Cena uslužnog kombajniranja.

Odg: Cena uslužnog kombajniranja

Svaka čast za cenu od 160 € ja kad ne bih imao kombajn upalio bih žito ( koje nemam :haha: ) . I opet tvrdim da mi je dosta 70 € .......
 
Odg: Cena uslužnog kombajniranja

Kod nas je 3500-4000 dinara po kj pa ispada 65-70 eura po hektaru. Mislim da nije puno imajuci u vidu da neki rade dok ne crknu a drugi lade muda :cao: jer recimo neko ko ima 2 kj zita okaci sesir i smeje se onome ko radi po veeelikoj vrucini. A branje i kombajniranje po meni ne bi trebalo izjednaciti. Zetva je na +45 na suncu a branje je ipak podnosljivije.
@Attila
Nije bas tako jednostavno sa solidarnoscu jer ja radim 300 dana u godini a ovi sto nemaju svu mehanizaciju a zive ikljucivo od poljoprivrede rade 90 dana max. To je racunajuci i sve popravke koje moram raditi na masinama. :cao:
 
Odg: Cena uslužnog kombajniranja

Dobro, videćemo šta će biti kod mene u selu.
A što se isplate tiče, mi smo UVEK isplaćivali kombajnera ISTI DAN kada stignu pare iz mlina i UVEK onoliko koliko je kombajner tražio.


Post je spojen: [time]1277926837[/time]
_________________________________________________
dorel je napisao(la):
@Attila
Nije bas tako jednostavno sa solidarnoscu jer ja radim 300 dana u godini a ovi sto nemaju svu mehanizaciju a zive ikljucivo od poljoprivrede rade 90 dana max. To je racunajuci i sve popravke koje moram raditi na masinama. :cao:

Ne tražim ja solidarnost za svaku hebenu godinu nego onda kada je svima najteže. A nama sitnim ribama i gologuzanima itekako.
 
Odg: Cena uslužnog kombajniranja

Za one koji nemaju kombajn mali proračun:
Ima da se kupi Zmaj 142 kompletno remontovan: generalna motora, sredjena limarija, ofarban, svi ležaji, kajiševi i lanci su novi... znači kao nov. On košta 13000 evra.
Ako je cena košenja 30 evra po kj (mora da bude mala cena da bi imao mušterije pošto je nov kombajner).
Pošto je nov kosiće male njive (oni sa većim idu kod "starih" kombajnera) tako da će imati puno da se šeta pa će mu izaći potrošnja 10l/kj = 10 evra, znači čista zarada 20 evra po kj.
U svakom selu već ima previše kombajna, tako da ćeš biti srećan 50-60kj da pokosiš. (prve i druge godine i manje jer su ljudi nepoverljivi prema novom kombajnu)
Godišnja zarada neka je 1300 evra. Znači kombajn treba da kosi 10 godina da bi se isplatio:haha: Koliko će vredeti taj kombajn posle 10 godina? Za 10 godina ćeš morati bar 2 puta da mu menjaš većinu ležaja (jer će zardjati) i kajiševe (jer će ispucati).
Da li sam u pravu?
 
Odg: Cena uslužnog kombajniranja

Jedina prednost u posedovanju kombajna je to što svoje uradiš kad ti hoćeš/možeš, a ne kad dobiješ red!
 
Odg: Cena uslužnog kombajniranja

@zorancile
100% u pravu, s tim da 10l goriva ove godine na ovakva žita i žetvu za 142 biće malo , barem u mom kraju gde su jaka žita.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Da me ne napadate 142 nemam i više nemam namere da pišem u ovoj temi jer se pišu gluposti, svakom sam dosad savetovao a i dalje ću kupi kombajn pa onda da pričamo.
Novopečene vlasnike kombajna imate i na forumu, neću da ih imenujem a ako ih znate pa pitajte ih koliko ih dosad koštalo da pripreme kombajn za 1 žetvu a još uvek ne poznaju kombajn.
Srećna žetva i jednim i drugim, kad pojedinci čine podelu. :ppozdrav: :cao:

P.S. Da nebude zabune u mom kraju je godinama cena 40-50e/kj
 
Odg: Cena uslužnog kombajniranja

ljudi pa ne treba raditi usluge sa skupim kombajnima,tu zarade nema,(kredit,rata,delovi pojedu zaradu).Dobro spremljen ZMAJ 142 uradi na dan 15 kj i O.K.Nekada su celu Jugoslaviju skidali džakaroši,780,univerzal,125,131,141,161...itd.,pa imali smo i svi volje i da radimo,i da platimo,sad odjednom ne valja ni Đuro Đaković!Te Claas,John Deere,New Holland,Deutz-Fahr to sve košta novaca i kupiti i održavati,i normalno to i povlači sa sobom i cenu usluga.
 
