Cena uslužnog kombajniranja.

Odg: Cena uslužnog kombajniranja

jos i da razumem da je uzeo nov kombajn,pa ajde de,(al' i taj nece ici za tako nisku cenu)neg' sto uzme neku lesinu i onda jebe sve redom....mislim n. becej je pun takvih...
 
Odg: Cena uslužnog kombajniranja

gogi666 je napisao(la):
To su tipicno srpska posla, "kad ja nemam nece ni drugi"!!!
Muka natera coveka na svakakve gluposti.
Kazem svidja mi se to sto je uradjeno ali sam to nikad nebi uradio!
Pozdrav federasima!!! :haha:
Pa da budem iskren ni ja nebi to nikad uradio ali eto "srpska posla" :zli:
North ARMY je napisao(la):
Pa najlakse je nabijati cenu i onda ko se ponudi ispod cene skrkaj ga,ne znas u kakvom je covek kreditu pa mu gori da vrati dug i ne bira po kojoj ceni da radi... ::lose:: ::lose::
I to je tacno i nikad se nezna ju svi razlozi ALI........
KishRobert je napisao(la):
jos i da razumem da je uzeo nov kombajn,pa ajde de,(al' i taj nece ici za tako nisku cenu)neg' sto uzme neku lesinu i onda jebe sve redom....mislim n. becej je pun takvih...
Kao sto kaze kish niko nece da dodje sa novim Claasom vec sa nekom krinom jos gorom od onih kojima je on skinuo cenu , taj primer sto sam napisao da je Claas Dominator progutao federe je neopisiva krsina znaci prethodni dan je kosio suncokret i dimio je da se iz aviona moglo videti a i u prolece je na toj parceli posle spremanja njiva za setvu kukuruza izniklo toliko suncokreta da nisi morao nista da sejes posto si imao vec posejan suncokret........ :haha: :haha: :haha:
Tako da je retkost da neko sa novim kombajnom ide i kosi jeftinije , to nebiva i taj retko skoro nikad ne jede federe , e a ovakve krsine bogami............. :udri: :udri: :udri: :haha: :haha: :haha: :cao:
 
Odg: Cena uslužnog kombajniranja

Da fazon bude berač je imao od ranije, nego je hteo da se napravi frajer, a radio je jeftinije zato što je naftu imao za džabe, da ne detaljišemo odakle mu.... Što ima običaj da kaže kolega Kish strmogkurca.....
 
Odg: Cena uslužnog kombajniranja

Meni je lane vrsio covek sa novim NH za 3m zita po jutru,bolje da tera masinu i taj dan je imao ceo dan posla samo u tom delu atara,nego da mu kuci nova masina kupi prasinu...
 
Odg: Cena uslužnog kombajniranja

protivnik sam velikih cena usluznog kombajniranja,mislim da je 400 kg psenice sa prevozom po kj sasvim dosta. Sta da radi onoj ko mora sve da plati ne ostane mu ni za kiflu. jako je puno 60 e ili 70 e po jutru, na sat skine 2 jutra i ostane mu 100 e .
 
Odg: Cena uslužnog kombajniranja

amac86rs je napisao(la):
protivnik sam velikih cena usluznog kombajniranja,mislim da je 400 kg psenice sa prevozom po kj sasvim dosta. Sta da radi onoj ko mora sve da plati ne ostane mu ni za kiflu. jako je puno 60 e ili 70 e po jutru, na sat skine 2 jutra i ostane mu 100 e .
Sigurno da je dosta onome koji treba da plati uslugu ( verovatno je i to puno :zli: )
Nema teorije da mu ostane 100 Eura od 2 jutra pa cak i da je 60 po jutru!!!
Pitaj kombajnere jel im dosta 3000din.?
 
Odg: Cena uslužnog kombajniranja

ljudi nov kombajn košta od 150000 do 250000 evrića.ko ima te novce stavi u banku i dogodine će izvaditi iz banke 12000-20000 evra i plati kombajniranje u bilo kom delu atara vojvodine.a ko nije imao te novce i digo kredit za kombajn njega kombajn košta od 180000 do 300000 evra.bogami za te novce treba se vrtiti na njivi i to dooooosta!!!Po meni se ne isplati držati kombajn za druge a još malo pa ni za sebe.ZA MOJIM KOMBAJNOM NEĆU DA PLJUJE NIKO.........
 
Odg: Cena uslužnog kombajniranja

Kombaj treba drzati uglavnom zbog svojih potreba,eventualno nesto malo usluge (prijatelj,dobar). Volim te sto kupuju kombajne i traktore da bi selo videlo,a to sto sutra nema za ratu kredita,ma to uopste nije vazno.
 
Odg: Cena uslužnog kombajniranja

Ovi bogami imaju i rade pun gas ko god je kupio,moj ujak opet ima 100-150kj zemlje po mojoj proceni i samo sebi kombajnira sa z142 ali je utegnut kao ni jedan kombajn u okolini,nema sanse da ce on ici nekom u njivu sa kim nije bas dobar... :nono:
Ali mu se moze,on i cale sve porade sami. :cool:
 
Odg: Cena uslužnog kombajniranja

Rastislav je napisao(la):
amac86rs je napisao(la):
protivnik sam velikih cena usluznog kombajniranja,mislim da je 400 kg psenice sa prevozom po kj sasvim dosta. Sta da radi onoj ko mora sve da plati ne ostane mu ni za kiflu. jako je puno 60 e ili 70 e po jutru, na sat skine 2 jutra i ostane mu 100 e .

