Cena nafte

Jel treba da pišem referat možda?Ne pada mi na pamet.Svaki stariji radnik na nekoj od pumpi će to potvrditi.
 
Ja sam u kombajn sipao lozak kad je radio kukuruze pre 2 meseca poslusao momke sa pumpe rekli su mi da je d2 ustvari ofarbani lozak nekom hemijom.Nista Perkinsu nefali cak i manje dimi nego sa d2.
 
To ti je odgovor za referat,ne ,ne trebaš da pišeš.
Mene samo interesuje da li je neko koristio sva tri energenta (LU,D2,ED) u istim uslovima pa da kaže šta mu je najrentabilnije.
Svako koristi ono što misli da mu je jeftinije ,da li je stvarno tako?

---------- Poruka napisana u 00:24 ---------- Prethodna poruka je at 00:21 ----------

@Talianu dokazi ti po cemu je ED bolji od D2,a on od Lozaka osim po ceni,daj neki dokaz iz rafinerije ili slicno.
ma ništa ja nemam nameru da dokazujem samo diskutujem!
Svako tvrdi da je ono što on koristi najisplativije ,gledam nezavisno.
Ja koristim D2 jel mi je najdostupniji i imam povraćaj PDV-a i jeftiniji je od ED.Da li je jeftiniji od ostalih ...? ? ? ? ?
 
Talianu već sam napisao da se potrošnja D2 i ložaka ne razlikuje pa zašto onda uzimati D2 kada i ovoga ide isto a dosta je povoljnije.O ED nemam ništa da napišem jer ga ne koristim.
 
razlika je jasna 90din litar i126 do 30 litar d2 nema razlike u potrosnji i nije ni cistije ni prljavije zavisi kakvu ambalazu koristite ja sam koristio zuti i nikakve razlike sad sam uzeo crveni i sledece nedelje stize jos jeftinije nece biti moze samo skuplje da bude ko voli nek izvoli:ppozdrav:
 
d2 je cena od 126 do130 din litra pati racunaj nije na svakoj pumpi ista cena
 
Vidim sad kad sam došao iz SU. da je ložak u sečnju otišao na 94,nešto a bio je 91,90 ?
treba realno sagledati da li je stvarno "jeftiniji",ja lično ga nisam koristio kao ni ED,jedni kažu troši se više ,jedni kažu manje!
 
Mi ove godine nismo koristili u jesen D2 samo Lozak i ED (identicna nabavna cena) a cale kaze da je takva i potrosnja bila bez razlike sta je sipao.
 
D2 je oko 126 din/lit, na NISu vikendom imas popust od 3% pa izadje oko 122 din.Od ovih 122 vraca ti se akciza 34 din.
122-34=88 din/lit.
Pa onda sta ce ti kupovina racuna i loz ulje???
 
D2 je oko 126 din/lit, na NISu vikendom imas popust od 3% pa izadje oko 122 din.Od ovih 122 vraca ti se akciza 34 din.
122-34=88 din/lit.
Pa onda sta ce ti kupovina racuna i loz ulje???

Kuipis lepo loz ulje na pumpi, a od nekog ko ima viska racuna za d2 , uzmes te racune i ostvaris pravo na akcizu.:osmeh:
 
Nazad
Vrh