Cena suncokreta rod 2021

Nisi u pravu. Prosle nedelje kad je cena bila 60 kod Race i ostalih skoro da nije ni pocela zetva, bar kod nas, dakle kako je neko bio navucen na toj ceni kad svaki dan pre nego sto predajes otkupljivacu znas cenu i ukoliko ti se ne svidja produzis dalje.
Ima i od onih koji nisu cekali vec obracunali po toj ceni od 60 isti dan kad su predali. Pametni ljudi!
Ima vecih igraca od Agrogloba i Race koji znaju na kakav nacin treba obarati cenu i diktirati dalje.
Od Tita na ovamo uvek je bilo tako.Mnogo veci igraci su u senci i lepo im je tamo,min.Nedimovic je nebitan a vi ga jadnog napadate
 
Ministarska mesta su jako bitna. Pošten i inteligentan ministar može da predlaže zakone i da odlučuje o donošenju uredbi, a to stvara ambijent u kome mi poslujemo. Najbolji primer je slučaj sa tovom svinja. Sve moguće propise smo uskladili sa EU samo ne umemo da uskladimo rokove čuvanja zamrznutog mesa, a to je glavni uzrok masovnog uvoza mesa sa isteklim rokom. Ako čovek malo misli trebalo bi bar da vidi odakle mu ulazi kad ga naguze. Ali jbg... U slučaju cene suncokreta sve bi se rešilo ukidanjem monopola tj uvrštavanjem ove kulture u berzansku robu.
 
Poslednja izmena:
Suncokret jeste berzanska roba ali je mali broj kupaca a velik broj prodavaca.
Pravilnik za meso je namerno takav jer dozovoljava enormne zarade.
 
Soju, pšenicu, kukuruz, prodaješ tokom cele godine a duvan, suncokret repu i ostale monopolske kulture samo u vreme kad monopolisti kažu. Suncokret i repa nisu berzanski proizvodi ali zato ulje i šećer jesu. Kod nas suncukret nije uvršten u cenovne izveštaje sa berze, kako je u svetu ne znam.
 
Poslednja izmena:
Ove godine sam morao da ga posejem posle pauze od dve ili tri godine jer nisam uspeo da spremim za psenicu ali definitivno ispada iz plodoreda, je..m ja vise tu kombinaciju predam robu a o ceni nista,ne shvatam da im je toliki problem da nas puste jednom u 10 godina da zaradimo i mi lepo.Ne da necu vise da ga sejem nego necu ni zejtin da koristim
 
Ovde kod nas u selu u silos su doneli viktorijanci osušen na 6% i pročišžen,u martu se počeo grejati i to zbog žižka.
 
Mi smo godinama, sejali pa i cuvali kod kuce Gricko. Kada se lepo osusi mozes ga cuvati do mile volje, samo treba imati mesta...... Inace drugar je jesenas sacuvao oko 5 tona kod kuce merkantilnog suncokreta pa ga prodao nekoj firmi po nekoj dobroj ceni tipa 60 din u martu.......
 
Samo ga susili na betonu 2-3 dana pa sve trpali u dzakove i tako skladistili (tu ne ostane vise nista zaleno). Selektiralo se posle preko zime po potrebi za pijacu ili gde je vec trebalo.
 
Nazad
Vrh