Cena zemlje? ( kupovina,kredit,prepis )

Šta bi rekao tek na ovo.
Pored drugara(27kj salaš) je jesenas prodato 17kj po 28000€/kj.... Na 15km od sela zemlja 2klase. I taj što je kupio na kraju mu je ponudio da radi ako hoće po 200€ pošto mu je drugar potpisao da nije zainteresovan da kupi....
Zaradili ljudi na drugu straju pa se vrljaju sa novcima na zemlji....
 
Ma da, tako je i kod mene, okolina Grocke. 90% kupuju nepoljoprivrednici. Stric je jesenas isprodavao njive u vikend naselju Plavinci. Ukupno (iz više parcela) oko 1ha, približno za 100k evra. 4 parcele, 4 kupca - ni jedan poljoprivrednik.
 
Nece ni to trajati jos dugo. Potoje neki ciklusi gde se povremeno dese poremecaji poput ovog. Neke pare koje moraju da se operu najbolje se peru na ovaj nacin.
Imaju ljudi druge biznise koji donose 100 puta vece prihode,nego nasa poljoprivreda. I taj kad ima poveci visak ne plasiranih novaca,nece gledati na par hiljada po jutru. Placa i bas ga briga...
 
Kaze mi svaja iz Rumenke, da su njive kraj zadnjeg dela novog dela naselja isparcelisane.. i prodju 5 ari za 40000 evra. Posto izadje jutro? Ne umem toliko da racunam ....:rolleyes::unsure:
 
Slazem se, ali te pare koje se lako zarade ce proci. Ceo poremecaj je krenuo od korone i sad se samo nastavio sa ww3. Trziste ce se kad tad stabilizovati i cene ce doci na realno. Kroz istoriju je ovog vec bilo, nista novo.
 
.......... Ceo poremecaj je krenuo od korone i sad se samo nastavio sa ww3. Trziste ce se kad tad stabilizovati i cene ce doci na realno.....
Mislim da je trenutno stanje tek vrh ledenog brega , cene će još dugo ići gore i ako mislite da kupujete sad je pravo vreme jer koliko god vam se sada činilo nepovoljno vremenom će biti višestruko skuplje .
Ta priča da tako MAFIJASI PERU PARE je samo naša mantra . . .
 
Da li možda neko zna kakva je procedura brisanja vinograda iz dela parcele u katastru? U papirima se vodi vinograd na delu parcele, ali je izvađen pre više od 30 godina i sada se seju ratarske kulture?
 
Мањи је порез на оранице него на виноград или воћњак.
У катастру се ради то, такође може и да се ради укрупњавање парцеле.
Ту се закаже и треба да се означи разлог. Погледај шта све раде.
 
Kod mene na jednoj parceli u katastru upisan voćnjak, voće smo povadili i sagradili plastenike i u biljnoj strukturi su upisani plastenici a u katastu ostao voćnjak.
 
Nazad
Vrh