Cena tovljenika na tržištu

Juče poslepodne zove jedna gospođa(nije se predstavila i nije ni pitala da li imamo svinje).Pitala nas,dali bi za 20% manje od tržišne vrednosti prodali (na neviđeno:osmeh:), svinje ako imamo.Kupuju za Turijsku kobasicijadu.

Organizacija Kobasicijade je za njihove potrebe kupovala svinje od privatnika i to plaćavši 20% skuplje od tržišne cene tako da neznam odakle te informacije, izgleda da ima zlih jezika pošto u organizaciji Kobasicijade radi jedna žena koja održava prostorije Kobasicijade a ona nije sigurno zvala niti su oni ikoga molili i terali da prodaju svinje, bili su oglasi i ko se prijavio i ispunjavao uslove od njih su kupovali.
 
Kod nas 140-150 din. Strasno sta rade. Ako drzava ubrzo ne ucini nesto po pitanju svinjarstva, nasi urednici ce kanda brisati ovu temu jer nece imati ko i o cemu da pise u njoj. ::lose::
 
Jako tesko stanje trenutno debeli minus u tovu,sta ce i koliko ostati za jesen neznam jer niko vise nece da tovi,ovo je sramota od cene
 
nije dobro ali sam stava da sam sebi u stomak uskakati ne valja tako da ko tovi nek se oduzme i sabere pa nek vidi sta ce i kako dalje raditi sa svinjama i sa stokom
 
Da je teško stanje i da je debeli minus tu se slažem ali ljudi opet zatvaraju prasice za tov, nadajući se da će biti bolja cena . Samo treba ovo izdržati ali do kada će trjati ko to zna, i kad krene koliko će trebati vremena da se pokrije samo ovaj debeli minus ..
Trenutno je u Mačvi ( koliko čujem) najteža sitacija , Mačva je puna svinja a nema pravih kupaca nego kojekakvi nakupci koji prosto ucenjuju ljude sa cenom , i kad se pristane na tu cenu oni sledeći put dolaze sa još nižom cenom ...
Moša jutros odneo za Nedeljkovića po 155 din/kg
Sofija nije mogla da natovari punu turu za Arilje po 170/din a::novac:: za 15 dana
 
Poslednja izmena:
bar ima neku cenu, a hoce li neko dati svinje je njegova stvar, ja danas obisao 3 mesara i nikom ne treba, prvi ima dovoljno, drugi jos na odmoru kaze produzio odmor za 10-15 dana(valjda vidi da mu se ne isplati otvarati) sretnem treceg i ponudim a on me pogleda kao da sam mu nudio heroin :haha: kaze ne zna sta ce sa njima a par sekundi pre toga prica kako je ove god. prodao nenormalnu kolicinu krtog mesa za kulen i ja onda stacu kud cu nego kuci da namesam novu turu hrane sa alfatoksinima za ova dva jadnika sto su mi ostala(da je bar suvo vreme da ih pokoljem) i taman zavrsim kad dolazi neki cova na besnom biciklu kaze hoce da kupi bravca ja mu kazem 180 a on kako ima po 140 ,ja njemu pa idi kupi tamo a on pa ima onaj po 150, pa uzmi slobodno tamo a on moze da se nadje po 160 a navodi neke sto su prodali i po 133, meni inace ceo dan pun q...C svega i svacega pa se nisam ni hteo natezati (posebno sto navijam da pokoljem bravce a ne da prodam) a da je covek bio malo ozbiljniji dobio bi po 170
 
Nazad
Vrh