Cena ARENDE u vasem mestu???

Pa ne skidaju im cenu repromaterijala bas puno a to sto dobiju na cekanje nista im ne znaci .

Evo proverena informacija za Ureu kutinsku : cena najniza sto moze da da Agroglobe i to na veliku kolicinu je 36 do 36,5 dinara ja sam je kupova po 37 dinara .
 
Nemoj se tesiti bez veze. Ni zamisliti ne mozes koliko su razlike cene na repromatrijalu i proizvoda. To ponekad bude u njihovu korist i vise od 20%.
 
Imaju 50e/kj na repromaterijalu i prodajnoj cdni ALI verujte da imaju manji prinos od nas jer se radi ofrlje tako da tih 50e/kj pojela maca.
 
Mozda kod vas ima takvih sto imaju losije prinose. Kod nas uglavnom imaju bolje prinose, a njive su im za primer i pod konac. Vode racuna o svakom detalju i nista ne prepustaju slucaju. Rade boljim masinama koje imaju bolji ucinak. Njihove parcele su uglavnom vece gde dodatno dolazi do ustede.
Sve im ide na ruku i sve im se otvara.
 
Nemoj se tesiti bez veze. Ni zamisliti ne mozes koliko su razlike cene na repromatrijalu i proizvoda. To ponekad bude u njihovu korist i vise od 20%.


Pa ne bih bas rekao,mislim da se zavaravamo ili onu lazu .

Dao sam primer za djubrivo , evo primer za seme ako dobijaju tako veliki popust za seme posto uzimaju vecu kolicinu sto prosle godine kad smo pravili na forumu spisak za smene nismo i mi dobili popust ??? Hoces da kazes da oni uzimaju vecu kolicinu semena nego mi svi sto smo se skupili ovde na forumu ?
 
Male su to razlike , ali sa druge strane pominja sam i ranije pa su neki rekli da nisam u pravu , da "veliki" ratari imaju veće troškove po jedinici površine od "malih" . Samim tim totalno je nelogično zašto plaćaju tako velike arende . Jedini odgovor koji mi pada na pamet je : zato što moraju.
Igra brojeva.
veliki 10000kj x50 e (dohodak)= 500000
mali 200 kj x100e (dohodak) =20000
 
Daj bre taj koji radi 10000 kj zna se ko stoji iza njega da se ne lazemo ,kako je stekao i ko su ti igraci .

Hoces da kazes evo kod tebe da je Coric sve ono stekao samo svojim radom od poljoprivrede i za tako kratko vreme . Necemo da se lazemo znam sta je covek imao i vidim sta sad ima .
 
Poslednja izmena:
Tako velike cifre su samo u Vojvodini,čim se pređe Sava potpuno su drugačije cifre.Kod nas je arenda 200-250 evra/ha i može se uzeti zemlje u arendu.Nema velikih parcela i najveće parcele su 2,3,4 ha.Svakako nije isto ući sa traktorom u parcelu od 50ha i od 2ha,niti je zgodno ući s traktorom od 200ks u parcelu od 50ari.Optimalan traktor po meni je 100-120ks za ove parcele koje mi obrađujemo.I možete misliti onda u koliko je to parcela ako neko radi 50ha.Tako da nisu u startu isti uslovi a i zemlja je ovamo lošijeg kvaliteta nego u Vojvodini.Imamo zemlje 2,3,4,5,6 klase a i dosta zemlje u nebranjenom delu.Ne otimaju se toliko za zemlju ovamo preko Save.Na tako malim parcelama odmah su i veći troškovi jer ima puno vozanja za setvu,prskanje,vršaj i treba više vremena utrošiti da se to sve obradi u toliko parcela.
 
Poslednja izmena:
Daj bre taj koji radi 10000 kj zna se ko stoji iza njega da ne se lazemo ,kako je stekao i ko su ti igraci .

Hoces da kazes evo kod tebe da je Coric sve ono stekao samo svojim radom od poljoprivrede i za tako kratko vreme . Necemo da se lazemo znam sta je covek imao i vidim sta sad ima .
Ne znam kako je neko stekao imetak.
 
Za prvi milion ih ne pitaj 😁
Kako god da su stekli ocito je legalno jer ja jos nisam video i cuo da je neko odgovarao.
Peet jesi ti to pitanje mozda meni uputio kao licno 🤔
 
Ako si iz Basaida znas sigurno i to dobro e sad pitanje je hoces da kazes ili ne , ili nesto trece ???
Iz Bašaida sam ,kako mogu znati na koji je on način stekao to što ima ? Znam čoveka od kada je došao u Bašaid .Da je vredan ,vredan je ,da je trgovac ,jeste, ostalo ......
 
Znam ga i ja i znam sta je imao pre 10 godina a sta ima sad i to da moze sve da se stekne postenim radom ne moze sigurno necemo da vredjamo inteligenciju i zdrav razum .
 
Tako da mi mali ako hocemo da opstanemo , dok ne vidimo sta ce biti (doklem ce izdrzati da placaju 300e kj u zakup na ove cene) , da dobijemo nesto manje cene repromaterijala ostaje nam samo da se udruzimo pri kupovini istih .
 
Koliko ja vidim jedina šansa je da se radi negde u firmi i pored toga radi zemlja,ko radi do 20ha.Ili polako da se prebacuju ovi sa malim gazdonstvima na povrtarstvo ili voćarstvo.
 
Nazad
Vrh