Slazem se,cenu treba da određuje ponuda i traznja a ne dogovaranje cene vise kombajnera.
Kome se ne isplati kombajniranje po napr. 4000 din/kj (sto mislim da je neka realna cena) neka ni ne radi usluge,mislim da ima puno onih kojima ce ta cena biti prihvatljiva.Sve preko je trpanje para sebi u dzep.
Mislim da je najbolje da svaki kombajner odredi cenu za sebe, posto ce da radi usluge,pa da ljudi idu kod koga hoce.Niko normalan ne bi radio na svoju stetu,a ovaj koji bi i radio, ne bi dugo_Ovo dogovaranje i bacanje federa...bolje da se ne izjasnjavam.
Pa jeste 4000 neka normalna cena a i svi ili vecina kombajnera treba da sedne i da se dogovori oko cene koja ce da odgovara i njima i onima kojima pruzaju uslugu,i nema mnogo biranja 95 % kombajna u selu treba da ima jednu istu cenu za odredjene kulture i kraj a onda ovi sto pametuju e pa zna se( :zli: :zli: :zli:) to je vec bezobrazluk i neka vrsta mrznje prema vecini ili ostalima koji pokusavaju da ostanu normalni , njima treba zacepiti usta(mislim na kombajn).............. :haha: :haha: :haha:
 
Odg: Cena uslužnog kombajniranja

kome je puno cena kombajniranja nek kupi sebi kombajn,prikolice,traktor,naftu,šupu nek napravi,neka nađe šofera i majstora,treba na koji vašar ili prodavnicu otići i normalno to sve i poplaćati,i nerviranje košta neku kintu...
 
Odg: Cena uslužnog kombajniranja

ljakse je napisao(la):
kome je puno cena kombajniranja nek kupi sebi kombajn,prikolice,traktor,naftu,šupu nek napravi,neka nađe šofera i majstora,treba na koji vašar ili prodavnicu otići i normalno to sve i poplaćati,i nerviranje košta neku kintu...
moj si covek!! :ppozdrav:
Nema narod prestavu koji posao i koliko para trazi kombajn!
 
Odg: Cena uslužnog kombajniranja

Rastislav je napisao(la):
Slazem se,cenu treba da određuje ponuda i traznja a ne dogovaranje cene vise kombajnera.
Kome se ne isplati kombajniranje po napr. 4000 din/kj (sto mislim da je neka realna cena) neka ni ne radi usluge,mislim da ima puno onih kojima ce ta cena biti prihvatljiva.Sve preko je trpanje para sebi u dzep.
Mislim da je najbolje da svaki kombajner odredi cenu za sebe, posto ce da radi usluge,pa da ljudi idu kod koga hoce.Niko normalan ne bi radio na svoju stetu,a ovaj koji bi i radio, ne bi dugo_Ovo dogovaranje i bacanje federa...bolje da se ne izjasnjavam.

Prva stvar; Dragi moj zemljače upravo TI kojima se isplati raditi i nižom cenom (da ne ulazim u problematiku oko realne cene) , kod nas su počeli organizovati kombajnere, praviti dogovore oko cene a u sezoni uteraju onu stvar i ruše cene. Oni što ispoštuju dogovor opada im broj mušterija, ima kombajna i previše za naš kraj ali brate ni ti džabe nećeš raditi, razmisli malo, kupi kombajn pa proprati problematiku i onda možemo pričati o ceni.
Druga stvar; Taj sa nižom cenom (obično novi kombajneri) kad navuče sebi određeni broj mušterija vršiće istom cenom ko i ostali, neće tebi ostaviti kajmak... Kombajn imam od među prvima u selu pa prilično znam o tom problemu i veruj mi nisi uopšte u pravu, daj bože da ga i ti jednom imaš pa pričaćemo onda...
A zbog takvih ljudi a i stvari mene teško da ćeš videti u našem ataru, sem na svojoj njivi. :ppozdrav:
 
Odg: Cena uslužnog kombajniranja

Ljudi nisu realni i jebi ga...
50e kombajniranje i 50e oranje,a u oranju se puno vise radi i potrosi nafte,sporije ide masina...

Mada kod nas nema nista od cene 50e/kj,lepo rekose da masine trose ispod 10l/kj,znaci ostane cisto 40e/kj,a najlakse je platiti majstora za odrzavanje,sofera da vozi i na vasarima krkati jagnjetinu pa onda reci skupo odrzavanje.
Bas bih voleo da se javi Danger i samo da kaze koliko ulozi svake godine u kombajn (zmaj) pred sezonu jer su mu masine utegnute samo tako i takav ne staje u njivi.
 
Odg: Cena uslužnog kombajniranja

North ARMY je napisao(la):
50e kombajniranje i 50e oranje,a u oranju se puno vise radi i potrosi nafte,sporije ide masina...

E sad nisi u pravu jer sa bilo kojim krš traktorom i krš plugom možeš da uzoreš zemlju ali ti radi sa krš kombajnom :sta: .... I traktor možeš da iskoristiš i za druga posla ali kombajn :nono: .......
Post je spojen: [time]1277406918[/time]
_________________________________________________
Kombajn radi 15 dana u godini i 350 dana stoji :bravo:
 
Odg: Cena uslužnog kombajniranja

Lepo je rekao jedan kombajner iz mog kraja:"ja nisam crveni krst" Znači da ne očekuje niko da ću ja na svoju štetu nekom da radim.... A koliko mene izađe održavanje mog kombajna to samo ja znam, a kome je to puno nek ide kod drugoga.... Ja sam lepo rekao, bolje da mi mašina džaba stoji nego da džaba radi!
 
Odg: Cena uslužnog kombajniranja

Jebes ga ako ce kombajniranje biti 70e/kj a ove godine nece biti veci rod od 2.5t/kj na kraju komsije kombajneri ispadose vece gulikoze od politicara :sta:
 
Nazad
Vrh