Centralno i etazno grejanje.

Sa tim balama svi kazu da je skoro naj jeftinija varijanta grejanja.
Ako ima velik plus finansijski onda je najveca mana i minus to sto vise vremena treba provesti u kotlanici pored kotla nego uzivati na toplo unutra.
 
Zašto provoditi vreme u kotlarnici?
Na 3,5_4h se loži
Ubacim 2 Bale
A otkad imam akomulator energije ujutru dok namirivamo marvu ubacimo 4_5 bala i uveče 4_5 bala
Kad je bilo -14celzijusa bez akomulatora sam trošio 14 bala

Sent from my moto e5 using Tapatalk
 
Zašto provoditi vreme u kotlarnici?
Na 3,5_4h se loži
Ubacim 2 Bale
A otkad imam akomulator energije ujutru dok namirivamo marvu ubacimo 4_5 bala i uveče 4_5 bala
Kad je bilo -14celzijusa bez akomulatora sam trošio 14 bala

Sent from my moto e5 using Tapatalk

Zato što nemamo kotao na dve bale.

Kad su spoljnje temperature oko nule prva bala u danu izdrži manje od dva sata, druga dva sata, kako odmiče dan tako mogu da povećavam vremenski razmak do sledeće bale. Poslednja ide na tri sata od prethodne. Mogu bale i na tri sata da se lože ali tada moram da se pomirim sa manjom prosečnom temperaturom u kući nego što sam navikao (24-25).
 
Druže mnogo ljudi u selu se ZAHEBALO i uzelo kotao na 1 balu
Mali je za akomulator
Ovaj na 2 jeste skuplji ali vredi+ ja sam tražio da u njega stane 450lvode umesto fabričkih 300

Sent from my moto e5 using Tapatalk
 
Kotao na dve bale za prosečnu kuću traži akumulator toplote pod obavezno. Ja u kotlarnici nemam prostora za akumulator toplote.
 
Kotao sa dve bale ne trazi toplotni akumulator.
Imam ga. Lozim na 5-6-7h u zavisnosti od minusa.

Kad je najhladnije da je i preko dana - trosim oko 8 bala dnevno i naravno 23-24 stepena drzim u kuci.

Ove god trosim malo jace jer sam po kisi balirao soju pa vlazne bale.Nije bila moja soja pa sam morao skloniti.Ali gore i vlazne

Prvu balu ujutru kotao sljusti za pola sata i nagura do 70-80 stepeni, ostale su odrzavanje ako lozim jednu na 3h ako lozim dve na 6h.

Ne znam sto tolika drama oko lozenja ,ne provedem dnevno 10 min sa svim lozenjima i unosenjem bala u kotlarnicu.I kad lozim ne izlazim iz kuce spojena mi je kotlarnica sa kucom.





Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Te bale su dobre gde ima 6-10 ukupcana pa neko uvek moze da bude Pera lozac. Gde je manje drustvo po meni to nije opcija bez obzira na cenu koja jeste najpovoljnija.
@Luka
Jel vi onda ujutru lozite balu za balom dok ne polozite 5 komada? Koliko to vremenski moras biti u kotlarnici?
 
Zasto ne mogu nigde otici ne razumem? I ako idem negde mogu da nalozim pa 6h ce drzati 24 temp , posle toga jos 3-4h nece pasti ispod 20 temp u kuci.Ima nas troje u kuci da mozemo loziti tako da mogu otici gde hocu.

Da nalozim dve bale i upalim treba mi 30 sekundi.Kako sam onda ja to dezurni pojasni mi?I kako to ne mogu biti sa gostima kad dodju?

Za moju velicinu kuce da se grejem na gas i ove temperature drzim imao bi mesecno 30-40.000 .Zasto? Da bih rekao da nisam dezurni ?Zabole me bas

Neko radi 8h dnevno svaki dan za platu 30-40.000 i sad meni da bude tesko da isti taj novac zaradim (ustedim) za 10 min dnevno?Jedino da nisam pod vinklu.

I naj bitnije sam spremam svoj ogrev ne zavisim od nikoga i nicega!


Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
@daner
Nisam se tebi obratio jer ti si rekao da imas kotao gde stanu 2 bale i podrazumeva se da veci kotao sa 2 bale uzima manje vremena boravka u kotlarnici.
Dok kotao sa kapacitetom 1 bale je robija.
Evo upravo sam bio u kotlarnici da lozim jer je padala voda u sistemu na 48-50 ° dok je u kotlu jos na 60°. Danas oko 13 h upalio sam vatru i lozio 3 aluminijumske lopate suvih vreoca i 2 kom drveta cepanice duzine oko 40 cm.
Kad je u vecem minusu isto lozenje na svakih 4.5-5 sati.
Unutra moze se komotno kratkih rukava, temp. je izmedju 22 i 25°.
 
Počeo da se grejem na toplotnu pumpu,2.11.Pre toga bio priključen na toplovod.
1b3fc971f85707232e4a9d5c62368494.jpg


Sent from my HTC U12 life using Tapatalk
a410dbb2d8cd098e5a3f2c5726f56807.jpg
 
Javi nam koliki racun za struju si dobio za novembar. Koliko je investicija kostala? Kako je resena odlazns voda?
 
Nazad
Vrh