Cena nafte

Peet

Član
Učlanjen(a)
11 Apr 2010
Poruka
9.692
D2 je oko 126 din/lit, na NISu vikendom imas popust od 3% pa izadje oko 122 din.Od ovih 122 vraca ti se akciza 34 din.
122-34=88 din/lit.
Pa onda sta ce ti kupovina racuna i loz ulje???

Kako sta ce ti? Loz ulje 90 din. Racun ako ga kupis za 1 do 2 din. po litri to ti je 90 - 2 =88 - 34 = 54 din litar.

malaksalo

Član
Učlanjen(a)
21 Nov 2011
Poruka
1.163
Ja kupujem mnogo vise nafte neko sto imam prijavljeno hektara(litara) tako da mi je isplativije da kupim liz ulje.A da naknadno nabavim racune od D2.

KishRobert

Prijatelj Foruma
Učlanjen(a)
31 Dec 2008
Poruka
14.418
Asocijacija i udruzenja koja su unjoj vec odavno to rade i za sada je lepo funkcionisalo.
Ali bilo je za nepunih 5din. jeftinije.

zoki1990

Novajlija
Učlanjen(a)
12 Nov 2011
Poruka
4
To je istina... pa u Bosni sad nemozes naci nigde d2 samo lozak i euro dizel 3-4-5... ali ja mislim da ce im to malo teze ici, da ukinu lozak jer ima dosta ljudi koji se greju na loz ulje... sa cime ce se ljudi onda grejati...?

---------- Poruka napisana u 12:43 ---------- Prethodna poruka je at 12:35 ----------

Lozak koji moze kod nas da se kupi je na bazi evro dizela i nije domaci tako da ce ga biti nadam se
Na bazi euro dizela...? a sto prilikom sagorevanja izdumni gasovi se drugacije osecaju nego kod euro dizel? a sto se tice naseg lozaka najlosiji je u regionu... imo sam priliku koristiti bosanski. nas se nemoze porediti sa kvalitetom njihovog a i pokazalo se i po potrosnji...

MONTOYA

Član
Učlanjen(a)
21 Jun 2009
Poruka
14.986
kako nije na luk oilu na bazi ed,kod nas piše euro lož ulje žućkasto roze boje i na mrazu se ne steže niti izdvaja parafin,
takođe ga sipaju ljudi koji voze dizele koji troše ed

diklofen

Član
Učlanjen(a)
24 Jan 2009
Poruka
11.951
Ddragan ti neke stvari nisi povezao.
Kupiš za 94 din/lit lož ulje i sipaš u traktor.
Za 1-2 din/lit kupiš račune za recimo D-2 i na llitar tako kupljenog računa dobiješ povraćaj akcize 32dinara.
Tako te izađe da voziš za 62 din/lit

Vrh