Odg: Cena uslužnog kombajniranja

Svako je negde morao da počne. I ja ću, ako Bog da, sledeće godine imati svoju prskalicu pa ću da idem uslužno da radim. I sigurno neću uzeti toliko para koliko uzimaju iskusniji. Ne bi ni bilo na mestu!
Naravno, ne bih uzimao ni toliko manje da pomisle da hoću da im pravim konkurenciju. Jednostavno mora se znati red, i kome je gde mesto u hijerarhiji.

Drugo: nisu svi ove godine kupili kombajn, pa da gledaju isplativost. MNOGI su ga već godinama unazad davno otplatili. Pa čak ni njima nije do solidarnosti.

Ali neka. Neću više da se nadvikujem i da ubeđujem. Neka svako radi po svojoj savesti. Drago mi je da je barem jedan ozbiljan gazda rekao da bi mu bilo dovoljno i 70 evra. Dabogda on sledeće godine posejao apač i jedini imao 9 tona po hektaru! Dabogda! :ppozdrav:
 
Odg: Cena uslužnog kombajniranja

Onda ću stvarno da posejem apač ... :haha: Moj tata je kupio kombajn 1985 godine ZMAJ 142 nov... Ja sam kupio mali DEUTZ FAHR 750 pre 7 godina i pokosio sam skoro 1000 hektara žita i soje sa deutzom a tata sa zmajem .... nemam pojma . Sečam se ja sam imao 6 godina kad sam išao sa tatom da vršimo žito to je bilo za mene nešto neverovatno......... Ljudi ako možete uzmite 160 € ali nećete dugo........ ::lose:: ::lose::
 
Odg: Cena uslužnog kombajniranja

šandor je napisao(la):
Onda ću stvarno da posejem apač ... :haha: Moj tata je kupio kombajn 1985 ZMAJ 142 nov... Ja sam kupio mali DEUTZ FAHR 750 pre 7 godina i pokosio sam skoro 1000 hektara žita i soje sa deutzom a tata sa zmajem .... nemam pojma . Sečam se ja sam imao 6 godina kad sam išao sa tatom da vršimo žito to je bilo za mene nešto neverovatno......... Ljudi ako možete uzmite 160 € ali nećete dugo........ ::lose:: ::lose::
Tacno NECETE DUGO.......... :udri: :udri: :udri:
 
Odg: Cena uslužnog kombajniranja

meni nešto nije jasno,zašto kombajni koštaju kod švabe polovni sa tri...četiri hiljada sati rada,10...15 godina stari te silne novce,kad je kod njih(nedavno pročitao)cena kombajniranja 200 evra po hektaru,pa imaju i povraćaj 30-40% na kombajn.A sa autima 10 -15 godina bukvalno se bacakaju...
 
Odg: Cena uslužnog kombajniranja

Nov kombajn košta više nego najskuplji auto, možda zato?
 
Odg: Cena uslužnog kombajniranja

Ju-ju kakve se ovde cifre spominju?? 160e/ha (92e/kj) :sta: Izvini sto pitam:kolike su te parcele (povrsine)kad je cena takva?
 
Odg: Cena uslužnog kombajniranja

to sa gorivom 160 evra?ili ide i +20 lit. eurodizela po hektaru?koji je to kombajn u pitanju:haha:
 
Odg: Cena uslužnog kombajniranja

@Sandor
Svaka cast na objektivnosti. Meni kao onom ko placa kombajn savrseno odgovara cena od 40e/kj (70e/ha), a kao sto vidim odgovara i kombajnerima.
:ppozdrav:

Ovu cenu od 160 evra ne mogu da verujem. Pa zar postoji covek koji ce da seje psenicu a da mu vrsaj bude 160e/ha :sta:
 
Odg: Cena uslužnog kombajniranja

ja ću ići za 2000 din. po kj.,a možda ću dići na 20 evra.meni dosta je i toliko.šta ćeš kad ovde ima 200 kombajna,a raditi svi volemo!
 
Nazad
Vrh