Centralno i etazno grejanje.

Pa i netreba ali koga da teram da mi zida na visinu sad? Samo fali da padne i je.eš poso soso
 
Sto nebi moglo da bude I dugotrajno,moj komsija ima takav dimnjak koji mu prolazi kroz sobu ofarban je I jos greje sobu sa njim i gura 40 god normalno da bude debelozidna cev

Послато са moto e5 play помоћу Тапатока
 
Ja kontam naćiću u otpadu neku deblju cev 200mm bar 6m dužine, da preguramo zimu a na leto se može izidati kako Bog zapoveda
 
Poslednja izmena:
Ima u SM koji uvek ima nekog inox-a,al nemaju baš uvek cevi koje bi odgovarale.Tako da treba potrefiti momenat ili što kaže Matić dogovoriti se s njima da jave kada imaju.Takođe uvek postoji mogućnost da se cev savije od inox lima.
 
Znam čoveka iz Silbaša što pravi te odzake od prohroma. Nemam broj ali ga mogu nabaviti ako nekome treba.
Zapravo sad gledam i imam broj.

Prva, druga, kuplung treća, ruski ti je menjač sila...
 
Oko 40.000 din nas koštalo 10m inox cevi fi 180, jedan T razvodnik i jedna cev sa otvorom za čišćenje. Šidelu se desio ka-bum (greška ložača) pa smo ubacili cev unutra....
 
Kako ste ubacili cev unutar šidela? Da li ste razbijali unutrašnji cilindar pa onda u kockasti deo umetnuli cev ili direktno od gore u šamotni cilindar ubacili inox cev.

Bio sam pre 5-6 godina u Uniku u Kovačici i tamo su mi objasnili kako oni saniraju šidelove dimnjake sa njihovim inox cevima. U dnu dimnjaka brusilicom proseku 120cm traku širine malo veće nego što je cev koja se uvlači u dimnjak. Proseče se sve do unutrašnjeg cilindričnog šamota. Onda kroz taj otvor razbijaju i vade taj cilindrični deo koji se polako spušta dole, pa na taj način iz dimnjaka izvade kompletni unutrašnji cilindrični deo i ostanu samo kockasti delovi. Onda kroz taj prosečeni otvor umeću cevi dužine 1m, trebalo bi da umeću i izolaciju u vidu šnura (ali za ovo nisam siguran), i polako dižu, podmeću novu cev (ne znam kako sastavljaju, verovatno su tako napravljeni krajevi da jedna uđe u drugu), i tako sve do vrha. Iskustvom su utvrdili, da na delu gde je dimnjača moraju da stavljaju deblje cevi jer je tu najveća temperatura i prosto se taj segment cevi zgužva pod masom gornjih segmenata kad se usija od jake vatre (npr. neko na kotlu otvori direktan prolaz iz ložišta u dimnjaču a navaglja kamenog uglja). Na ovaj način može da se ubaci i deblja cev od originalne šidelove pa da se poveća promaja ukoliko je potrebno. Prednosti su što se inox brže ugreje od keramike u šidelu pa brže "provuče" dimnjak što je od koristi za sisteme gde se ne loži kontinualno (npr. bale - postoji stalno grejanje i hlađenje dimnjaka), dok za sisteme gde se koristi kontinualno grejanje (npr. ugalj, pa se napuni ceo kotao i to onda satima izgara), po mom mišljenju, je bolji šidel jer kad se jednom ugreje duže drži temperaturu dimnjaka...
 
Dobio račun za struju za novembar.Ukupna struja 18000 din,od toga mi je do sada bio redovan račun oko 7000din.Znači za grejanje na TP u novembru 11000 din.Otprilike baš kako sam i računao.Do sada sam plaćao toplifikaciji 12 meseci po 15000 din mesečno_Ovako bi trebalo da ispadne od 60000-80000 din za celu zimu.Pre ovoga 180000 din za grejanje.

Sent from my HTC U12 life using Tapatalk
 
Dukej, od dole sam imao pristup a omogućio ga je onaj ka-bum. Nisam morao seći ništa. Sa tom eksplozijom delimično se raspao i cilindrični šamot, to sam uklonio, tako da mi je inox cev delimično u cilindričnom šamotu a delimično u kockastom delu. Ubačena cev je manjeg prečnika od šidela i može da se sastavlja i rastavlja. Stavljao sam od dole ali više ne bih. Užasno je teško boriti se sa cevkom visine 7-8 metara...
 
Nazad
Vrh