Cena uslužnog kombajniranja.

Odg: Cena uslužnog kombajniranja

Svi vi koji nemate kombajn kupite isti pa onda komentarišite šta je skupo a šta jeftino_Ovako niste ni malo merodavni. :cao:
 
Odg: Cena uslužnog kombajniranja

U pravu si, prvom prilikom kupujem . Ovrses 50 jutara i kupis drugi 142 , za 5 dana
 
Odg: Cena uslužnog kombajniranja

Svi vi koji nemate državu kupite sebi jednu pa onda komentarišite šta je skupo a šta jeftino. Ovako niste ni malo merodavni. :cao:

Šta onda vi protestujete? I država naplaćuje na isti način na koji i vi, a to što vi nemate od čega da platite, po ovoj vašoj logici zašto bi to državu trebalo da interesuje? Znate li vi koliko remenja potroši država samo da se svako jutro zalaufa, pa koliko gluposti pukne na hederu dok ubira porez? Pa koliko guma se pohaba dok se provoza po leđima svih građana?
Kako VAS nije sramota da protestujete, a nemate svoju državu? I još tu našli da kudite Beka, Deltu i ostale koji je imaju, i vrlo dobro znaju koliko košta upkeep iste!
 
Odg: Cena uslužnog kombajniranja

Attila M. je napisao(la):
Svi vi koji nemate državu kupite sebi jednu pa onda komentarišite šta je skupo a šta jeftino. Ovako niste ni malo merodavni. :cao:

Nisam najbolje ruzumeo
 
Odg: Cena uslužnog kombajniranja

Attila M. je napisao(la):
Svi vi koji nemate državu kupite sebi jednu pa onda komentarišite šta je skupo a šta jeftino. Ovako niste ni malo merodavni. :cao:

Šta onda vi protestujete? I država naplaćuje na isti način na koji i vi, a to što vi nemate od čega da platite, po ovoj vašoj logici zašto bi to državu trebalo da interesuje? Znate li vi koliko remenja potroši država samo da se svako jutro zalaufa, pa koliko gluposti pukne na hederu dok ubira porez? Pa koliko guma se pohaba dok se provoza po leđima svih građana?
Kako VAS nije sramota da protestujete, a nemate svoju državu? I još tu našli da kudite Beka, Deltu i ostale koji je imaju, i vrlo dobro znaju koliko košta upkeep iste!

Baš lepo si uporedio kad malo razmislim to je istina ::namigivanje::
 
Odg: Cena uslužnog kombajniranja

Mali osvrt na dešavanja zadnjih dana. Ljudi pizde na Državnog Kombajnera jer su mu cene usluga visoke, a njima je to mnogo jer nemaju od čega da mu plate.

Pročitaj malo komentare na prethodnoj strani. Ljudi se dogovorili da je 100 evra po hektaru realna cena kombajniranja. Ali to što cena žitarica nije realna i što seljak na kraju neće moći da im plati, to njih ne interesuje.
E pa po toj logici ni državu ne treba da interesuje zašto poljoprivrednici ne mogu da plaćaju. Jer i Država je odredila neku "realnu cenu", a za ostalo je boli k....

Drugo: Tajkuni (kombajneri) su kupili sebi državu (kombajn) koju sada koriste da bi njima bilo dobro. I naravno da oni znaju najbolje koliko košta održavanje iste (remenje = političari itd. itd.)
A mi što je nismo kupili, po logici ovih što je jesu, treba da ćutimo i da prihvatimo njihove uslove. Bez obzira na to što će nam odrati i zadnju kožu s leđa...
 
Odg: Cena uslužnog kombajniranja

::namigivanje::

Radice mi drugi podogovorenoj ceni, do svog krsa koji ce biti za licne potrebe najverovatnije
 
Odg: Cena uslužnog kombajniranja

Attila M. je napisao(la):
Mali osvrt na dešavanja zadnjih dana. Ljudi pizde na Državnog Kombajnera jer su mu cene usluga visoke, a njima je to mnogo jer nemaju od čega da mu plate.

Pročitaj malo komentare na prethodnoj strani. Ljudi se dogovorili da je 100 evra po hektaru realna cena kombajniranja. Ali to što cena žitarica nije realna i što seljak na kraju neće moći da im plati, to njih ne interesuje.
E pa po toj logici ni državu ne treba da interesuje zašto poljoprivrednici ne mogu da plaćaju. Jer i Država je odredila neku "realnu cenu", a za ostalo je boli k....

Drugo: Tajkuni (kombajneri) su kupili sebi državu (kombajn) koju sada koriste da bi njima bilo dobro. I naravno da oni znaju najbolje koliko košta održavanje iste (remenje = političari itd. itd.)
A mi što je nismo kupili, po logici ovih što je jesu, treba da ćutimo i da prihvatimo njihove uslove. Bez obzira na to što će nam odrati i zadnju kožu s leđa...
Tako kazi Atila kako jeste.... :ppozdrav:
 
Odg: Cena uslužnog kombajniranja

Iskustvo mi govori da ce sve ipak ici jeftinije nego sto se ovde pise. 100 evra po hektaru kombajniranja ce biti jedino ako u selu postoji 2-4 kombajna. Uvek pred samo zetvu neko se nadje ko radi jeftinije ::namigivanje:: Prosle godine su kod nas radili za 350 kg psenice prvi dan, vec sutra jedan se dosetio i spustio na 250 kg/kj. Svi su na kraju radili za ~3000 dinara/kj. Inace kombajn koji je prvi spustio cenu je Claas Dominator 108SL ::svaka cast::
 
