Cena nafte

Danas bio u Novom sadu i sipao ložak za 92.1 din , na knez petrol
 
Kupio 300 lit. eurodizela. Treba da sipam u traktor IMT 560. Dali treba dodavati ulje ( i koliko)? Eurodizel verovatno nije pogodan za klasicne dizel motore. Moze li ulje u gorivu eurodizel poboljsati situaciju?
 
samo sipaj i vozi, ako imas zelju sipaj 0,5%dvotaktola i nemisli ja nesipam nista u ed
 
U Sečnju je lož ulje na Knezu 91,5dinara[/QUOTE

U Beogradu tj okolini (posto u samom gradu bas i nema nesto) je cena 99.9 i to jurim od Avale do Sopota i desava se da nigde nema. Kapiram da drzavi nije u interesu da se sipa loz ulje umesto D2 pa zato cesto i nema lozaka.
 
Pitao cale pumpasa na NIS-ovoj pumpi(znaju se cale i on godinama) sto nema lozaka kaze stiglo naredjenje da samo na starim pumpama moze da ima lozaka na novima ne moze,e sad zasto to ni on ne zna.
Inace je u Sidu pupma kompletno renovirana pre 2g od cisterni pod zemljom do novog krova automata.
 
Pumpa mora da ima izdvojen automat za sipanje lozaka,sve koje imaju automate sa vise vrsta goriva ne mogu da ga toce.Takvo sam objasnjenje dobio na lukoil-ovoj pumpi.
 
Da ali zar ložak nije uveden na pumpe kada je izbačen običan benzin pa na njegovo mesto seo ložak?Barem je kod nas tako ali svejedno nema ga na NIS-u nikako,piše na automatu NEMA ali ga ima na svim privatnim pumpama.
 
Kod madjara je poskupelo gorivo,a to je do sada uvek znacilo,da kada kod njih poskupi,automatski i kod nas poskupi!
 
Kod nas ima izbacena 2 automata za D2 ali jok lozak,dok je u Beocinu lozak ubacen na "redni" automat tj vise vrsta goriva na jednom automatu.
 
Po meni loz ulja nema u vecim kolicinama zato sto drzavi onda ide manje para, ili nekome ko se debelo ugradjuje. Ne znam tacno koliko drzava uzima po litru ali svakako im se vise isplati da uzima deo od 127 i kusur dinara nego od 100 dinara i tu je cela filozofija. Te price kao ne moze da se toci , aparati itd su za malu decu. Pa nisu nama sve pumpe male sa dva aparata i eto kao nema jbg. Nego i drzavi i pumpama se vise isplati da ne toce lozak, cak sam cuo i za neke planove da bi mogli da ukinu i D2 sto je idiotluk prve kategorije.
 
Ne znam u cemu je stvar samo sam vam preneo ono sto su mi rekli,na lukoilu sam sipao stalno dok je bilo jer su dobijali zuti lozak.Pre neki dan sam otisao da naspem i dobio to objasnjenje.Na privatnoj koja je sipala sa rednog automata loza je prebacena na izdvojeni na kom je do sad bio eurodizel.
 
Po meni loz ulja nema u vecim kolicinama zato sto drzavi onda ide manje para, ili nekome ko se debelo ugradjuje. Ne znam tacno koliko drzava uzima po litru ali svakako im se vise isplati da uzima deo od 127 i kusur dinara nego od 100 dinara i tu je cela filozofija. Te price kao ne moze da se toci , aparati itd su za malu decu. Pa nisu nama sve pumpe male sa dva aparata i eto kao nema jbg. Nego i drzavi i pumpama se vise isplati da ne toce lozak, cak sam cuo i za neke planove da bi mogli da ukinu i D2 sto je idiotluk prve kategorije.
ja sam na granici sa hrvatskom i kad idem na dva prelaza na nihovim pumpama nema obicnog samo euro dizela jedna pumpa je privatna a druga ina



kod mene na pumpi prodaju domaci lozak po 99,9,ja isao juce za mitrovicu i ponesem kante,stanem u lacarku na privatnu pumpu izdvojeno tociono mesto sa dva pistolja na jednom nasa loza(crvena) 92,1 a na drugom euro loza(zuta) po 98 i ja lepo napunim kante sto sam imao malo zutog ostalo crveno i za razliku goriva ja imam besplatan put da obavim sta mi treba a ovi u sidu na pumpi nek se j..u 99,9 puta
 
2gsk8q1.jpg


knez petrol kod Backog Maglića
 
Nazad
Vrh