Centralno i etazno grejanje.

Bio danas u uniko blizu mi je, i kotao mi njihov. Traze mi 990 e bez montaze za prohrom 7 metara, sto je oko 115 000 din. Nasao sam na netu u Bg neki inox bosanski isto 7 metara oko 80 000 je cena, ujutru idem za Bg da vidim sa majstorom koji ugradjuje grejanje kako izgledaju ti bosanski prohrom odzaci...
 
Ja imam Vilpra prohromski fi 200 vec 4 godine...jednom mesecno ocistim dno,bude nesto sitno garezi.jos ga nisam kompletnog cistio do sada,cist je celom duzinom.u odnosu na klasican šidel laksa montaza i manje odrzavanja zahteva.
 
Ja od kad imam sidel jednom u sred sezone napunim jupol kantu i na kraju sezone toliko,ali cetka jos nije radila kod mene

Sent from my 2107113SG using Tapatalk
 
Kupio danas Inox bosanki dimnjak, od prohroma je, fi 180, uzeo sam 8,25 metara jer oni onaj prikljucak T racunaju u metrazu onda napolje nemam dovoljno onaj od fali metar do 7. Dobio sam prilljucak T sa pepeljarom, kapu gore, tri nosaca zidna, sajle i spanere moram da kupim jer izlazi na ravan krov. Sbe ukupno sa popustom nekih 96 hiljada me izaslo...
 
Za kapu na dimmjak nadjes kod nekoga onu serpu sto stari ljudi drze mast,nemam pojma kako se to zove.mi to zovemo vanjicka pa vrh od te serpe i evo vec 5-6 godina stoji

Sent from my 2107113SG using Tapatalk
 
Za kapu na dimmjak nadjes kod nekoga onu serpu sto stari ljudi drze mast,nemam pojma kako se to zove.mi to zovemo vanjicka pa vrh od te serpe i evo vec 5-6 godina stoji

Sent from my 2107113SG using Tapatalk
E ovo je meni bas vidljivo u dvoristu mesto iznad kuhinje ravna ploca gde izlazi dimnjak, a ispod mi u podrumu kotlarnica. Tako da nisam ni hteo cev da mi drzi dimnjak kako je majstor predlozio, nego hocu tri pocinkovane sajle da naspanujem, onda sam uzeo i tu kapu od prohroma kao deo dimnjaka da bude isto jer je bas vidljiva...
 
Imam pec na biomasu ali planiram da dodam cisternu sa vodom? Ko ima to od vas? Interesuje me koja zapremina cisterne bi mi trebala? I neka sema posto mi u planu da sam odradim
 
Imam pec na biomasu ali planiram da dodam cisternu sa vodom? Ko ima to od vas? Interesuje me koja zapremina cisterne bi mi trebala? I neka sema posto mi u planu da sam odradim
Seme potrazi po sajtovima proizvodjaca grejne opreme ima skoro na svakom sajtu.Bafer je dobra stvar pogotovu ko nece nocu da lozi.
 
Pozdrav drugari.Pisao sam nedavno da imam problem sa smolom u kotao,lozim na slamu,imam kotao od Bajusa 40kw.Poslusao sam vas pa lozim jace pa sad nema vise smole,dimnjak isto bio jako zapusten,deda pokojni nije redovno cistio,to se zapalilo izgoreo lepo,vuče kao blesav.Montirao na radijatore termo ventile i sad i u kuci ok temperatura.Nego sto me jos zanima,ona klapna na izlazu za dim na kojoj recki drzite,koliko zatvarate?ja kad nalozim u pocne lepo da gori slama,zatvorim za jednu rupu,ali i ovako ne mogu da prislonim ruku na cev do dimnjaka koliko peče.Ne znam dali da zatvaram za jos jednu rupu kad vatra lepo gori,ili tada nece ici dovoljno toplote u dimnjak?
 
