Case

Nisam bio, zvao telefonom par trgovaca. Case Puma 155 je u aprilu bio oko 73-74.000e+pdv. Zvao sam i za Kubotu i za JD, isti scenario, digli gore i njih ko da su od zlata...
Mene interesuje traktor od 120-140 ks, nešto univerzalno mi treba da mogu sve da radim s njim. Mrka kapa s ovim cenama sad....
 
Nisam bio, zvao telefonom par trgovaca. Case Puma 155 je u aprilu bio oko 73-74.000e+pdv. Zvao sam i za Kubotu i za JD, isti scenario, digli gore i njih ko da su od zlata...
Mene interesuje traktor od 120-140 ks, nešto univerzalno mi treba da mogu sve da radim s njim. Mrka kapa s ovim cenama sad....
Jesi li pitao možda za maxxum 125 koja je cena?
 
Skočila malo cena robe, pa misle da smo se oparili, pa ajde da nas klepaju. Jbt svake godine podizu mašine za 3-5%.
I mene isti raspon snage interesuje, pa kad završim radove, obici cu ih, da cujem cene.
Maxxum 125, ovaj nov tip CR oko 65 000e+pdv. Onaj stari maxxum PD, trenutno nemaju.
 
Poslednja izmena:
Skočila malo cena robe, pa misle da smo se oparili, pa ajde da nas klepaju. Jbt svake godine podizu mašine za 3-5%.
I mene isti raspon snage interesuje, pa kad završim radove, obici cu ih, da cujem cene.
Maxxum 125, ovaj nov tip CR oko 65 000e+pdv. Onaj stari maxxum PD, trenutno nemaju.
Nemaju ga zato sto se proizvodi u UK, a oni posto nisu vise u EU,sada postoji taksa mislim od 10% na uvoz te robe. I kazu da im se to sada ne isplati da uvoze. Ovi sada novi puma125 su iz Austrijskog pogona Case.a

Sent from my S60 using Tapatalk
 
Nemaju ga zato sto se proizvodi u UK, a oni posto nisu vise u EU,sada postoji taksa mislim od 10% na uvoz te robe. I kazu da im se to sada ne isplati da uvoze. Ovi sada novi puma125 su iz Austrijskog pogona Case.a

Sent from my S60 using Tapatalk
Znam sve u vezi toga. Ne isplati se jer bi verovatno bio približne cene kao novi maxxum, a da im zarada ne izostane... Tako da nije problem samo u carini, problem je u alavosti naših prodavaca. Otac kada ja kupovao traktor, postojala je carina na sve traktore od 10%,. Kada je carina ukinuta na traktore iz EU, jel mislite da su naši prodavci spustili cene? Naravno da ne....
Kod mene je u planu bilo menjati ove stare, za nove, ali videćemo kakve su sada cene tokom sajma.
 
Idiotizam je naplacivati carinu i pdv na radne masine. Koga oni stite, koji budzet pune, kome prave dobro.
Nezasita Bg administracija kojoj nikad nije dosta.
Pa nije trqktor luksuz.
 
Evo me javljam se :)

sXFKrrC.jpg


U pitanju je Puma 225 sa CVT menjacem.
 
Bogami prolazi vreme. Sad u novembru je 12 godina kako smo kupili New Hollanda. Jako me je lepo sluzio za ovih 8500 sati uz minimalnih sitnih kvarova i nadam se da ce jos dugo, a ova Puma je u sustini isti traktor samo sto ima CVT menjac pa se nadam da cu imati srece i sa crvenom bojom.

Odgovoricu jos pre nego sto me neko bude pitao jer ce sigurno piti pitanja zasto sam menjao boju. Uvek sam govorio ako se budem ponovo odlucio za traktor iz CNH grupacije cena ce da kaze koja ce biti boja. Bio sam i u Agroglobeu da se raspitam za T7070 koji je isti kao ova Puma ali nazalost nisu ga imali na stanju i mogao bi najranije u aprilu da stigne a to meni nije odgovaralo.

Puma od opreme ima: CVT menjac, prednju hidrauliku sa tegom od 1000 kg, ojacan prednji most sa suspencijom, ojacan zadnji most sa produzenim poluosovinama za duple tockove ( koji ce mi smetati i verovatno ce raditi velika brusilica ), novi tip kabine sa 8 LED radnih svetala, power beyond ( prikljucak hidraulike za nove sejalice itd ), 700 kg tegova u zadnjim tockovima, zadnje felene 38 ali gume balonke Michelin, fabricku navigaciju, itd...... uglavnom ima sve sto se moze staviti na traktor a da je funkcionalno. Moracu da izmerim traktor jer bas me interesuje da li ima tih 10.600 kg koliko kazu momci Titana.

fotke snimljene prilikom preuzimanja traktora:

puma225
 
Poslednja izmena:
Čestitke, da služila makina.
Nego, iz kog razloga je pao izbor na cvt transmisiju?
I jel si gledao jelenka, za koliko je skuplji?
Odavno mi se svidja cvt transmisija a imao sam prilike i da sedim u nekoliko traktora sa tim menjacem i odusevio sam se kako to radi. Naravno pricao sam i sa ljudima koji u svojim traktorima sa cvt menjacem imaju 6000-9000 sati i prezadovoljni su i opet bi kupili cvt.

Naravno da sam gledao jelenka 215R i da ima opremu kao ova Puma bezobrazno je mnogo skuplji. Mislio sam da ce ovaj put biti JD ali ipak se ponovila ista prica vec 3. put da mi je preskup.
 
Poslednja izmena:
Odavno mi se svidja cvt transmisija a imao sam prilike i da sedim u nekoliko traktora sa tim menjacem i odusevio sam se kako to radi. Naravno pricao sam i sa ljudima koji u svojim traktorima sa cvt menjacem imaju 6000-9000 sati i prezadovoljni su i opet bi kupili cvt.

Naravno da sam gledao jelenka 215R i da ima opremu kao ova Puma bezobrazno je mnogo skuplji. Mislio sam da ce ovaj put biti JD ali ipak se ponovila ista prica vec 3. put da mi je preskup.

Interesantno, ovde kod mene ljudi i nisu nesto zadovoljni cvt transmisijom. Dal je ne koriste pravilno, ili u čemu je caka, ne bih znao. Iz tog razloga sam i pitao što si se bas odlučio za taj menjač.
A za jelenka sam i pretpostavio sam da je prevelika razlika u ceni. On kad se gleda da se kupi, ne gledaju se drugi brendovi
No, bitno je da si ti zadovoljan CNH grupacijom, a i upoznat oko iste.
 
Nazad
Vrh