Cena nafte

D2 je oko 126 din/lit, na NISu vikendom imas popust od 3% pa izadje oko 122 din.Od ovih 122 vraca ti se akciza 34 din.
122-34=88 din/lit.
Pa onda sta ce ti kupovina racuna i loz ulje???

Kako sta ce ti? Loz ulje 90 din. Racun ako ga kupis za 1 do 2 din. po litri to ti je 90 - 2 =88 - 34 = 54 din litar.
 
Ja kupujem mnogo vise nafte neko sto imam prijavljeno hektara(litara) tako da mi je isplativije da kupim liz ulje.A da naknadno nabavim racune od D2.
 
Asocijacija i udruzenja koja su unjoj vec odavno to rade i za sada je lepo funkcionisalo.
Ali bilo je za nepunih 5din. jeftinije.
 
To je istina... pa u Bosni sad nemozes naci nigde d2 samo lozak i euro dizel 3-4-5... ali ja mislim da ce im to malo teze ici, da ukinu lozak jer ima dosta ljudi koji se greju na loz ulje... sa cime ce se ljudi onda grejati...?

---------- Poruka napisana u 12:43 ---------- Prethodna poruka je at 12:35 ----------

Lozak koji moze kod nas da se kupi je na bazi evro dizela i nije domaci tako da ce ga biti nadam se
Na bazi euro dizela...? a sto prilikom sagorevanja izdumni gasovi se drugacije osecaju nego kod euro dizel? a sto se tice naseg lozaka najlosiji je u regionu... imo sam priliku koristiti bosanski. nas se nemoze porediti sa kvalitetom njihovog a i pokazalo se i po potrosnji...
 
kako nije na luk oilu na bazi ed,kod nas piše euro lož ulje žućkasto roze boje i na mrazu se ne steže niti izdvaja parafin,
takođe ga sipaju ljudi koji voze dizele koji troše ed
 
Ddragan ti neke stvari nisi povezao.
Kupiš za 94 din/lit lož ulje i sipaš u traktor.
Za 1-2 din/lit kupiš račune za recimo D-2 i na llitar tako kupljenog računa dobiješ povraćaj akcize 32dinara.
Tako te izađe da voziš za 62 din/lit
 
Nazad
Vrh