Cena uslužnog kombajniranja.

Odg: Cena uslužnog kombajniranja

ja ne radim sa kombajnom ali radim usluzno sa masinama i u potpunosti se slazem sa raletom.ja radim usluzno setvu,branje i baliranje...bio sam u pogodbi za neki kombajn ,mozda je i bolje sto ga ne uze da sluzim drugog.samo na uvratinama kaze uzdravlje,docicu ti kuci da zavrsimo,e kad odes sa njive do ku..a.svaka cast izuzetcima koji postuju prvenstveno masinu i znaju kako je odrzavati i opsluzivati istu itd.
 
Odg: Cena uslužnog kombajniranja

šandor je napisao(la):
Pa ja radim samo za siromašan narod ... ni ladnu vodu ne donesu a kamoli sok ili pivo, NEMAJU !! I kako da im uzmem 100€ :sta: :sta:
Naj siromasniji donesu jelo i pice na celo njive i dok vrsimo placaju iako volim da uzmem pare tek kad zavrsim, mene muce ovi devizni penzioneri i bogatasi . Ovi devizni penzioneri svi lose vide od 1h vide 75a :zli: :zli: moras se svadjati sa njima
 
Odg: Cena uslužnog kombajniranja

kod mene se jos popne na kombaj pa pita jel imam bar vode,zaboravio poneti jer je zurio na njivu,a nekad se posle svake njive krkalo,jelo i pilo,nekad bilo sad se samo spominjalo :udri:
 
Odg: Cena uslužnog kombajniranja

Rale 83 je napisao(la):
šandor je napisao(la):
Pa ja radim samo za siromašan narod ... ni ladnu vodu ne donesu a kamoli sok ili pivo, NEMAJU !! I kako da im uzmem 100€ :sta: :sta:
Naj siromasniji donesu jelo i pice na celo njive i dok vrsimo placaju iako volim da uzmem pare tek kad zavrsim, mene muce ovi devizni penzioneri i bogatasi . Ovi devizni penzioneri svi lose vide od 1h vide 75a :zli: :zli: moras se svadjati sa njima

Tu su siromašni kojima rodi pšenica 1 do 2 tone jer nisu bacili đubrivo i kažem ti da NEMAJU pare za sok ili za pivo .. po tvojim rečima kod tebe nema siromašnih ....
 
Odg: Cena uslužnog kombajniranja

Rale 83 je napisao(la):
šandor je napisao(la):
Pa ja radim samo za siromašan narod ... ni ladnu vodu ne donesu a kamoli sok ili pivo, NEMAJU !! I kako da im uzmem 100€ :sta: :sta:
Naj siromasniji donesu jelo i pice na celo njive i dok vrsimo placaju iako volim da uzmem pare tek kad zavrsim, mene muce ovi devizni penzioneri i bogatasi . Ovi devizni penzioneri svi lose vide od 1h vide 75a :zli: :zli: moras se svadjati sa njima
E ovo je tacno 1000000% ja jesenas orao jednom(inace okorelom penzioneru bivsem direktoru)coveku koji jeste platio ali posle 5-6 dana kad bude penzija i to nepita koliko treba vec on u glavi ko zna sta je smislo i , hvala bogu platio je posteno kako sam i drugima orao ali na njivu nista niti sok,vodu,pivo,sto ja kazem pola kifle (cca=7 din) :zli: :zli: :zli: :udri: :udri: :udri:::lose::
E dok sam jednom drugom normalnijem ali postenom coveku orao (i to jeftinije) uhvati nas mrak i ja mu kazem zavrsicemo sutra gladan sam , on NE idem ja da ti kupim nesto samo ga zavrsi i stvarno ja zavrsavam njivu kad on doneo pljskavicu i 2 litre CocaCole ::svaka cast:: ::svaka cast:: ::svaka cast:: ::svaka cast:: ::svaka cast:: ::svaka cast:: ::svaka cast:: mislim nije bitno sta je i koliko je ali bitno da je od srca , ijos kad vidis kako se ko ponasa pa dodje ti da popizdis............ :udri: :udri: :udri: :udri: :udri: :udri: :udri:
 
Odg: Cena uslužnog kombajniranja

40 stepeni napolju,50...60 stepeni u kombajnu,piće mi se ugrejalo u kabini od jutros,daje mi 100...200 dinara 'majstore popij nešto'...i meni prođe žeđ!!!
 
Odg: Cena uslužnog kombajniranja

Bilo je i takvih dana da sam bio sretan što sam imao vodu od 70 stepeni za piće !! Nisam mogao da operem ruke jer je bila vruća voda ali sam pio........
 
Odg: Cena uslužnog kombajniranja

Poneseš lepo i da jedeš i da piješ jer obično kada čekaš da ti neko nešto donese najedeš se kao miš u crkvi.Ubaciš hladnu vodu,pivo,sok ili šta već piješ u onaj plastični frižider i ceo dan možeš da pijuckaš rashlađeno.
 
Odg: Cena uslužnog kombajniranja

čiča kod nas bio dobar,kaže:kosi će mi onaj ko ima hladnog piva u kabini...
 
