Centralno i etazno grejanje.

Evo centralno vec 5 godina, pecka termomontova 34kw,odzak sidelov f200 9m visok, prosle godine upala sova u njega i pec najnormalnije radila sem sto je dva tri dana dimila ujutru dok se par minuta ne razgori, ja otvorio vratanca na odzaku kad na ogledalce ne vidim vrh, sova izvadjena, pecka opet nastavila isto da radi samo je prestala i tih par minuta da dimi,koliko smole treba da se nakupi da ga zapusi kad cela pticurina nije uspela.
 
Kakav ti je ostatak instalacije? (četvorokraki mešni venil, antikondez ventil i sl.? )
 
Мени је, на срећу, изгорео само оџак. Унутра зидано обичном циглом а изнад крова фасадном. Све је то попуцало заједно са малтером.
Зидар ми је после рекао да се нахватало пуно смоле јер оџак није изнутра малтерисан а оџачар ми је рекао да се клапне на котлу не спуштају док се оџак добро не загреје и онда не хвата смолу. После сам од лимара поручио "биксну" од дебелог лима и спустио кроз цео тавански део.
И наравно, осигурање!
 
Сад кад спомену сову, ја као клинац по цео дан сам по улици шетао са ваздушном и био наравно задужен да комшијама тамним голубове по таванима и крововима. И тако комшији звекнем голуба и он упаде у оџак, а кућа спратна и оџак 1,5м изнад крова. Те зиме ме комшија псовао сваки пут када ме видео на улици. Онај голуб се заглавио и мумифицирао у оџаку једва су га извадили. 😁
 
Ima taj cetvorokraki to znam i mislim da nema vise nista, pec nikad ni u najhladnijim danima ne ide preko 65 stepeni, malo je predimenzionisana za 200 kvadrata koliko sad greje a kuca je lepo izolovana i sve preko te temperature u kuci postaje kao u sauni.
 
Onda ne koristiš mešaoni ventil kako treba. U kotlu diži temperaturu na 90 stepeni, a sa ventilom reguliši temp vode koja ide u radijatore. Zato je taj ventil namenjen...

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Onda ne koristiš mešaoni ventil kako treba. U kotlu diži temperaturu na 90 stepeni, a sa ventilom reguliši temp vode koja ide u radijatore. Zato je taj ventil namenjen...

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
Ventil namerno stoji pa skoro ugasen, da pec drzi 90 u kotlu trazi mnogo vise lozenja a ja ni jedan problem nisam primetio zbog toga sto pec stoji na tako "maloj" temperaturi.
 
Nebojša, treba da isprobaš da li bi kotao tražio više loženja ako bi ga (uz pomoć mešnog ventila) držao na 80-90. Trebalo bi u takvoj situaciji da odreaguje regulator promaje i smanji dotok vazduha u kotao pa se time produžava vreme izgaranja. Naravno, neko će sad reći da gušenje kotla nije dobro, ali u ovoj situaciji kad je temperatura vode u kotlu 80-90 nema stvaranja smole i gušenje ne smeta već samo produžuje period između dva loženja (samim tim i potrošnja je manja). Koji ti je tip kotla, trajnožareći ili obični?
 
Naravno mora se namestiti i regulator promaje da radi kako treba odnosno da zatvori vrata za dotok vazduha na 85-90 stepeni.Na mešnom ventilu staviti motorni pogon da otvara mešni ventil na temperaturu koja je potrebna u datom trenutku.
 
Nebojša, treba da isprobaš da li bi kotao tražio više loženja ako bi ga (uz pomoć mešnog ventila) držao na 80-90. Trebalo bi u takvoj situaciji da odreaguje regulator promaje i smanji dotok vazduha u kotao pa se time produžava vreme izgaranja. Naravno, neko će sad reći da gušenje kotla nije dobro, ali u ovoj situaciji kad je temperatura vode u kotlu 80-90 nema stvaranja smole i gušenje ne smeta već samo produžuje period između dva loženja (samim tim i potrošnja je manja). Koji ti je tip kotla, trajnožareći ili obični?
Probao sam da lozim i ovako i onako i ove temperature i one i sem povecane potrosnja ogreva kad su temperature visoke u kotlu ja nikakvu drugu razliku nisam primetio.
Lozim kameni ugalj(banovic kocka) sem gomile sljake od njega nista drugo nema, ni smole u peci ni dimljaku ni kondenza ni bilo cega.
I kotao je trajno zaruci.
 