Odg: Cena uslužnog kombajniranja

cena vršaja nažalost više ne može u velikoj meri da se poredi sa cenom žitarica
ulaganja u pripremu,unapred nabavka veće količine goriva nije vezana za cenu žitarica već zahteva veliku svotu novca koja kroz rad mora da se povrati i nešto da se zaradi,
ja napimer a tako i većina dam pred sezonu čistih 2000e i posle mi krckaju po 100-tinak eura 6 meseci pa i godinu dana :nono:
država može cenu žita odrediti i 5 din. znači po tom vršaj je nekad bio 500kg/h ja bi radio za 2500din.da je realna cena pšenice sve bi bili lako
ovako možda nekom izgleda ::lose:: ali na žalost to je realnost jer je naša država takvu kalkulaciju napravila visoke inpute a mala dobit :zli:
 
Odg: Cena uslužnog kombajniranja

Kod nas je Ha vrsidbe oko 7000-7500 rsd,sto mislim da nije puno para.
U sustini onom ko naplacuje uvek je malo,a onom koji placa uvek je puno ::namigivanje::
 
Odg: Cena uslužnog kombajniranja

Zato sam ja odlucio da se ne svadjam sa nikime jer ne vrsim previse usluzno :nono: te nemam pare sada, te iskrslo mi ovo, te ono ::lose::! Kad ja nisam imao kombajn placao sam u roku od nedelju dana kombajniranje ::namigivanje::.
Najbolje bi bilo da ti predaje dogovorenu kolicinu zita po hektaru tamo gde predaje sebi, mislim na tvoj konto... e onda nece biti problema, ali ne pasuje im ni tako ::lose::
Sad ce biti povuci potezi jer svi hoce sto pre da skinu zito i nece gledati da budu stara musterija nego "first come, first serve" ko ide pre njega ce uzeti da mu kombajnira.
 
Odg: Cena uslužnog kombajniranja

paorpaor je napisao(la):
Kod nas je Ha vrsidbe oko 7000-7500 rsd,sto mislim da nije puno para.
U sustini onom ko naplacuje uvek je malo,a onom koji placa uvek je puno ::namigivanje::

Složio bih se sa zadnjom konstatacijom da godina nije takva kakva je. 100 evra po hektaru je ipak malo bezobrazno s obzirom na uslove.

Nervira me samo to što mi u drugoj temi tupe o seljačkom bratstvu i jedinstvu i kako smo svi u *istim* govnima, a ovamo ti isti gledaju samo svoj interes i kako će da ogule bližnjeg svog (upravo ono što u drugoj temi zameraju Državi i tajkunima). Zajebi ti tu solidarnost!
Na kraju ispada da ipak nismo svi u *istim* govnima. Oni koji nemaju svu neophodnu mašineriju su ipak u *malo većim* govnima, jer em ih jebe Država, em ih jebu "tajkunčići" iz sopstvenih redova.
 
Odg: Cena uslužnog kombajniranja

nisi u pravu Atila ovde jebe samo država,da je realna cena pšenice i vršaj bi bio 500-600kg/h i svi bi bili zadovoljni
A što se tiče solidarnosti,po tvom da bi bio solidaran treba da propadam kao komšija neradin-nema stoke ne isplatise,nema mašine jer neće da služi selo....
ja jesam solidaran ali ne protiv svog domaćinstva
 
Odg: Cena uslužnog kombajniranja

I dalje mi nije jasno zašto je jednom dovoljno 50 evra, drugom 75e a trećem ni 100e nije dovoljno. A kombajne im mogu zadesiti iste nesreće.

Po mom bi bio solidaran onaj koji bi se, ako ne baš na 50, našao negde na polovini između 50 i 100 evra.
A po vašem, kombajni troše malu rafineriju nafte po hektaru i svaki sat im nešto crkne. Pa nemojte, molim vas! I sami prognozirate da će prinos žita biti jedva 3 tone po hektaru. Pa i vaš bližnji paor je utrošio nafte i vremena, i jedva je imao sreće da ga ne potuče led itd.
Zašto vam je i 75-80 evra malo?

A sad mi se nešto javlja pred očima: ako i dobijemo cenu žita od 15 dinara po kilogramu, garant će se "realna cena" vršidbe popeti na 150 evra. I opet će biti ono staro: ko će koga ako ne svoj svoga.
 
Odg: Cena uslužnog kombajniranja

očigledno ne razumeš :sta:
kod nas je 100e po hektaru ne po jutru
da je pšenica i 40 din kg cena realna je 100e
a to što neko trči da što više požanje po svaku cenu pa i cenu isplativosti to nije moj problem
voleo bi da čujem one koji plaćaju vršaj koliko njih plati na uvratinama,koliko njih do 5 dana a koliko njih duže od nedelju dana
ja gorivo i delove moram odmah da iskeširam....
 
Odg: Cena uslužnog kombajniranja

Ja sam kod mene najeftiniji sa 150 eura to sam danas saznao kolege rade po 160 :cao:, i kod nas ce biti prosek 5t po h
 
Nazad
Vrh