To ti zavisi od dimnjaka, zatvaraš klapnu toliko da i dalje bude dovoljna promaja kroz kotao. Kod mene dimnjk nije najsjajniji i uvek držim potpuno otvorenu klapnu na dimnjači, tj. nikad je ne zatvaram.
 
Na dnu kotlu gde dobija vazduh,čuje se kako piči vazduh unutra u kotao,vuče kao nenormalan.Znači komotno da zatvaram sve dok lepo gori slama,kad vec samo dimi onda da otvorim.malo
 
Obično ako nazad zatvoriš odžak krene da dimi iz kotla na sve strane. Otvaraš da to izbegneš, probaš svakojako i samo će ti se kazati...

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Moj drugar ima zidani dimnjak velikih dimenzija i toliko vuče da bude puno pepela u njemu. On bez problema izgori i vlažnije bale (a npr. kod mene vlažnija bala se samo puši i nema šanse da izgori ako je ne džaram žaračem više puta). U takvom slučaju pritvaraš dimnjaču da se smanji potpritisak u kotlu koji pravi dimnjak jer odvlači dosta topline u dimnjak iz kotla. Suprotan slučaj je kad je dimnjak nedovoljno dimenzionisan ili ispucao, tad ta klapna mora biti maksimalno otvorena. Znači sa tom klapnom regulišeš potpritisak u kotlu spram konkretnog dimnjaka, gledaš da i kad je hladan kotao bez problema progori i na kraju i izgori bala u potpunosti (da pepeo koji iza nje ostane kao brašno, a ne da vidiš obrise slame). Ispod toga neće biti dobro sagorevanje a iznad toga će se bespotrebno izvlačiti toplina iz kotla u odžak.

Što se tiče prednje klapne za ulazak vazduha potrebnog za sagorevanje u kotao (ona na lančiću), imaj u vidu da što je više pritvorena klapna bolje se čuje kako huji vazduh, tj zvuk hujanja je glasniji što je manji otvor kroz koji prolazi. Hoću da kažem nemoj se mnogo obazirati na zvuk već gledaj da je potpuno sagorevanje (ono da pepeo iza bale ostane kao brašno i da kotao bude bez smole). Problem sa tim kotlovima na bale je što su oni u startu prevelike snage za kuće ako se loži neprekidno, npr. taj Bajusov za celu balu je 60 kW a kad bi npr. kupovao kotao za ugalj ne bi birao jači od 18-25-30 kW do nekih 150-200 kvadrata. Zbog toga se bale lože periodično (tj. kad bala izgori ne ubacuješ odmah novu već za sat-dva-tri zavisno kako kod koga) pa uvek imaš situaciju da praktično svaki put imaš prvo paljenje dok je kotao pothlađen (a kod pothlađenog kotla se stvara smola) pa i nije loše ako dok bala izgara dođeš i do veće temperature da se tako čisti kotao (tj. sagoreva smolu u njemu). Pravo rešenje je akumulator topline, a sve ostalo je prilagođavanje situaciji...
 
Pepeo je kod mene bas kao sto kazes,brasno sitno,sve propada kroz onu resetku.dnevno trosim 4-5 bale,nalozim ujutru oko 7,uvece oko 8 stavljam poslednju balu.
 
Jbt,idem da uzmem brusilicu pa da raskomadam moju pecku,isto imam pecku od bajusa,grejem oko 190-200 kvadrata kuca izolovana,pvc prozori i vrata ali od 7h pa do 23h potrosim 7-10 bala ako je u minusu

Sent from my 2107113SG using Tapatalk
 
Nije to puno,ja grejem max 100 kvadrata.u katalogu za moju pecku pise da moze da greje od 180-250 kvadrata
 
Ove godine plan da ugradim bufer ili ti rezervar za vodu od nekih 2000l,posto imam dosta oscilacija u temperaturi

Sent from my 2107113SG using Tapatalk
 
Nazad
Vrh