Case

Svidja mi se ta puma samo moj bi izbor uvek bio neki PS menjac. Koliko god da je ova Cicijeva varijanta laksa za voznju mislim da je klasican PS menjac jos uvek nenadjebiv.
Na 8cama kod JD menjac zadnji strada, a to je posle jako puno sati. Mislim da je ista situacija i kod Kejsine.
 
Vreme ce da pokaze koliko je dobar/dugotrajan ili nije cvt menjac. Sto se mene tice ako budemo zivi i zdravi posle par hiljada sati sigurno cu biti iskren i napisacu kakva je situacija. Poznanik iz Madjarske na jednom 8r ima IVT menjac a na drugom PS. IVT je morao na popravku na 5000 sati. Rekao mi je da mu se ne svidja sto je morao remont da radi na toliko sati ali da moze vreme da vrati opet bi uzeo sa IVT. Po njegovim recima je mnogo komotniji menjac i za tih 5000 sati je ustedeo vise goriva u odnosu na PS menjac nego sto ga je kostala popravka.

I do sada sam vozio maltene isti traktor samo u drugoj boji i sa PS menjacem lako cu moci posle odredjenih radnih sati da hvalim ili kudim cvt.
 
Svidja mi se ta puma samo moj bi izbor uvek bio neki PS menjac. Koliko god da je ova Cicijeva varijanta laksa za voznju mislim da je klasican PS menjac jos uvek nenadjebiv.
Na 8cama kod JD menjac zadnji strada, a to je posle jako puno sati. Mislim da je ista situacija i kod Kejsine.
Paore jel taj menjač (PS) u maxxumu?
 
Poslednja izmena:
Nema.to pravila kada su ti vario menjaci u pitanju...mogu da traju kao i ovi PS, isto tako da se pokvare kao i ovi PS menjaci...jednostavno zavisi od xy cinilaca...a jedno je sigurno da nece ti novi traktori tuci kao legende iz 80tih 15000+ sati bez problema i bez ikakvih popravki
 
Maxxum 125

30cb3773da802f62adb9756b9c2eaa76.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Kad sebi covek kupuje traktor, to jest kad ce ga on voziti, onda uvek gleda da si olaksa. Nema sta cvt menjaci su nesto sto svako sebi zeli da kupi, priusti.
Ja sam oped nekako fan klasicnih PS menjaca u svakoj njihovoj izvedbi, a najvise mi se svidjaju u kombinaciji sa klasicnim mehanickim.
E sad sto se tice ustede goriva to je po meni vise stvar vozaca i osecaja nego sto je zaista do masine. Kad neko dobro poznaje svoju masini i dobro oskoristi menjac gotovo svaka masina moze da bude stedljiva. Konfiguracija samog motora je sad sve bolja i bolja i CR tehnologija je iskoriatila motor bolje nego klasican sistem i to naravno otvara vrata ustedama.
U svakom slucaju Cicijeva Puma je mocan traktor, a ono sto ce joj najvise dati snagu su 10,5 t tezine.
 
Nazad
Vrh