Cena suncokreta rod 2021

Kod nad Bimal placa 1km plus pdv visokooleinski a obicni jos nisu postavili cijenu . Cuo sam da je moguce da ce u Srbiji placati vise nego ovde jer su tamo vece kolicine na jednom mjestu a prinudjeni su da toliko plate da ispune kvotu koliko im treba .Nesto u tom smislu
Koliko je to u dinarima 1km ?
 
Jutros Vrebalovagrar 58 akontacija ,za druge otkupljivače ,nisam čuo šta nude.
 
Izgleda da su pitisci žestoki od strane fabrika da se ne plaća toliko na terenu, čak neki neće ni da uzmu robu od pojedinih skladištara, haos na terenu sa otkupom suncokreta, a verovatno će ista situacija biti i sa sojom. Plaše se fabrike da se paori ne obogate pa će morati i porez platiti na ekstra profit.
 
Pa jednostavno je,domace uljare bi sto jeftinije do sirovine,dok otkupljivaci imaju mogucnost za vecom zaradom (izvoz)i naravno iza uljare stoje veliki igraci (mozda neki politicari) i tu je problem.
 
Njima bi najviše odgovaralo kada bi im predali suncokret za dž da ih malo pomognemo jer eto obogatili smo se ove godine.
 
У вези уљара и робе: имам рођака који ради као обезбеђење у зрењанинској уљари. Каже да је пре неки дан имао више од сто камиона на улазу. Не знам шта му то значи, да ли је то поменуо јер је имао пуно посла или шта већ, па ви сами оцените ту информацију.
 
Спао му ланац - што кажу зрењанинци. ;)

Какогод, ја бих рекао да каже да има посла и да пуно робе улази у уљару, па тек остаје да видимо да ли ће робу да покупују локалци или да она оде преко.
 
Ti si predao na gazdinstvo u sistemu pdv-a pa je ta cena.Kod njih je za fizička lica akont bio 60 pa su skinuli na 58, oterao sam im jednu turu, obračunali odmah po 60 sa pdv a nakon mene otišao komšija i njemu obračunaju po 58 sa pdv.
 
Nazad
Vrh