo da je zvaničnik dao izjavu u kojoj se govori o tome kako uopšte povećati efikasnost vakcina

Ne iznosite neistine.

Ovo je ipak TV koja je objavila snimak gde po hodnicima leže umrli od covida.Ili mislite da doktorica na snimku nije kompetentna.
 
Sto se tice celokupne situacije ne bih da unosim paniku i da destabilizujem ovaj forum ALI MI CEMO SVI DA POCRKAMO i ja sam svestan toga i samo je pitanje kojim ce redom da se putuje ali najbolje je da ide spontano. Mene malo da budem iskren plasi cinjenica da sam se zimus malo opustio cvarci ,prsuta slanina sapunjara iz salamure ,dimljene kobaje i pecenica to je sve prva ruka bez emulgatora i konzervansa a ,kajmak i sir iz zapadne Srbije. I sada kada cujem rec TROMB i ZAPUSILO SE I KOBNO SE ZAVRSILO nesto me presece a pun sam holesterola pod garancijom jedino ako ga nisam malo razredio sa domacom radzom od 50 stepeni ona topi holesterol i cisti i krvne sudove i creva. Sad sam resio samo boranija ,grasak supice ,corbice medjutim da ne zaboravim POSTOJI JEDNA VECA GRUPACIJA KOJA NIJE KONZUMIRALA SAPUNJARU, SKEMBICE, CVARKE I NIJE UMAKALA VRUC LEBA U MOCU ALI SU NAZALOST PRIMILI ASTRA ZENEKU I MOMENTALNO JE KRENULA TEMPERATURA 40 STEPENI ISTE VECERI I BAREM NEKO DA UPOZORI GRADJANE SRBIJE........MA NIKO SVI NADLEZNI CUTE a tu ASTRA ZENEKU je uglavnom primalo stanovnistvo pro zapadno orijentisano. Ovaj moj sugradjanin je hteo Rusku ili Kinesku ali navodno nisu imali a on covek koji je bio veoma krhog zdravlja otisao je za manje od 48 sati. A ovaj drugi komsija koji je bio sinonim za zdravog coveka i koji je imao izuzetnu disciplinu u svemu a plus veoma dobru genetiku svi u familiji prelaze 90 godina ne znam koju je primio ali sumnjam da nije Astra. I veceras se cujem sa drugarom koji je mesec dana u bolnici 73 godiste i covek mi kaze da je pola odeljenja primilo revakcinaciju tako da dzaba Brnabickino upiranje da bude uverljiva dzaba i cika Kon kad covek daje informaciju iz prve ruke da je pola pacijenata u bolnici primilo i revakcinaciju i kako ja sutra kada udjem u prepunu kladionicu ili kada me pitaju ovi sto piju pivo ispred prodavnice da li da se vakcinisu STA DA IM KAZEM ❓ a da ne pominjem mnogo frekentnija mesta kao pijace ,kafici, sedeljke a stara narodna poslovica kaze DOBAR GLAS DALEKO SE CUJE A RDJAV JOS DALJE i kakav bi ja sad covek bio kada NE BIH UPOZORIO MENI DRAGE LJUDE A POSTOJI LI VECA SRECA KAO KADA ZNAS DA SI NEKOME NESEBICNO POMOGAO A MOZDA I SPASIO ZIVOT::super::
 
Sale legenda . Promijenili su se stavovi , od toga da nema pandemije i korone , da je obicni grip i da netreba ici ljekaru do toga da ima naravno i zeznuto ali vakcine ne rade .
 
Lekari preporučuju vakcinaciju trudnica, ali kako je rekao dr Kon, država ne može da stane iza toga jer nema još dovoljno podataka.

Istakao je da će se te preporuke pojaviti vrlo brzo, jer je potrebno da se jedan deo vakciniše i da se na osnovu rezultata definišu preporuke.


- Ovako kada neko primi, preuzima isključivo odgovornost sam, kao i lekar - zaključio je član Kriznog štaba.


Bravo gospodo,tako se to radi.
 
Sale legenda . Promijenili su se stavovi , od toga da nema pandemije i korone , da je obicni grip i da netreba ici ljekaru do toga da ima naravno i zeznuto ali vakcine ne rade .
MOMO prati pazljivo postove i upijaj informacije jer ako svaki post treba da se objasni odosmo nizbrdo. Slozices se sa mnom DA JE CUDNA BOLEST KOJA SE LECI KOD KUCE MIROVANJEM I SA TABLETICAMA VITAMINA C. A tako se uglavnom lece inficirani sa koronom. Zamisli Momo coveka koji je zarazen sa nekom POLNOM BOLESTI i da mu kazu sedi kuci i kljucaj vitamine tim i nacinom lecenja ili bi mu se rascvetao ceo ili bi ga od muke odsekao da se spasi bede. Za tebe je najbitnija informacija da ASTRA ZENEKA DELUJE POGUBNO NA NASEG COVEKA veriovatno ili se nije aklimatizovala na ovo podneblje ili ce da krene da deluje ali joj treba vremena. Kineska za sada nepoverljiva i za sve forumase koji su primili Kinesku savet IPAK VI NOSITE MASKU JOS STO JE SIGURNO SIGURNO JE. A tebe cu da stavim na IGNORE jer krijes informacije kao zmija noge JESI LI SE VAKCINISAO ILI NISI ,STA MISLIS DALI MISLIS ILI NE MISLIS nema smisla samo preleces ovaj forum i stalno postavljas neka pianja i podpitanja 17 000 postova ukoci malo povuci rucnu ili se otvori se sa informacijama A OVAMO SVE BI DA SAZNAS A NISTA DA NE KAZES(n)
 
