Cena uslužnog kombajniranja.

Odg: Cena uslužnog kombajniranja

Nego jel kod nekoga ili u nekom mestu jos uvek funkcionise sistem "Rasporeda" koji obicno organizuje zadruga ili neka pp firma koja naravno vrsi i otkup a i ugovaranje proizvodnje..... :ppozdrav:
To je bilo najbolje mislim za kombajnere prvo , pa i za sve ostale:zadruga da repromaterijal,otkupi i RASPOREDI sve prijavljenje kombajne po ataru i nema onda da se kombajner sekira da li ce mu platiti ili ne , nego ovaj sto mu je ovrseno duzan je da preda u zadrugu svu robu pa mu se lepo odredjeni deo odbija za troskove sto repromaterijala sto za kombajniranje i tako na kraju kombajner dodje na obracun i na racunu ima odredjenu kolicinu datog proizvoda u momentu zetve i moze da ga proda ili lageruje ili sta god oce , a ne kao danas samo vidis kombajne kako se vozaju sa jednog na drugi kraj atara...............a gde je tu potrosnja u vozikanju......... a zarada ::novac:: ::novac:: ::novac:: :zli: :nono: :udri: ::lose::
 
Odg: Cena uslužnog kombajniranja

Kod nas to ne funkcioniše već više od 20 godina... a dobro bi bilo kad bi funkcionisalo.
Prošle godine ja kosim 1kj, prekoputa drugi kombajn kosi 2 kj, a u povratku sretnem treći koji mi kaže da ide na njivu pored moje, isto 1kj. Sve se to dešava na 6-7 km od sela. Tri kombajna su više potrošila vremena i goriva na put nego na košenje.
 
Odg: Cena uslužnog kombajniranja

zorancile je napisao(la):
Kod nas to ne funkcioniše već više od 20 godina... a dobro bi bilo kad bi funkcionisalo.
Prošle godine ja kosim 1kj, prekoputa drugi kombajn kosi 2 kj, a u povratku sretnem treći koji mi kaže da ide na njivu pored moje, isto 1kj. Sve se to dešava na 6-7 km od sela. Tri kombajna su više potrošila vremena i goriva na put nego na košenje.
E pa o tem ti ja i pricam....... :udri: :udri: :udri:
Kod nas je prestalo 2003 kada se raspala zadruga......... ::lose:: ::lose:: ::lose::
 
Odg: Cena uslužnog kombajniranja

E to su bila sretna vremena krenes iz njive u njivu a ne ovako gore dole samo se vozas
 
Odg: Cena uslužnog kombajniranja

zoran_vs je napisao(la):
troskovi su ogromni,sve vise je kombajna,i najvaznije je : kako se dogovoriti o ceni usluga kad ima onih koji obaraju cenu ? :zli: ::novac::
eto....prosle godine su ljudi krunili za 4000 sa zmajevima,clan zeka je kosio za 3000...i sta sa takvim likovima da radis?
 
Odg: Cena uslužnog kombajniranja

mityoo je napisao(la):
Ima i za to leka.... Kod nas je bio jedan pametan sa beračem... pa smo mu njivu nađubrili federima iz starog kreveta.... 3 dana je brao 2 jutra!
kod nas je jedan pokupio ram od starog bicikla :haha:
došo pametnjaković iz drugog sela da radi jeftinije :nono:
više nije dolazio
 
Odg: Cena uslužnog kombajniranja

KishRobert je napisao(la):
zoran_vs je napisao(la):
troskovi su ogromni,sve vise je kombajna,i najvaznije je : kako se dogovoriti o ceni usluga kad ima onih koji obaraju cenu ? :zli: ::novac::
eto....prosle godine su ljudi krunili za 4000 sa zmajevima,clan zeka je kosio za 3000...i sta sa takvim likovima da radis?
Pa bas ajde da kazes da je dosao neko i drugog sela pa namerno obara cenu al on em iz istog mesta em clan foruma pa nije uredu , a za sve to postoji dogovor pa neznam ko radi protiv sebe taj je lud.......... :haha: :haha: :haha:
 
Odg: Cena uslužnog kombajniranja

gogi666 je napisao(la):
Ljudi moji, kod mene u selu ima vec 20tak kombajna!
Oce svi da se obogate! :haha:
Tako da mozes biti srecan ako uradis tek toliko usluzno da svoje dzabe pokosis! :zli:
Prosle godine bilo 4500,- neverujem da ce se ove nesto menjati!
Pozdrav
Post je spojen: [time]1277163014[/time]
_________________________________________________
Prevoz uvek bio 1000,-
Kod mene ih u ulici ima toliko i sta ja da ti pricam :sta:
Prosle god sam radio za 4000 din/kj za ovu jos neznam.Bice izmedju 4500 i 5000 din/kj pa ko voli nek izvoli
 
Odg: Cena uslužnog kombajniranja

gogi666 je napisao(la):
Ljudi moji, kod mene u selu ima vec 20tak kombajna!
Oce svi da se obogate! :haha:
Tako da mozes biti srecan ako uradis tek toliko usluzno da svoje dzabe pokosis! :zli:
Prosle godine bilo 4500,- neverujem da ce se ove nesto menjati!
Pozdrav
Post je spojen: [time]1277195414[/time]
_________________________________________________
Prevoz uvek bio 1000,-
Kako misliš prevoz 1000?
KOd mene 10000kg vrednost vršidbe 1kj
 