Odg: Cena uslužnog kombajniranja

ja sam kombajn kupio za sebe da uradim svoje na vreme i kad hocu i kako hocu nisam ga kupio za selo i da me drugi drka lepo uradim svoje i prijatelju i ja parkiram a ko hoce da vrse za 200kg. zita kj. neka tera dan i noc a ima ko hoce i ko radi i ko se uvek buni za cenu a uvek ide jeftinije :ppozdrav:
 
Odg: Cena uslužnog kombajniranja

ja sam kombajn prvo kupio radi mene,radim usluge dok budem imao volje i računa ja za 20e zarade po hektaru neću raditi,da je ovde bilo ko radi 3000din po jutru nikad ga ne bi kupio.
da bude skuplje oranje,baliranje od žetve gde tu ima logike,razmislite samo da je realna cena pšenice x 500kg po hektaru koliko je ovde računato pre nekoliko god kad je rađeno za paritete,koliko bi bio vršaj....
 
Odg: Cena uslužnog kombajniranja

Rastislav je napisao(la):
Bas me interesuje posto zadruge rade usluge kombajniranja...raspitaj se malo NA tamo kod vas pa napisi cenu.Ako rade usluge onda rade da zarade a ne na svoju stetu.Ovi privatnici mnogo muljaju,sto kazes gori su od politicara.
A te gluposti da nece dzaba raditi...nego da ce stajati kombajn.Pa sto ne prodate kombajn ako ste na nuli pa cete platiti uslugu drugom da to uradi mesto vas.Sto da se mucite po toj vrucini ako mozete nekom da platite da to odradi mesto vas.Daj ne vređajte postenim ljudima inteligenciju.
To da necete "dzaba" raditi je obicna sujeta i licemerstvo, prva stvar koju ste uradili je da ste pokupovali kombajne.
Ako se Sandoru isplati cena od 40e i ako je u zadruzi 40e,onda je to realna cena.Ako se vama ta cena ne isplati (a isplati vam se jer bi ste prodali kombajn u suprotnom) onda znaci da nerentabilno poslujete.
Ima kombajna koji imaju secku, pa oni mislim da opravdano mogu malo vise da traze, pogotovo ako imaju neki kvalitetniji kombajn.Ali za zmaj 142 bez secke 40e/kj je vrh glave po meni.
Ko hoce nek radi , meni nije problem da prodjem pored njive i gazde i produzim dalje , samo vi cekajte na suncu. Zaustavlja me lik i pita koliko uzimas po h ;
-100e
-onaj vrsi po 80
- pa nek ti on vrsi
Ja cele nedelje vrsio taj atar po 100e ,ostavio samo njih u ataru i ponudio im da im ovrsim po 120e,
posto su oni bili tvrd orah i nisu hteli da plate, onaj lik sto je vrsio po 80 je dosao da im vrsi kad sam ja vrsio svoj tritikal :haha: :haha:
 
Odg: Cena uslužnog kombajniranja

Rastislave kupi kombajn pa će ti se sve samo kasti.Odmah ćeš videti šta je realno a šta ne,ovako pričaš napamet i nemaš pojma što se kombajniranja tiče.
 
Odg: Cena uslužnog kombajniranja

Onda je kod mene odlicno jer se mora bar sok i pivo poneti majstoru,a ako ima bar 2kj onda se obavezno nosi i kulenica. :cao: Nisam toliko siromasan da ne mogu sok i pivo kupiti(mada ima tako siromasnih ljudi) a i volim da pocastim svakog ko mi dodje u kucu,radi na njivi... :cao:
 
Odg: Cena uslužnog kombajniranja

North ARMY je napisao(la):
Onda je kod mene odlicno jer se mora bar sok i pivo poneti majstoru,a ako ima bar 2kj onda se obavezno nosi i kulenica. :cao: Nisam toliko siromasan da ne mogu sok i pivo kupiti(mada ima tako siromasnih ljudi) a i volim da pocastim svakog ko mi dodje u kucu,radi na njivi... :cao:

To se podrazumeva :ppozdrav:
 
Odg: Cena uslužnog kombajniranja

Dobrinčan je napisao(la):
North ARMY je napisao(la):
Onda je kod mene odlicno jer se mora bar sok i pivo poneti majstoru,a ako ima bar 2kj onda se obavezno nosi i kulenica. :cao: Nisam toliko siromasan da ne mogu sok i pivo kupiti(mada ima tako siromasnih ljudi) a i volim da pocastim svakog ko mi dodje u kucu,radi na njivi... :cao:

To se podrazumeva :ppozdrav:
Dobro meni dobro i drugima , jel tako...... :ppozdrav:
 
Odg: Cena uslužnog kombajniranja

ljudi ja sam stajao i na jednoj i na drugoj strani.i plaćao sam kombajniranje,i terao na procenat(10%),i kupio sam kombajn prvo samo da uradi moje,pa posle sam išao i drugima,pa nije dosta jedan kombajn kupio drugi,pa treći,pa sam našao dva šofera i ja.I danas mogu da vam kažem:NE VALJA TO NI OVAKO NI ONAKO!!!
 
Odg: Cena uslužnog kombajniranja

Izgleda da je voznja kombajna za ::novac:: naj bolje .
Vlasnik remontuje , juri delove , da ti masinu da ovrsis tvoje i jos dobijes i ::novac:: , ujutru dodjes sa rukama u djep uvece odes kuci sa ::novac:: u djep :D :D
 
Nazad
Vrh