Dok su moji lozili, imali su Central 20, odzak zidan tamo '91, na principu SIdlerovog mozda cak i Sidler ako je tada postojao, Posto je etazno, odzak je visok samo 5m, FI 200, to je lozeno, drvima, ugljem, plastikom dok je jos deo EI plastike radio 90ih. Nikada se nije zapusio, ali kada zazimi to se drzalo na 90C pa kad mu cale ubaci plastiku znalo da ode i na 100.
 
Ja isto zapalim bar jedan put godišnje,ako ima pootrebe i više puta.
Gorane ne pamtim koji dimnjak imas? Jel zidani od cigle ili neki drugi?
Druga stvar vidim da neki kazu da se ne upali nikako na hladno nego nakon jednog lozenja kako bi se ugrejao dimnjak! Tvoje iskustvo, jer ako ga palis svake godine sigurno je vece!
 
Moj je goreo ko zna koliko puta. Posledica ite kako ima. Počela je pre 2 god u kući da se oseća garež pošto je odžak bio ozidan u sklopu kuće. Oblagali smo ga iznutra kamenom vunom, mrežica pa lepak ali džaba sve više se osećalo. Da bi se na kraju baš, baš osećalo u kući. Inače odžak je popucao uzduž i popreko od paljenja. Nisu to velike pukotine ali se vidi da je popucao. Problem smo rešili kupovinom novog prohromskog odžaka.....

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Gorane ne pamtim koji dimnjak imas? Jel zidani od cigle ili neki drugi?
Druga stvar vidim da neki kazu da se ne upali nikako na hladno nego nakon jednog lozenja kako bi se ugrejao dimnjak! Tvoje iskustvo, jer ako ga palis svake godine sigurno je vece!
Šidelov fi 250,još sam dodatno ozidao ciglom.Kod mene se desi ponekad kad je povoljan pritisak napolju,poskidam one klapne ubacim dva džaaka šapurine i itvorim donja vrata,plamen stigne do dimnjaka i upali garež bez problema ,ne treba mi ni brener ni ništa.
Kotao Centrometal ko tvoj. Jedino moram otvoriti sve radiotore u kući i levoj i desnoj da cirkuliše voda da ne prokuva,ovako je velika linija pa bez problema odradim. Moj je malo nizak dimnjak pa s vremena na vreme nakupi smole ,nikad da ga zapuši ali ja kad primetim da mulja malo samo udarim prisilno paljenje i nema problema ,tada ima i manje smole pa ne gori baš ko raketa.
 
3 dana sam lozio onako kako ste mi preporucili.Voda je isla do nekih 75 stepeni,nisam pustao ispod 50 stepeni.Trosio sam 6 bals na dan.Nakon tri dana na dnu dimnjaka otvorio vratance,izaslo pola jupolske kante gareža,to sve odpalo iz dimnjaka.Ona gornja klapna na pecki koju gurnem skroz do kraja kad krene lepo da gori,vise ne moram sa pajserom pokrenuti da bi otvorio jer toliko bio zalepio pre.I narVno taj deo morao sM svaki četvrti dan cistiti,sad nakon 3 dana nesto malo prasine ima unutra.Sacu svaki dan posle podne jednu balu da ostavim da gori momacki da digne temperaturu preko 70,preostatak dana drzacu oko 50 stepeni,dok ne stigne prava zima.E jedno pitanje u vezi pumpe,dali drzite na 1. Brzini ili 2.?
 
Nazad
Vrh