Centralno i etazno grejanje.

Nema akumulatora,sve ide u mrežu.Sve je dobio u kompletu.
Misliš napravio je ugovor sa državom o isporuci struje? Koliko je meni poznato, to još nije usvojeno, tek se kao razmatra modalitet. Ili je on ipak uspeo?
Ovi sistemi što sam ja bio u dodiru sa njima su potpuno nezavisni, i zavisno od količine akumulatora toliko struje skladištiš.
Znam čak ljude koji su skidali hibridne baterije sa automobila i pravili čak preko 100 kWh..
 
Koliko izadje grejanje na gas za kucu 100 kvadrata mesecno ili za jednu zimu ,da bude fino toplo ,koliko je potrebno investirati da bi se preslo sa centralnog na drva na gas ?
 
Koliko izadje grejanje na gas za kucu 100 kvadrata mesecno ili za jednu zimu ,da bude fino toplo ,koliko je potrebno investirati da bi se preslo sa centralnog na drva na gas ?
Tu je veliki raspon da bude fino toplo,nekome je na 21 tako a nekome na 25-26 tako a u potrosnji je velika razlika

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Drugar se greje na bale.Pomažem mu tokom baliranja i voženja bala kući jer mora brzo da se skloni sa njive pošto po slamu idemo u četvrto selo i skroz nepoznat atar jer kod nas nema soje.Donese se između 2-2.500 bala kako koje godine.Radnike jako teško nalazi pa se nekako skupimo i odradimo ali svake godine sve teža i teža situacija.Rekao je da se prvom prilikom priključuje na gas, prošao je kroz selo samo da prikače i ćao.
Ja sam prošle godine prešao na sitan ugalj i prašinu, za sada ne planiram da menjam sistem.Podesiš temperaturu na termostatu, napuniš spremnik i digneš sve četiri u vis.
 
Grejem oko 80 kvadrata na gas, izolacija 10cm, stolarija nova drvena, za sezonu me izađe između 50 i 60 000 dinara sa sanitarnom vodom. Temperatura je preko dana 23, noću za pola stepena niža. Tavanska ploča mi je slabije izolovana tako da verujem da tu gubim određenu količinu toplote.
 
Je l' može slike kotla ili gorionika na taj sitni ugalj i prašinu, neka iskustva (kako dođeš do takvog uglja, cene, gde nalaziš...)?
 
Ima u temi snimak i detaljno objašnjenje od prošle godine da se ne ponavljam. Nije zgodno jer se treba vratiti u rikverc i potražiti ali jbg.
 
Koliko izadje grejanje na gas za kucu 100 kvadrata mesecno ili za jednu zimu ,da bude fino toplo ,koliko je potrebno investirati da bi se preslo sa centralnog na drva na gas ?
Mene sa prikljuckom kostalo 310 000 din.prikljucak,takse,geometar,projekat,kotao,dimnjaca,cevi,ventili,majstor.Meni svi kazu da su za takvu kucu trosili 50 do 60 000 za celu godinu.tu spada I sanitarna voda leti.
 
Mene sa prikljuckom kostalo 310 000 din.prikljucak,takse,geometar,projekat,kotao,dimnjaca,cevi,ventili,majstor.Meni svi kazu da su za takvu kucu trosili 50 do 60 000 za celu godinu.tu spada I sanitarna voda leti.
A vec si imao razvuceno grejanje?

Sent from my motorola one fusion+ using Tapatalk
 
Grejem oko 80 kvadrata na gas, izolacija 10cm, stolarija nova drvena, za sezonu me izađe između 50 i 60 000 dinara sa sanitarnom vodom. Temperatura je preko dana 23, noću za pola stepena niža. Tavanska ploča mi je slabije izolovana tako da verujem da tu gubim određenu količinu toplote.
E vidi,meni je serviser namestio 23 dnevna I 18 nocna,I cini mi se da mu dugo treba da postigne ovu dnevnu temperaturu.
Posto je kondenzacioni kotao da bi ostvario tu ustedu za koji je predvidjen vracanjem tog kondenza iz dimnjace temp.vide ne sme biti veca od 45 stepeni jer se na toj temp.stvara kondenz.
Kazem tek se id par dana grejem na gas I podesio sam tako kako vecina kaze da drzi temp.a jos cu videti koja ce nam temo.odgovarati.
Ovih dana sam trosio izmedju 3 I 4 kubika za 24 sata.
Da,imao sam razvucene cevi I radijatore.Kotao na drva sam konzervirao I ostavio da ako zagusti uvek moze da se nalozi.naravno ako nadjem sta😀
 
Velika ti je razlika u temperaturi.Kondenzuje i do 60 stepeni.Stavi malo ispod 60 i pogledaj da li kondenzuje.Ne treba niko da ti kaže.
 
Nametanje price sa cim se najbolje grijati nema smisla, najtacniji odgovor je sa onim energentom koji je najpristupacniji, tako ako krenem od sebe koji zivim skoro u sumi sve osim grijanja na drva je daleko skuplje , tako je i onom ko ima na dohvat ruke velike kolicine sojine slame.
Fino je imati i konfor sa automatizovanim sistemom za grijanje ali tu covjek treba biti imucan da sebi to priusti i nikakav problem nije...

Sent from my SM-A315G using Tapatalk
 
@emigrant Druze kod toplotne pumpe ili uopsteno kod podnog grejanja, da li imas svuda plocice? Msm sta mora da se stavlja na "podno" grejanje?
Nemam svugde pločice,imam kombinaciju podnog i radijstorskog grejanja.U kuhinji i kupatilu gde je keramika je podno a u trpezariji,dnevnoj sobi i spavaćoj i dečijim sobama su radijatori.Na tavanu gde sam pravio igraonicu za decu je takođe podno ali je stavljen Tarket koji je predviđen za podno grejanje.Plan je još da se izvuče jedna vertikala i da se na nju nakače Fan-coil uređaji od tavana do prizemlja i da se leti uključi samo bunarska pumpa za hlađenje.Ako baš bude bilo potrebe onda će ići i hlađenje preko toplotne pumpe.Za celu prošlu zimu temperatura iz toplotne pumpe je bila naštelovana na 55 stepeni na potisu a 40 na povratu.
 
Nazad
Vrh