Malopre si prebacio Momi kako pecka i vesto provocira situaciju a Moma samo voli da se druzi i da kvalitetno potrosi svoje vreme

To je tvoj Moma:haha:
 
Otkud ti da krijem. Naravno da nisam primio , kod nas su tek počele da stizu vakcine , vrlo male količine do sada . Možda sto dvjesta hiljada dosad na cijeli bih . Vakcinisacu se ako te i to zanima , neznam što i neznam kako nisi mogao sam zaključiti do sad iz postova . Naša država je siromašna i išla pogrešnim putem u nabavku , al valjda će se sad malo ubrzati .
 

Ovo je ipak TV koja je objavila snimak gde po hodnicima leže umrli od covida.Ili mislite da doktorica na snimku nije kompetentna.
Zoki hajde molim te objasni mi tvoju interpretaciju ove vesti koju vec drugi put linkujes ,da vidim da li smo citali istu vest.
 
Šta je babi milo, to joj se i snilo..
Prenosite ovde osakaćene kvazi vesti sa drugorazrednih medija, namerno isečene i ukrojene, da bi opravdali sopstvene umišljaje.
Evo linka ka toj vesti sa medija koji nije idealan, ali je ipak respektabilan u odnosu na "tpknews".


Evo.zbog ovoga.I zbog toga što je prikazan snimak iz covid bolnice-Batajnica sa leševima u crnim vrećama.Taj snimak je po nekima relevantan pa bi onda i ovaj trebalo da bude relevantan.Postavio sam ga drugi put da ne bih pisao referat.Samo je citiran.Ne znam,da li si zadovoljan odgovorom ali uvek pokušam da odgovorim na pitanje,za razliku od nekih.
 
Нећу о томе који медиј истинито извештава, него ми је занимљив део изјаве докторке која је директор клинике. Она закључује да сада сви знамо да ковид 19 не напада само одређен орган него трпи цео организам. Добро јутро...ово нисмо знали.

Ето како савремена медицина проучава болести. Као да се то дешава на неком кршу од аута, па средиш део који не ваља и цепај дање. Тешко нама са таквом науком.

Када је човек болестан, увек трпи цео организам.



Што се тиче њене струке и психичких проблема, не наводи који су то пацијенти и да ли су били нпр. на кисеонику (не мора то бити респиратор). Колико се сећам само је Зоран наводио о потреби јако стручног особља за рад са уређајима те врсте, а тих стручњака нема довољно. Приликом погрешног рада, пацијент може имати различите последице (и претрпети нека оштећења која могу бити трајна), јер су промене парцијалних притисака гасова неугодне. Уз то иде и психичко стање пацијента (нарочито наплашених тиме како је ово најсмртоноснија болест свих времена) и сличне ствари.

Иначе је пре неких 10 дана преминуо школски друг моје жене. Имао неки лакши облик упале плућа и није имао никакве јаке тегобе. Крнули га на кисеоник и после 3 дана човек умро.
 
Mislim da mnogo umiru zbog loseg dozianja kiseonika pogotovo na respiratoru.

Uposte pojma nemaju da podese parametre izgleda pa siknu previse kiseonika.Komsija bio na kiseoniku cim ga stavili na respirator preminuo.
 
Mislim da mnogo umiru zbog loseg dozianja kiseonika pogotovo na respiratoru.

Uposte pojma nemaju da podese parametre izgleda pa siknu previse kiseonika.Komsija bio na kiseoniku cim ga stavili na respirator preminuo.
Da li je moguće da se mi složimo.Pogodio si u centar :bravo:
A kako bi onda širili paniku da nije toga
Protokoli su druga stavka.
 
Pa panika se siri. Mnogo je love u igri jos od testova, maski, vakcina.Firme propadaju to ce jaki igraci kupiti.

Zuta stampa ko zuta stampa.Ima tu i zastrasivanja naroda da bi se vakcinisali.Slab je odziv.Suska se da ce da bude obavezna.

Sad da li je vestaciki naprvljen ili je prirodno mutirao to zna mali broj ljudi.Mozda je i pravljen da rastereti zdrastveni i penzioni fond nekih zemalja.

Jednostavno ko boluje od necega tezeg strada ... Ko ce ga znati.
 
Kako se opustam? Sta mislis da sam iso po gradu i svuda sa maskom?Pa samo je nosim kada udjem u prodavnicu, market, opstinu, banku...
Nista nisam napisao sto nije svima poznato.
 
Pre nedelju dve nisi tako pisao već si te što ne nose masku nazivao retardima ili debilima ne sećam se baš tačno
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh