Cena nafte

Kaže mi Albanac sa Kosova kod njih 75 centi,na veću količinu 55centi!!!
 
Dodik je cudo, a mi saljemo::novac:: pomoc.
Дивим се људима који по цијеле дане пљују Вучића а кад изјави нешто тако вјерују му на прву.То је за неповјеровати.Имаш ли ти иједан писан траг,јеси видео негде нешто направљено од тих пара.
исто је и за помоћ шиптарима,па Нотр Дам,лик диже себи рејтинг и то мајисторски а сомови се само хватају.Кад погледам пар вас,немојте да нам помажете молим вас,нема потребе.
 
Samo sam htio da kazem da nije cijena nafte ovde nerealno niska tako je to sada nego je u Srbiji previse opterecena za regiju pa previsoka . A sto se tice subvencije u federaciji nemaju na naftu ali su imali po ha 450 km a ove godine su povecali na 600km ili 300e po ha . Mi ako sijemo kukuruz kako znas imamo 0 a na psenicu i uljarice oko 100e po ha
 
Pa niko nije demantovao da je poslato ni Srebrenici. U Gorazdu su cak i protestovali sto je trazena i dobijena pomoc. Dodik je sigurno dobio jer se on i AV drze kao nokat i meso. Gorivo tamo kosta manje nego sto je kod nas akciza. Jel to normalno. Ti licno nemoj obracati paznju na par nas, mi smo kap u moru.
 
Samo sam htio da kazem da nije cijena nafte ovde nerealno niska tako je to sada nego je u Srbiji previse opterecena za regiju pa previsoka . A sto se tice subvencije u federaciji nemaju na naftu ali su imali po ha 450 km a ove godine su povecali na 600km ili 300e po ha . Mi ako sijemo kukuruz kako znas imamo 0 a na psenicu i uljarice oko 100e po ha
све то стоји ал ја нисам улазио у комплетне субвенције него о цијени нафте конкретно.Тако је исто и са Србијом и са цијеном нафте и осталог,имају скупљу нафту а све остало 30 посто јефтиније,прскање,репроматеријал.Како год подвучеш црту негде те одеру негде ти дају више и за то се ухватиш,а што је врећа Пионира код нас 95 км и ЗП 78 и 83,а пре 15 година била 25км то ником ништа.Широко је то све.
 
Pa niko nije demantovao da je poslato ni Srebrenici. U Gorazdu su cak i protestovali sto je trazena i dobijena pomoc. Dodik je sigurno dobio jer se on i AV drze kao nokat i meso. Gorivo tamo kosta manje nego sto je kod nas akciza. Jel to normalno. Ti licno nemoj obracati paznju na par nas, mi smo kap u moru.
А ко да демантује ако се већ држе као нокат и месо.::sramota::
Јеси ти кад био у Сребреници,имаш ли ти уопште представу како то мјесто изгледа.Додуше сад је начелник млад човјек,паметан па је кренуло да се сређује и да личи на нешто.Каква црна помоћ и пм,шупља прича.Уствари била је помоћ,за предузетника из Бајине Баште који је добио паре од града да запосли људе и отвори фирму за производњу ХТЗ опреме.2 мјесеца радио није дао плате и ћао.То је била помоћ.
 
Kod nas je vreća pionira pretvoreno u dinare isto koliko i kod vas.
Kod nas je valjda u delu subvencije 20din predviđeno za dizel, tako da na danšnji dan litar sa tom subvencijom izlazi malo ispod 2KM po litru.
Koliko sam pratio, ne dajemo mi ni dinar za RS. To AV daje i otvara fabrike a Dodik aplaudira :)
 
Nista nije iskljuceno.
Треба све реално гледати,од те банде на власти само лагање може да се очекује и манипулација,у томе су се извештили.
И да наравно да цијена у Србији није нормална за регион а и за стандард,али и даље мислим да ту нафташи држе огроман лоби,да они већину кривице сносе.
 
Kod nas je vreća pionira pretvoreno u dinare isto koliko i kod vas.
Kod nas je valjda u delu subvencije 20din predviđeno za dizel, tako da na danšnji dan litar sa tom subvencijom izlazi malo ispod 2KM po litru.
Koliko sam pratio, ne dajemo mi ni dinar za RS. To AV daje i otvara fabrike a Dodik aplaudira :)
Можда заштићен.Разилика у СР и у Рс у две апотеке за ЗП је око 10е по врећи,за НС и више,Пионир исто око 10е по врећи,додуше зависи који.Хемија исто.Да не пишем сад цијене,ал то је главна роба која се шверцује баш из тог разлога.
Где је то АВ отворио фабрику у РС :haha:
 
Ima neke fore gde može da se uzme repromaterijal po nižoj ceni ako se formira udruženje. Trgovci uvek nađu načina da zarade.
Gledao sam nešto kada je AV skoro “iz inata” otvorio fabriku u nekim mestu za koje ga optužuju da ih je u vreme sukoba izradio pa ostavio na cedilu.
A to za naftaški lobi tvrdi i AV. Čak kaže da on nije prodao NIS i da se ne žalimo njemu već Tadiću. A ja se sećam da samo Čeda tada nije glasao za aranžman sa Rusima, svi ostali jesu. I Dinkić je bio protiv, lobirao za Shell ali je posle prilego.
U ceni nafte kod nas, državni deo je preko 1,4KM a naftaški 0,8KM. Tako da tu nema logike da nam tajkuni kroje cenu.
 
Nazad
Vrh