Case

floyd

Član
Učlanjen(a)
27 Okt 2013
Poruka
670
Nisam bio, zvao telefonom par trgovaca. Case Puma 155 je u aprilu bio oko 73-74.000e+pdv. Zvao sam i za Kubotu i za JD, isti scenario, digli gore i njih ko da su od zlata...
Mene interesuje traktor od 120-140 ks, nešto univerzalno mi treba da mogu sve da radim s njim. Mrka kapa s ovim cenama sad....

Kojcica

Član
Učlanjen(a)
18 Dec 2008
Poruka
229
Nisam bio, zvao telefonom par trgovaca. Case Puma 155 je u aprilu bio oko 73-74.000e+pdv. Zvao sam i za Kubotu i za JD, isti scenario, digli gore i njih ko da su od zlata...
Mene interesuje traktor od 120-140 ks, nešto univerzalno mi treba da mogu sve da radim s njim. Mrka kapa s ovim cenama sad....
Jesi li pitao možda za maxxum 125 koja je cena?

Druškan

Član
Učlanjen(a)
3 Nov 2010
Poruka
2.309
Skočila malo cena robe, pa misle da smo se oparili, pa ajde da nas klepaju. Jbt svake godine podizu mašine za 3-5%.
I mene isti raspon snage interesuje, pa kad završim radove, obici cu ih, da cujem cene.
Maxxum 125, ovaj nov tip CR oko 65 000e+pdv. Onaj stari maxxum PD, trenutno nemaju.

Poslednja izmena:

Lord Ogy

Član
Učlanjen(a)
12 Feb 2010
Poruka
2.869
Skočila malo cena robe, pa misle da smo se oparili, pa ajde da nas klepaju. Jbt svake godine podizu mašine za 3-5%.
I mene isti raspon snage interesuje, pa kad završim radove, obici cu ih, da cujem cene.
Maxxum 125, ovaj nov tip CR oko 65 000e+pdv. Onaj stari maxxum PD, trenutno nemaju.
Nemaju ga zato sto se proizvodi u UK, a oni posto nisu vise u EU,sada postoji taksa mislim od 10% na uvoz te robe. I kazu da im se to sada ne isplati da uvoze. Ovi sada novi puma125 su iz Austrijskog pogona Case.a

Sent from my S60 using Tapatalk

Druškan

Član
Učlanjen(a)
3 Nov 2010
Poruka
2.309
Nemaju ga zato sto se proizvodi u UK, a oni posto nisu vise u EU,sada postoji taksa mislim od 10% na uvoz te robe. I kazu da im se to sada ne isplati da uvoze. Ovi sada novi puma125 su iz Austrijskog pogona Case.a

Sent from my S60 using Tapatalk
Znam sve u vezi toga. Ne isplati se jer bi verovatno bio približne cene kao novi maxxum, a da im zarada ne izostane... Tako da nije problem samo u carini, problem je u alavosti naših prodavaca. Otac kada ja kupovao traktor, postojala je carina na sve traktore od 10%,. Kada je carina ukinuta na traktore iz EU, jel mislite da su naši prodavci spustili cene? Naravno da ne....
Kod mene je u planu bilo menjati ove stare, za nove, ali videćemo kakve su sada cene tokom sajma.

paorpaor

Član
Učlanjen(a)
28 Jan 2009
Poruka
12.562
Idiotizam je naplacivati carinu i pdv na radne masine. Koga oni stite, koji budzet pune, kome prave dobro.
Nezasita Bg administracija kojoj nikad nije dosta.
Pa nije trqktor luksuz.

Vrh