Cena uslužnog kombajniranja.

Odg: Cena uslužnog kombajniranja

Nisam ja za to da bude 70 € /kj što je mnogo, mnogo je . U mom kraju prosečan rod pšenice neće preći 2 t/kj ,70 € je 30 % RODA treba i to da se gleda. " Realna " cena je 40 €........ :cao:
 
Odg: Cena uslužnog kombajniranja

Pa i ja se slazem sa cenom od 40e,mada je lane bila 3 metera zita a 2 soje po kj,mada je i 4m ok i prihvatiljivo jer ce biti dosta poleglog. :cao:
 
Odg: Cena uslužnog kombajniranja

ljakse je napisao(la):
kome je puno cena kombajniranja nek kupi sebi kombajn,prikolice,traktor,naftu,šupu nek napravi,neka nađe šofera i majstora,treba na koji vašar ili prodavnicu otići i normalno to sve i poplaćati,i nerviranje košta neku kintu...
+ 1
ja sam dosad ove sezone u kombajn ulozio minimum 800 evra.kako ? lako= guma prednja=460 evra,lanac,lezaji,ulje,filteri,majstori.a gde je sve ostalo ?
Post je spojen: [time]1277407865[/time]
_________________________________________________
neko ce reci : guma je potrosna,ne racunaj to na godinu ali kad crkne u sezoni skuplja je kud i kamo nego sad !?
a cena od 40 evra je tu negde,sem sto ce nam to obracunavati u dinarima i ispasce=4000 dinara ili kao kod mene u psenici=300 kg/kj
 
Odg: Cena uslužnog kombajniranja

800 €vra ti je 20 kj kombajniranja........ koliko pokosiš godišnje svoje i uslužno ?? :bravo:
 
Odg: Cena uslužnog kombajniranja

Znaci vidi ovako ove godine ako skines 80kj kombajnom ti si pokrio gorivo i ulaganje,a 1/2 stavio u dzep,ako uradis 160kj ti si u jako lepom plusu. :cao:
 
Odg: Cena uslužnog kombajniranja

Iz ovih postova tacno procenis ko ima kombajn a ko ne :haha: :haha: :haha: sta mislite zaglavi kombaj u 9 i 30 po rosi do 10 i30 cupas travu i slamu iz njega dok drugi trazi neko drvo da pokrenjive e bubanj, znoj vec uveliko upada u oci u 11:30 zdrav covek vec rizikuje predinfaktno stanje ili nervni slom jer krsina pali kais i nece da krene i sta onda - crknes za 40 evrica. A panjevi u medjama, bandere u njivama, rupe na putevima pucaju saasije, lanci od motornih testera na drvenim stapovima kad ulete u korpu, pa temperatura45-50 stepeni na suncu za sta god da se uvatis pece a gazda pije ladno pivo pod prikolicom na celo nnjive i nece da pritera prikolicu do kombaja, zavrsis posao; e nacicemo se sutra u kafanu da ti platim a ti nemas za naftu sutra, pukne kais, crkne lezaj,topi se instalacija , zakacinju grane a na tebi znoj i prasina pa ti svaka dlaka smeta,vozis-m i psujes hoces li povratiti ulozeni novac jer ove piz.. ne poklanjaju delove na pijacama i radnjama a sve se zivo trese i haba.
Realno seljak moze da plati 57-58 e po jutru ili 100e po h a mi se nekako uklapamo da radimo i odrzavamo te masine ovrsimo svoje i zaradimo za jednu mesecnu dobru platu aman da platimo struju i telefon jer smo vec sav kes sjeb... u jeb.... kombajn i dve nedelje pred zetvu trckarali oko njega.
KOMBAJNIRANJE je isto kao ROBIJANJE u africi
Post je spojen: [time]1277411385[/time]
_________________________________________________
Otupese mi prsti :sta:
 
Odg: Cena uslužnog kombajniranja

Kažu ljudi: kombajn ti je dve radosti, prva kad ga kupiš, a druga kad ga prodaš.
 
