Cena zemlje? ( kupovina,kredit,prepis )

Ovde se neradi o naslednicima već o pravu preče kupovine(komšije na parceli) ako sam dobro razumeo.
 
Ево мало цена:
Препоручујем погађање.
 
Vodila se polemika o komšijama koliko sam ja razumeo. Normalno je da naslednici moraju biti svi saglasni. Imao sam nekoliko takvih ugovora
 
Kad govorimo o naslednicima onog koji je potpisao ugovor o poklonu uzmite u obzir da u tom trenutku oni mogu biti maloletni i niko ih nista nece pitati. Ali to ne znaci da jednog dana se nece polakomiti i obarati takav ugovor.
 
Da li se to desilo nekom u praksi ili je samo teoretski moguće?

Послато са SM-A217F помоћу Тапатока
 
Zar ne postoji vremensko ogranicenje u kome se moze oboriti takav ugovor(o poklonu), ili ga naslednici(maloletni kad se sklapao ugovor, a sada punoletni) mogu obarati kada hoce?
 
Znam za slucaj da je posle godinu dana od potpisivanja ugovora,covek zloupotrebio zakon i zajedno sa svojim naslednicima oduzeo coveku zemlju koju mu je prodao naravno. Porodica je izjavila kako on ima psihickih problema i da nije bio pri cistoj svesti kad "poklonio" zemlju coveku kojeg jedva poznaje.
 
Znam za slucaj da je posle godinu dana od potpisivanja ugovora,covek zloupotrebio zakon i zajedno sa svojim naslednicima oduzeo coveku zemlju koju mu je prodao naravno. Porodica je izjavila kako on ima psihickih problema i da nije bio pri cistoj svesti kad "poklonio" zemlju coveku kojeg jedva poznaje.
Nebude to bericetno nikom takvi fazoni i da se ovajdis od necijeg znoja i truda, neko to od gore vidi sve sto bi rekao Balasevic....
 
Znam za slucaj da je posle godinu dana od potpisivanja ugovora,covek zloupotrebio zakon i zajedno sa svojim naslednicima oduzeo coveku zemlju koju mu je prodao naravno. Porodica je izjavila kako on ima psihickih problema i da nije bio pri cistoj svesti kad "poklonio" zemlju coveku kojeg jedva poznaje.
Jos malo pa kad budes hteo da kupis zemlju od nekog prvo ga vodi kod na lekarski kod psihijatra da proceni jel normal je ili nije i sa tim papirem posle naslednici nemogu nista

Sent from my 2107113SG using Tapatalk
 
Ugovor o poklonu ukoliko nije izmedju najblizih srodnika pada na prvom rocistu 1/1. Ugovor o poklonu mogu da rade samo najblizi srodnici. Ne mozes ti komsiji ili nekom drugom da poklonis njivu. Komsije pored parcele moraju da budu ponudjene sa tacno navedenim cifrom i da potpise takvu izjavu ako nije zainteresovan. Ako je zainterosavan a nema para ima rok od dve godine da tuzi prodavca ako ne potpise izjavu. Jedino neko resenje jeste da se pise veca cena u ugovoru pa da mozda komsija odustane. Ma da, ne smes ni tu neku extra veliku cenu da navedes jer posle mozes da nadrljas, ali to su retki slucajevi.

Послато са M2006C3LG помоћу Тапатока
 
Ako је послато препоручено писмо и први комшија не прими или не одговори и не врати назад продавцу, чека се 15 дана и онда може да се продаје било коме
 
Знам за случај у мом крају где један велики газда није у добрим односима са комшијама и нису хтели нипошто да он постане купац. Земља је на асфалту (пут н.пазова - с.пазова) и продата је по 1000€/ар, али су у уговору навели 5000€/ар. Кад је велики газда видео колико треба да се изује, одма се оладио😂
 
Ako је послато препоручено писмо и први комшија не прими или не одговори и не врати назад продавцу, чека се 15 дана и онда може да се продаје било коме
Moras da ponudis svim medjasima ako ih ima vise. A ako primalac ne primi pismo bitno je zbog cega. Ako odbije prijem postar to notira na poledjini koverte. Ali ako je pogresna adresa onda se racuna kao da nisi ni poslao.
 
Код мене је нешто слично... Овај што је продао земљу а није ме понудио одселио се у БГ ... Адвокат каже да се пошта шаље на адресу из уговора (из личне карте) и нема проблема.
 
Nazad
Vrh