Cena uslužnog kombajniranja.

Odg: Cena uslužnog kombajniranja

Ako je pravilno odrzavana, izaci ce 142-a itekako cela! A ovi sto ne diraju kombajn od zetve do zetve, pa se onda cude kako sve redom crkava, njima bi i 200 eura bilo malo....
 
Odg: Cena uslužnog kombajniranja

sorin je napisao(la):
Sta rece ovaj, 142-om je 40e puna kapa? Pa 142 kad udje u njivu neznas nikkad oce li izaci cela ili u komadima! Koliko god da je spremis peres podmazujes, nikad ne mozes znati! A svaka popravka je paprena: Trci po delove, ako ih ima, menjaj na njivi ili teraj nazad u selo, izgubis dan, jure te svi...Ma kakve usluge!
Slazem se!
Pakao su usluge.
Poruke ljudima koji nemaju kombajn:ne mozete da diskutujete o cemu po svemu sto sam ovde video pojma nemate!
 
Odg: Cena uslužnog kombajniranja

Meni se isplati da radim branje jednorednim beracem za 50e/kj koji ne moze vise od 3kj da skine za ceo dan i ja zadovoljan a vi bi kombajnom da skinete 15kj po 40e i malo vam... ::lose:: ::lose::
 
Odg: Cena uslužnog kombajniranja

Zato tvoj berac kosta 1500eura a kombajn 10000,-
pa ti posle jos das 3posto za krunjenje ili?
Nije ti poredjenje na mestu!
 
Odg: Cena uslužnog kombajniranja

E druze, uzmes najgori berac, i najbolju 142 dvojku kako bi dokazao stav. Uzmi da berac+traktor(nece berac ici sam, jel) kostaju 6000 eura, a da je solidan kombajn u jednoj varijanti(zitna, ili kukuruzna) oko 6-7000 eura...sad je odnos malo izmenjen? zar ne?? :ppozdrav:
 
Odg: Cena uslužnog kombajniranja

Bila bi to ok cena, ali da nema kvarova to hocu da kazem!
Ali coveka kome se kosi to ne interesuje ( logicno )
A zmaj je zmaj koliko god ga cuvao sjeba se on pre ili kasnije,a posto je tesko doci do novog ( vidi cene kosidbe :haha:)
moras se patiti sa tim sto imas.
Elem: kosice se i za 20 eura veruj meni ako mora a islo bi i za 80 isto tako!
 
Odg: Cena uslužnog kombajniranja

Ali kombajn kao kombajn kosta isto kao i traktor (z142 solidan i neki traktor od 60-ak ks) heder kosta koliko i neki losiji berac pa ti vidi samo menjas heder i krenes od jecma,uljane repice,preko zita i suncokreta,soje pa do kukuruza.

Imas dosta vise posla za masinu i sad jos reci da se ne isplati?? :sta:
 
Odg: Cena uslužnog kombajniranja

Treba ga uposliti!!!
Mi smo kad smo uzeli kombajn (Zmaj 172) bilo ih je oko 7-8 u selu i radio je 200kj za 10 dana + suncokret + kukuruz oko 150. Sada u selu ima preko 20 komada. Uradimo tek toliko da pokrijemo troskove da skinemo nase useve! Ja bio bio zadovoljan da je kao pre, ali kod nas vise nije!
 
Odg: Cena uslužnog kombajniranja

Sto govori da se isplati imati ga,da su svi u minusu prodali bi ih pa bi bilo samo par komada u selu. :cao:
 
Odg: Cena uslužnog kombajniranja

Ti da imas kombajn video i koliko se isplati! U plusu jesam ali to ne znaci da sam zadovoljan!
 
Odg: Cena uslužnog kombajniranja

Ej ljudi kod nas ima 56 kombajna svih velicina u selu, ja radim samo drugarima tek da moje vrsenje bude free ::novac:: svi su kupovali kombajne, rekli nisu skuplji od dobrog beraca ::namigivanje:: tako da su ostali oni koji slabo placaju pa se niko ne gura :haha:
 
Odg: Cena uslužnog kombajniranja

mi smo se dogovorili 100e po hektaru i mislim da je to realna cena za taj posao,
sad što nije realna cena žitarica to je druga priča :zli:
 
Odg: Cena uslužnog kombajniranja

Po meni je ta cena velika. Prosecan rod ce biti oko 3t/h, a cena oko 10 din/kg. ispada da vlasnik parcele treba da plati 1/3 prinosa za kombajniranje :nono:
 
Odg: Cena uslužnog kombajniranja

bojcetic je napisao(la):
Po meni je ta cena velika. Prosecan rod ce biti oko 3t/h, a cena oko 10 din/kg. ispada da vlasnik parcele treba da plati 1/3 prinosa za kombajniranje :nono:
to je tačno i žalosno ali ja kad kupujem naftu ,remenje,itd niko nepita koliko će mi roditi i pošto je pšenica
 
Odg: Cena uslužnog kombajniranja

raf je napisao(la):
bojcetic je napisao(la):
Po meni je ta cena velika. Prosecan rod ce biti oko 3t/h, a cena oko 10 din/kg. ispada da vlasnik parcele treba da plati 1/3 prinosa za kombajniranje :nono:
to je tačno i žalosno ali ja kad kupujem naftu ,remenje,itd niko nepita koliko će mi roditi i pošto je pšenica
e pa bas tako :D kad ti onaj sipa naftu ne pita te nista !!
 
Odg: Cena uslužnog kombajniranja

North ARMY je napisao(la):
Meni se isplati da radim branje jednorednim beracem za 50e/kj koji ne moze vise od 3kj da skine za ceo dan i ja zadovoljan a vi bi kombajnom da skinete 15kj po 40e i malo vam... ::lose:: ::lose::
Drugar pa ti si skup, kod nas su neki brali i po 40e... :haha: :haha: :haha:

North ARMY je napisao(la):
Ali kombajn kao kombajn kosta isto kao i traktor (z142 solidan i neki traktor od 60-ak ks) heder kosta koliko i neki losiji berac pa ti vidi samo menjas heder i krenes od jecma,uljane repice,preko zita i suncokreta,soje pa do kukuruza.

Imas dosta vise posla za masinu i sad jos reci da se ne isplati?? :sta:
Mislim da ti loša konstatacija.
Otkačiš berač pa: plug, drljača,setvospremač,sejalica...da ne nabrajam... ulog mali a dobit, da ne računam... :haha: :haha: :haha: Ne zameri. :ppozdrav:
 
Odg: Cena uslužnog kombajniranja

I koliko potrosite tog goriva po hektaru ajde molim te. Kombajneri vi ste kao i drzava . Svako gleda iz svog ugla pa cu i ja
 
Nazad
Vrh