Cena zemlje? ( kupovina,kredit,prepis )

E to neznam... Verovatno se krene od one u ugovoru pa se onda pronadje u sup-u (posto mora da promeni mesto prebivalista kad menja l.k.) Ovo mislim kad treba da mu se uruci sudski poziv
 
To sa psihičkim problemima imao sam lićno u bankarskoj praksi. Pre 25 godina, odobri banka kredit čoveku 10,000 € i pošto je nešto bio sumnjiv, uzmemo i jedan ha zemlje koju je u zalogu dala njegova tetka. Sve bilo u redu, tetka došla sa setrićem potpisali sve papire, žena normalna,lepo se ispričali, šalili, kredit realizovan i posle kad su krenule otplate, poćeli problemi. Jedna rata vraćena i gotovo. Posle svih molbi i razgovora krenemo mi u postupak prodaje zemlje, kad eto ti advokat uložio prigovor i kaže da tetka nije uračunljiva, da nije znala šta potpisuije... Donesu oni neki zdravstveni karton gde je imala neke preglede kod psihologa trt-mrt, banka izgubila spor i ostala bez naplate. Ne dešava se to često ali da može da se desi-može.
 
Ako је послато препоручено писмо и први комшија не прими или не одговори и не врати назад продавцу, чека се 15 дана и онда може да се продаје било коме
Nije bas tako jednostavno. Sta ako je covek u medjuvremenu bio van zemlje, i dok se vratio prosao rok? Niko nije u obavezi da umesto tebe primi pismo. Prosao sam jedan sud zbog zemlje pa sam video svasta, advokati misle da znaju a na kraju padnes na sudu.
 
Mislim da u katastru ne može da stoji strana adresa. A na tu se adresu šalje.

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
 
Ok, ja sam se šalio jer sam u prvi mah shvatio da lično prodavac nosi pismo ::sramota:: , ali ima tu i zbilje. Na jednoj komšijskoj njivi vlasnik je preminuo a deca (naslednici) su mu u Nemačkoj odavno, mislim da ni nemaju adresu u Srbiji.
 
Nije to nikakv problem kupovali smo tako da jedan od suvlasnika živi u Hrvatskoj i nema adresu u Srbiji. Poslao je fotokopiju lične karte i dao punomoć drugom suvlasniku i rešili bez problema prepis.
 
Danas bio jedan covek iz sela kod mene, nudi 2,25 kj pored mene da mi proda. Cena je skromnih 15000 e ali za KJ 🤣🤣 ja imam 3 kj pored njega i sastavio bi lepu njivu, ali ove cene nisu normalne. Ne pada mi na pamet da bacam toliku kolicinu para na tako malo parce zemlje....
 
Tako i meni lane komšija nudio,jedno jutro sa tri bandere u njivi traži 20 hiljada...jbg,toliko njemu treba...
 
Imate sreće pa niste u okolini industrijskih centara.Kod nas je haos što se cena tiče, najmanje poljoprivrednici kupuju, sve neki biznismeni koje ne interesuje ni gde je ni šta je a cifre, samo reci koliko!
 
Takodje i ovde kod nas ko ima ili je imao zemlju oko industrijske zone u malom bajmoku opario se sa novcima kao blesav...za jutro su davali i 25k e
Za nesto malo preko 3 jutra jedan je dobio skoro pa 80hilj e
 
Danas bio jedan covek iz sela kod mene, nudi 2,25 kj pored mene da mi proda. Cena je skromnih 15000 e ali za KJ 🤣🤣 ja imam 3 kj pored njega i sastavio bi lepu njivu, ali ove cene nisu normalne. Ne pada mi na pamet da bacam toliku kolicinu para na tako malo parce zemlje....
Šta bi rekao tek na ovo.
Pored drugara(27kj salaš) je jesenas prodato 17kj po 28000€/kj.... Na 15km od sela zemlja 2klase. I taj što je kupio na kraju mu je ponudio da radi ako hoće po 200€ pošto mu je drugar potpisao da nije zainteresovan da kupi....
 
Nazad
Vrh