Cena ARENDE u vasem mestu???

Koliko ja vidim jedina šansa je da se radi negde u firmi i pored toga radi zemlja,ko radi do 20ha.Ili polako da se prebacuju ovi sa malim gazdonstvima na povrtarstvo ili voćarstvo.
Samo ću kratko,evo imamo Bojčetića pa znamo da se ne isplati u voćarstvo a ulaganja početna prevelika u odn, na dobit,povrće da te sunce istopi i na kraju kad treba plasirati veću količinu neki tamo univer te jebe za cenu.
po meni nema tu spasa od toga i samo da dodam da i od muter rašn nema puno vajde u budućem vremenu jer su popizdili načisto u obnovu poljoprivrede,npr. patent komerc je zaključio ugovor sa jednom farmom koja se pravi za izvoz premiksa za svinje i zeofida ,cirka 80 000 krmača.Jedna farma, a nije dovoljna za moskvu,a kod njih lopova sa parama više neg kod nas,a i bogatiji su.
 
@savopunck
Čitao sam da je Bojčetić loše prolazio sa jabukama ali nemaju svi takvo iskustvo,evo ja imam neku braću koja su napravila 5ha jabuka ali sorta Gala i odlično prolaze.Znači da ima i toga koja je sorta i kome plasirati.Oni su u avgustu za nju dobili 45din/kg i jako su zadovoljni kako su prošli.
 
Kod nas se javlja ozbiljan nedostatak radne snage. Koliko će to uticati na cenu arende videćemo. Cena na večito je pala u odnosu na pre par godina i sad je u stagnaciji.
 
Ajde malo u drugom smeru....1000 kj x 50 eura po jutru(gubitka)....sta donosi znači : suša ,grad ili toplotni udar,bolesti...itd,ili niske cene poljoprivredni proizvoda...da li opet mali proizvidjač više gubi!?
 
Nešto drugo se uvek dešava...bacanje prašine u oči
Veliki uvek imaju neku priču iza sebe ( zato su i veliki)...tako za njih ne važi ta matematika u kojoj 2 i 2 uvek mora biti 4....
 
Neko kupuje djubrivo sa dunava po 20 dinara,neko placa 40 dinara to isto djubrivo,neko je u pdv ,nwko nije,neko vrse sa opajanim gorivom,neko sa gorivom sa pumpe,neko kupuje seme i placa rexovnu cenu,neko kupuje setvenu jedinicu po 2000 dinara,neko placa hemiju po redovnim maloprodajnim cenama,neko kupuje opajanu,itd ,ko radi posteno,tesko se uklapa u ove cene proizvoda,tako i arenda,jedno je realna cena(po meni 150 evra za prvu klasu po kj),a drugo su usijane glave sa kupljenim masinama koje "moraju da se uposle" ,po cenu da sw arenda placa 300 evra po kj.

Послато са SM-J610FN помоћу Тапатока
 
Nije to gledanje u tudju avliju nego necemo da dozvolimo da nam neko tamo vredja inteligenciju pa nismo mi maloumni .

Ja ako uspem godisnje da kupim 3 kj zemlje i obnovim po jednu masinu ( sejalica, plug , prskalica , prikolica ) novom smatram da sam za tu godinu uspeo .
 
а где се у вашој рачуници власници земље што и они неби људи зарадили ако хектар земље вреди 10000 евра и он заради 5 посто или ти 500 евра плати порез и одводњавање остане 400 за годину дана на ту вредност имовине и није нека зарада тешко је свима удовољити И чињеница је да ратари стално кукају а сталнокупују нешто а погледај сточаре убише се радећи а некупују нешто ни земљу ни аутомобиле
 
а где се у вашој рачуници власници земље што и они неби људи зарадили ако хектар земље вреди 10000 евра и он заради 5 посто или ти 500 евра плати порез и одводњавање остане 400 за годину дана на ту вредност имовине и није нека зарада тешко је свима удовољити И чињеница је да ратари стално кукају а сталнокупују нешто а погледај сточаре убише се радећи а некупују нешто ни земљу ни аутомобиле

I ako ima 30h zemlje puta 400e to mu dodje 12000e hodisnje odnosno 118 000 dinara mesecno i niti ore i niti kopa i niti gleda u nebo ... malo li je ???

A sto se tice stocara ja garantujem da svako sa foruma zna sigurno bar po jednog stocara koji je dobio drzavnu zemlju po pocetnoj ceni i preprodao je nekom od ,,velikih..
 
ја стварно незнам неког са 51 јутром а да необрађује ту земљу можда је код нас другачије више људи мештани су вековима више везани за њу
 
Ја знам код мене њих тројицу који имају више земље од тих 51 кј, и све су дали у аренду....један лади јаја, други вози код газда, трећи вози аутобус.
А знам и четвртог који је добио у поврат нешто преко 90 кј, али тај је распикућа и сад нема ништа а све распродао.

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока
 
To je svuda tako,jedino sto ljudi nece da rade nista drugo osim ratatstva a onda propadaju. A kad im spomenes stocarstvo,vocarstvo samo odmahuju rukom.

Послато са Redmi 6A помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh