Cena tovljenika na tržištu

Fantastiko posalji mi broj, nije mi problem mogu i ja da mu oteram imam kamion.
Vlada 015, pa zvao sam Mosu ali ni on ne zna kada ce imati utovar.
 
Sutra u Vognju utovara nakupac iz Lacarka,nisam do sada cuo za njega,kupuje za nove vlasnike BIG BULA iz Bacinaca. Jednom vlasniku za 25 kom. cena 155, a drugom za 15 kom.ali presli 130 kg cena 150 din.Pare su na vagi. Molba i predlog za sve forumase da navedu ko je kupac, da bi se lakse pratilo, kada sledeci put bude utovarao, da li cena pada ili raste. Pozz

- - - - - - - - - -

Sutra u Vognju utovara nakupac iz Lacarka,nisam do sada cuo za njega,kupuje za nove vlasnike BIG BULA iz Bacinaca. Jednom vlasniku za 25 kom. cena 155, a drugom za 15 kom.ali presli 130 kg cena 150 din.Pare su na vagi. Molba i predlog za sve forumase da navedu ko je kupac, da bi se lakse pratilo, kada sledeci put bude utovarao, da li cena pada ili raste. Pozz
 
@pocerina razumem te donekle, zelis da ih se resis jedu sami sebe, ali da mu i nosis za 150 dinara, ja mu za te pare ne bi pomogao ni da ih utovari, a o prevozu i da ne pricam.

- - - - - - - - - -

Posto privodim jednu turu kraju, evo kako grubo glasi moja racunica: treber 2100 dinara, kukuruz 3900 dinara, soja 4500 dinara, premiks 1280 dinara, ustrojeno prase 4400 dinara, ukupno po komadu 16180 dinara bez amortizacije objekta i struje. Troskove lecenja u ovoj turi nisam imao. Mislim da ce u proseku biti 115-120 kg maksimalno kad pojedu ostatak od ovoga sto sam racunao. Po trenutnoj ceni od 150 dinara, plata za moj rad je puna prikolica djubreta koja ce mi od njih ostati(mada kad obracunam da sam prodao slamu ni to djubre mi nije cista.zarada). Sledeca tura mi stize za 40-ak dana nadam se bar malo boljoj ceni,mada kako stoje stvari ako mi ostane i to djubre bice dobro da ne platim i njega skupo
 
@pocerina razumem te donekle, zelis da ih se resis jedu sami sebe, ali da mu i nosis za 150 dinara, ja mu za te pare ne bi pomogao ni da ih utovari, a o prevozu i da ne pricam.
Druze uzmi u obzir da ovde u mom kraju u zadnjih 15-20 dana niko ne otkupljuje svinje a i cena je koliko sam se raspitivao i ispod 150
 
@ ta peera
napisao sam.

@fantastiko015
sve dok mi budemo popustali, oni ce nas sve vise i ucenjivati. Kazem razumem ja vece tovlace donekle, meni je lakse ja sam hobista, uhranim godisnje par tura po 10-20 komada. Sad ako ne dobijem 160 dinara, nekoliko nazimica ostavljam za priplod i 3-4 muska u zamrzivac, ostali ce otici posto budu morali.
 
Kad bi svinja imala slavinu, pa da joj se to zavrne da ne jede nego čeka dok se mi ucenjujemo sa kupcima, to bi bilo ekstra. Nebi nas niko ucenjivao :)
a ona računica gde je tovljenik pojeo 3900din kukuruza do JUS kvaliteta ni meni nije jasna. Neće biti 1,5kg kukuruza za kilo vage, ma šta da je tu umiksano. Malo je to.
Jutros su na Jagodinskoj pijaci tovareni na 150. Cuo sam da lokalna klanica plaća mnogo niže, pa nebih da dezinformišem dok ne proverim. Kolega je pre 10tak dana vozio u Ćuprijsku klanicu na 140. Beda na vidiku.
 
Surdonja
user-offline.png
Vidim da si napisao
ALI ..
za 3990 din mogao si kupiti 130 -150 kg kukuruza
za 2100 din trebera po 8 din /kg ( po toliko meni dovezu kući) oko 260 kg ( koliko ti to % daješ treber )
Po ovome ispadne da ti daješ 2/3 trebera i 1/3 kukuruza ....??
Mora da si se negde malo zezno u računu
Cena tovljenika trenutno kod nas od 150 -160 din/kg pa ko koga zajebe ...
 
pozdrav svima. nov sam na forumu, vidim da cene okoline Cuprije nema, pa hajde da vam napisem. Klanica Pavlovic placa tovljenike 120 din, nakupci oko 125_130din :sta:
 
pozdrav svima. nov sam na forumu, vidim da cene okoline Cuprije nema, pa hajde da vam napisem. Klanica Pavlovic placa tovljenike 120 din, nakupci oko 125_130din :sta:
Ma tako nam i treba , niko se ne buni docice cena na 50din a niko nece rec reci ! Ovi uvoze, nit karantina nista... Upravu je Maric bio kad je rekao, Misa Banana za predsednika jer smo mi BANANA drzava ! Ja sam poslao preko 20mejlova asocijaciji poljoprivrednika vezano za problem niko se nije udostojio da mi odg, a ministarstvu 5-6.
 
@ ta peera Tako sam i napisao 140-150 kg kukuruza-3900din. Treber u tom momentu nisam mogao nigde da nadjem jeftinije, a za te pare tada nisam mogao da kupim ni 80 kg kukuruza. Mesao sam 3 nepuna dzaka kukuruza (140-150kg), 55kg soje i 8kg premiksa. Pred namirivanje sam tu smesu mesao pola pola sa treberom. Takvu preporuku mi je dao jedan covek i nje sam se prudrzavao. Treber sam uzmao za goveda, pa su me ubedili da probam da dajem i svinjama i eto to je rezultat sa ovakvom recepturom. Ako nije tajna gde nabavljas treber, moze odgovor i na pp. @DEJJA Pored kukuruza pojeo je i 210kg trebera to si prevideo.
 
Danas drugar dao 3 kom prosek 130kg po 145din. posto se zna sa klanicarom Obrad Paracin. i to extra kvalitet. pa vi sami zakljucite cene tovljenika okolina Cuprije. dere ko koga stigne. na pijaci i Jagodini u sredu bili su od 140 do 150din/1kg i to niko te ne pita. :kisa:
 
Danas drugar dao 3 kom prosek 130kg po 145din. posto se zna sa klanicarom Obrad Paracin. i to extra kvalitet. pa vi sami zakljucite cene tovljenika okolina Cuprije. dere ko koga stigne. na pijaci i Jagodini u sredu bili su od 140 do 150din/1kg i to niko te ne pita. :kisa:
Propast!!!Ispod 200 din/kg je ne isplativo ovo na 140-150 ti je gubitak od min 100eura po komadu!
 
U pravu si, na ovu cenu koncetrata trebalo bi biti min 180din/1kg. zna li neko koliko se placa kg na polutkama? francuska obrada. da li se to isplati nego ziva vaga?
 
Nazad
Vrh