Cena tovljenika na tržištu

Sve dok mi dajemo po 155-160 to znaci da cena moze da bude i 135. ::samo bes::
 
Znam da sve vece klanice izvoze svinjske polutke za Rusiju.ali nakupci nam jeba...se majku...treba kuka i motika da radi.ali nadam se da nece da padne vise cena
 
Mića ima raznih kupaca , ja mu nisam davao svinje godinama ....
Ali npr. tovari i za macvanku Štitar, što je vama blizu
Neki dan sam pričao sa Mićom i rekao mi je da ,, ove nedelje mu treba preko 200 kom za utovar"
Čujem da je Đurđević nekima nudio samo 150 din/kg ?!?
Šta reći ??
 
Poslednja izmena:
Ibeka panto je Nemacka firma a Inberg je nasa firma koja je uvozila premix da bi zatim i sama pocela da pravi premixe,mada ne bitno je sve to,retko koja gotova hrana da je dobrog kvaliteta,sve one imaju dovoljan procenat proteina kao sto i napisu al je pitanje od cega su ti proteini i koja je svarljivost i iskoristljivost ,najmanje soje i kukuruza,nego kojekakav mlinski otpad,mesno brasno,sirak metlas koji ima i do 14%proteina al mu je losa i svarljivost,jedna firma cak dosta i poznata kod nas je u svoju gotovu hranu ubacivala pilece perje koje ima bas dosta proteina,odneses na analizu 16% proteina a svinje cupave ko majmuni,svasta oni rade sam da zajebu mucenog seljaka.

Ja sam koristio Panto kad ih je još prodava firma ZLOH pa su je kasnije preimenovali u IBERG tada su lizin smanjili sa 9,5 na 7,5% Metionin na sa 1,5 na 0%, Triptofan na 1,5 na 0,5% a cena ostala ista. Kasnije su u koncentrate ubacivali keks i grisine kojima je protekao rok.
Iskreno ko sad ima nameru da menja premiks ili koncentrat od INBERGA ili ti PANTO da beži sto dalje.
Takodje i Agro Holand je katastrofa od njih sam uzimao i jedno i drugo i zakovali su me. Kada sam im reklamirao da koncentrate ne jedu svinje oni su me tužili.

Inače svinje kod nas su 183,6 (170+8%) dinara pare za 10 dana. Mada je idalje teško zbog male prodaje doći na red.
 
Ja sam moje danas prodao po 165,ja sam prvi koji je dao po novoj ceni,bile su 170,pare sutra na racun.Toliko sad placa i Trlic.U Zminjaku kazu da su skocile na 140,a kod Davidovica na 145 od jutros.
 
U Sabac tri puta sedmicno dolazi po dva kamiona sa duplericama puna svinja iz Bugarske. Ne znam koja klanica uvozi ali neki pricaju da je Trlic.
 
Ja sam moje danas prodao po 165,ja sam prvi koji je dao po novoj ceni,bile su 170,pare sutra na racun.Toliko sad placa i Trlic.U Zminjaku kazu da su skocile na 140,a kod Davidovica na 145 od jutros.
Xsale, ako nije problem, kome si prodao.Isto pitanje je i za ta Peru, za koga kupuje Sofija.
 
U Sabac tri puta sedmicno dolazi po dva kamiona sa duplericama puna svinja iz Bugarske. Ne znam koja klanica uvozi ali neki pricaju da je Trlic.
Meni covek isprica juce,da u Nis-u na pijaci ljudi iznose-prodaju svercovane suhomesnate proizvode iz Bugarske po bagatelnoj ceni.Gospoda navalila samo tako.Ako je to stvarno tako,onda sverc hrane ponovo cveta,samo sto u obrnutom smeru,jer smo mi nekada u svercerskim vrecama prenosili preko grane Crnogorcima, Makedoncima itd. od oraha do celih prasica.
 
Meni danas dolazi kupac za svinje, najverovatnije da ce cena biti 155 din....
Neki kazu da cekam kao cena ce gore, drugi pricaju da ce cena dole ponovo, prosto da ne znas sta da radis...
 
Nazad
Vrh