Odg: Cena uslužnog kombajniranja

milan_spay je napisao(la):
gogi666 je napisao(la):
Ljudi moji, kod mene u selu ima vec 20tak kombajna!
Oce svi da se obogate! :haha:
Tako da mozes biti srecan ako uradis tek toliko usluzno da svoje dzabe pokosis! :zli:
Prosle godine bilo 4500,- neverujem da ce se ove nesto menjati!
Pozdrav
Post je spojen: [time]1277163014[/time]
_________________________________________________
Prevoz uvek bio 1000,-
Kako misliš prevoz 1000?
KOd mene 10000kg vrednost vršidbe 1kj
Da nije neka greska :sta: :sta: :sta: vagon zita za jutar...... :haha: :haha: :haha: :haha: :haha: :haha: :haha:
 
Odg: Cena uslužnog kombajniranja

Ako je vrsidba 1 kj 4000 din prevoz 10000kg =4000 din =0.4 din/kg.
Da vam nacrtam? :haha: :ppozdrav:
 
Odg: Cena uslužnog kombajniranja

Crtaj Spajki, ja te još uvek ne razumem....Kod nas je prevoz uvek išao ovako: ako ja dajem prikolicu 5evra po komadu, a ako je i moj traktor onda ide kompozicija traktor sa dve zmajevke za 20
 
Odg: Cena uslužnog kombajniranja

Ok ako vi nemate posla,ali racunajte da covek koji je kupio JD-a ima svojih preko 200-300kj,zaradio ga je sa 2 stara z142,dok smo radili u Ogaru 240ha on sa JD-om stuce vise od pola za par dana,skine svoje,coveku je racunica jasna da ga je otplatio za 3g bruto,covek stari domacin,lepo kaze ima 2 stara zmaja jedan radi za gorivo a drugi za vozace i delove,covek nije glup pa da ne zna sta prica.Ima ih jos nekoliko koje znam ali da ne tupim dalje...
Post je spojen: [time]1277282008[/time]
_________________________________________________
Stvarno vas ne razumem koliko bi vi zar realno nije puna kapa 50e ovde u ravnici gde su njive u proseku 2kj velicnie a cesto i vece,mnogo vece.
Ako si dobar sa kombajnerom on ti da svoju prikolicu moj samo traktor i cepaj...


Ako dodje do dizanja cene od 70e/kj ili palim zito ili kupujem neko sokocalo,jbt ove godine NECE biti vise od 2.5t/kj to mu dodje 250e od prilike,a ako ja dam za kombajniranje 70e ja sam prdno u cabar,vise ce zaraditi kombajner nego ja koji sam sve ostalo radio.
 
Odg: Cena uslužnog kombajniranja

Aaaaa znaci kosenje = 4000 dinara/kj
prevoz od 10000 kg/zita = 4000 dinara/vagonu zita pa dobro ako je tako....... :sta: :cao:
Kod nas je kosenje pa ja mislim da ce da bude 4000/kj a prevoz je 1500 din po ZMAJ-evki dal bilo u njoj 1000 ili 8500 kila/zita to je ako nemas traktor , a kad imas traktor onda obicno kombajner ako su mu slobodne prikolice da ti na uslugu ili uzmes tj pozajmis od nekog drugog i tvoj traktor+prikolica = samo nafta...... :ppozdrav:
 
Odg: Cena uslužnog kombajniranja

zorancile je napisao(la):
Kod nas to ne funkcioniše već više od 20 godina... a dobro bi bilo kad bi funkcionisalo.
Prošle godine ja kosim 1kj, prekoputa drugi kombajn kosi 2 kj, a u povratku sretnem treći koji mi kaže da ide na njivu pored moje, isto 1kj. Sve se to dešava na 6-7 km od sela. Tri kombajna su više potrošila vremena i goriva na put nego na košenje.
+ 1
 
Odg: Cena uslužnog kombajniranja

mityoo je napisao(la):
Ima i za to leka.... Kod nas je bio jedan pametan sa beračem... pa smo mu njivu nađubrili federima iz starog kreveta.... 3 dana je brao 2 jutra!
Ideja je odlicna! :haha:
Uvek ce biti pametnjakovica koji ce sve probati samo da drugi nema vise!
 
Odg: Cena uslužnog kombajniranja

gogi666 je napisao(la):
mityoo je napisao(la):
Ima i za to leka.... Kod nas je bio jedan pametan sa beračem... pa smo mu njivu nađubrili federima iz starog kreveta.... 3 dana je brao 2 jutra!
Ideja je odlicna! :haha:
Uvek ce biti pametnjakovica koji ce sve probati samo da drugi nema vise!
Bogami nebih bas voleo da se nadjem na mestu tog kombajnera , inace sam nazalost gledao kako Claas Dominator neznam koji u suncokretu guta federe , ljudi nije za zajebanciju dva dana ga nije bilo u ataru dok se nije iscistio,tako da......... :sta: :zli: :nono: :udri: ::lose:: ::sramota::
 
Odg: Cena uslužnog kombajniranja

To su tipicno srpska posla, "kad ja nemam nece ni drugi"!!!
Muka natera coveka na svakakve gluposti.
Kazem svidja mi se to sto je uradjeno ali sam to nikad nebi uradio!
Pozdrav federasima!!! :haha:
 
Odg: Cena uslužnog kombajniranja

Pa najlakse je nabijati cenu i onda ko se ponudi ispod cene skrkaj ga,ne znas u kakvom je covek kreditu pa mu gori da vrati dug i ne bira po kojoj ceni da radi... ::lose:: ::lose::
 
Nazad
Vrh