Case

Becarino jel i tvoji NH trose kao Case?
Znam da je Torpedo mali potrosac tj. Deutz.
A ko je uz Deutz? :ppozdrav:
 
bewisa je napisao(la):
Becarino jel i tvoji NH trose kao Case?
Znam da je Torpedo mali potrosac tj. Deutz.
A ko je uz Deutz? :ppozdrav:

Case=New Holland, znači da je to u globalu isto sa malim razlikama u vanjskom izgledu, kabini...

Oće potrošiti kad ih upregneš i dobro stisneš gas. I u transportu oće dosta potrošiti. To govorim na osnovu iskustva sa moja dva NH.
 
Bećarina pusta je napisao(la):
bewisa je napisao(la):
Becarino jel i tvoji NH trose kao Case?
Znam da je Torpedo mali potrosac tj. Deutz.
A ko je uz Deutz? :ppozdrav:

Case=New Holland, znači da je to u globalu isto sa malim razlikama u vanjskom izgledu, kabini...

Oće potrošiti kad ih upregneš i dobro stisneš gas. I u transportu oće dosta potrošiti. To govorim na osnovu iskustva sa moja dva NH.
ne bih se slozio da je case veliki potrosac,potrosnja mu skace jedino kad ga vozis na 1900-2000 o/min sve ispod toga ima sasvim ok potrosnju.U transportu se slazem da trosi puno ali u transportu ga i vozis na 2000 o/min mozda i vise tako da samo treba paziti na obrtaje :ppozdrav:
 
Na početku prve rečenice kažeš da nije veliki potrošač, pa u drugoj rečenici da je veliki potrošač... :sta: Sam si pobio svoju tvrdnju da traktor malo troši.

Bajo moj ako ćeš ga pravilno upreći (a ne vući kojekake male priključke sa njim) onda mu treba dat i gasa, a ne recimo orati na 1600-1700 o/min.
 
u recenici lepo pise kad trosi a kad ne,ne razumem sta tu nije jasno. :sta: Ako je tebi za traktor od 106 konja malo da vuce trobrazdni obrtac zahvata 120 cm a zna se da ti po brazdi treba bar 30-35 konja.Tu te uopste ne razumem,da ne treba mozda 4 brazde da zakacim?Zasad imam samo plug ali u planu je da uzmem setvospremac zahvata 4 ili 4.5 metra
Treba mu dati gasa,naravno da treba ali uvek imas neki optimalan broj obrtaja pri kojem treba raditi da bi imao dobar odnos potrosnje i brzine rada (ucinka).Ja orem sa 1700-1800 obrtaja,brzina mi je 8-8.5 km/h a potrosnja oko 11 l/lancu ili ti nekih 15-16 l/ha
 
Učinilo mi se da je tvoj Lemken 3x14" (105 cm zahvata) nekako mi je puno 3x16" za njega, no nema veze.

Očito imaš ekstra laganu zemlju za obradu ako ti traktor ima tako dobre rezultate u oranju. Kod nas je tlo puno teže pa se teže i obrađuje.
 
da bio je 3x14" kad sam ga uzeo ali se moze podesiti i na 3x16" i sa tim zahvatom i radim posto mi je 3x14 malo.Zemlja nije ekstra lagana ali je dobra za obradu,u svakom slucaju je laksa od vaseg zemljista. :ppozdrav:
 
Ajd ako imaš koju sliku na kojoj se vidi plug izbliza stavi je na forum u temu o plugovima. Interesira me di i kako se na njemu šteluje sa colaža 14" na 16". Nešto mi to nekako neštima jer ja na svom nemam tu opciju.
 
becarino,ma tvoji plavi holandezi su poplavili od silnog plavog dizela sto cuclaju.to ti gorivo flisa kod dizni,pa traktor poplavio! ::namigivanje::
 
Bare je napisao(la):
becarino,ma tvoji plavi holandezi su poplavili od silnog plavog dizela sto cuclaju.to ti gorivo flisa kod dizni,pa traktor poplavio! ::namigivanje::

Ima i tu istine, naše gorivo za poljoprivredu (Plavi dizel) je katastrofa što se tiče kvalitete. :udri: ::lose::
 
O potrosnji Case ih 1056 xl . Agregatiran sa 3,6 m , a mogao bi bez problema 4 m.
Juce kultivirano oko 38 KJ,rezervoar napunjen do vrha oko 140 l i u njemu posle posla ostalo oko 10 l mozda nesto malo manje. Parcele su udaljene oko 9 km i ima ih dve. oko 5,5 KJ kultivirano stepen nize zbog dosta loseg oranja (prvi put oremo,a pre nas bacali bombe a ne orali) brzina oko 7 km/h. Ostala povrsina(32,5 KJ) radjena oko 10-11 km/h. Kad se sve sabere i kultiviranje i put potrosnja po jednom KJ je 3.4 l .

Napominjem da je direktno kultivirano bez predhodnog drljanja (tu operaciju smo izbacili jer smatram da je nepotrebna i luksuzna u ovo vreme visokih cena naftinih derivata). I jos jednu stvar da su parcele prosecno dugacke oko 400 m.
 
paorpaor je napisao(la):
Napominjem da je direktno kultivirano bez predhodnog drljanja (tu operaciju smo izbacili jer smatram da je nepotrebna i luksuzna u ovo vreme visokih cena naftinih derivata).
Ide odmah setva ili jos jednom setvospremac?
 
Nazad
Vrh