Odg: Cena uslužnog kombajniranja

Podrzavam Raleta i koda gledam mene u ovoj njegovoj prici :haha:
 
Odg: Cena uslužnog kombajniranja

@sandor
Imam kombajn i vozimga , i znam sta sve moze da me snadje na njivi i koliko se realno moze zaraditi usluznom zetvom . Ono sto javozim jos uvek je Kombajn , niko mi ga nije poklonio i nikom ga necu pokloniti kad se budem odlucio da ga prodam
 
Odg: Cena uslužnog kombajniranja

Da ti imaš to sam predpostavio ja sam pitao da li JA imam pošto si u tvom postu pisao da se vidi ko ima i ko nema ::namigivanje::
 
Odg: Cena uslužnog kombajniranja

šandor je napisao(la):
North ARMY je napisao(la):
50e kombajniranje i 50e oranje,a u oranju se puno vise radi i potrosi nafte,sporije ide masina...

E sad nisi u pravu jer sa bilo kojim krš traktorom i krš plugom možeš da uzoreš zemlju ali ti radi sa krš kombajnom :sta: .... I traktor možeš da iskoristiš i za druga posla ali kombajn :nono: .......
Post je spojen: [time]1277374518[/time]
_________________________________________________
Kombajn radi 15 dana u godini i 350 dana stoji :bravo:
mozda imas
šandor je napisao(la):
800 €vra ti je 20 kj kombajniranja........ koliko pokosiš godišnje svoje i uslužno ?? :bravo:
A dal radis ti sa njim ??
KAzi mi molimte posto je dupli prst za tvoj Dajc Far :haha: :haha:
 
Odg: Cena uslužnog kombajniranja

Da ja radim snjim i znam kako je.... duple prste sam menjao prošle godine i jedan košta 25 €
 
Odg: Cena uslužnog kombajniranja

A može da se slomi za sekundu... i ode zarada od 1kj košenja...
 
Odg: Cena uslužnog kombajniranja

@NA,e da samo u zmaja treba uloziti,ove godine ima dosta poleglog i normalno manji ucinak a veca potrosnja goriva,a gorivo zna se koliko je.......realna cena je 5.000 dinara i tacka,a vi sto nemate kombaj nepametujte vec ga kupite pa da vas vidim..........to sto je vama puno je nesto drugo.....kupi rucnu kosu pa ga kosi i kuci otresaj,mozda navrsite vise...........i netrabunjajte komentare tipa....guma je potrosna,motor je zaribao=potrosno,sine se izlizale= potrosno,otisli varijatorski kajsevi=potrosno,pa sve je potrosno,potrosilo se na vasim njivama ::lose::
a da nekazem da za klasa samo jedna slamotres osovina kosta oko 1100 eura,koliko treba jutara samo da je otplatim
 
Odg: Cena uslužnog kombajniranja

šandor je napisao(la):
Da ja radim snjim i znam kako je.... duple prste sam menjao prošle godine i jedan košta 25 €
Jeftino si ih nasao , posalji mi na pp gde da uputim kolegu, u Rumi i u Smederevskoj Palanci nije bilo
 
Odg: Cena uslužnog kombajniranja

mityoo je napisao(la):
Lepo je rekao jedan kombajner iz mog kraja:"ja nisam crveni krst" Znači da ne očekuje niko da ću ja na svoju štetu nekom da radim.... A koliko mene izađe održavanje mog kombajna to samo ja znam, a kome je to puno nek ide kod drugoga.... Ja sam lepo rekao, bolje da mi mašina džaba stoji nego da džaba radi!
::svaka cast:: ::svaka cast:: ::svaka cast:: Posebno za ono crvenim slovima.
 
Odg: Cena uslužnog kombajniranja

abro je napisao(la):
mityoo je napisao(la):
Lepo je rekao jedan kombajner iz mog kraja:"ja nisam crveni krst" Znači da ne očekuje niko da ću ja na svoju štetu nekom da radim.... A koliko mene izađe održavanje mog kombajna to samo ja znam, a kome je to puno nek ide kod drugoga.... Ja sam lepo rekao, bolje da mi mašina džaba stoji nego da džaba radi!
::svaka cast:: ::svaka cast:: ::svaka cast:: Posebno za ono crvenim slovima.
Ja se takodje ovoga pridrzavam :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav:
 
Odg: Cena uslužnog kombajniranja

Treba nekad i pripomoci , spustiti cenu , raditi samo za naftu al za posten siromasan narod kom rod usled vremenskih uslova , korova i raznih nedaca. Nikako lencugama i bogatasima sto nedonesu ni ladnu vodu na njivu
 
Odg: Cena uslužnog kombajniranja

Pa ja radim samo za siromašan narod ... ni ladnu vodu ne donesu a kamoli sok ili pivo, NEMAJU !! I kako da im uzmem 100€ :sta: :sta:
 
Nazad
Vrh