Case

Kod mene u selu kod jednog gazde ima 2 JX-a sa uskim tockovima koji rade samo lakse poslove. Onaj manji,60-ka je napravio 1500 rh za godinu dana. . . :D
 
Koliko znam case ih puma se nesklapa u Turskoj :nono: nego je pravljen u Austriji...
Evo par slika pume 155 sa sajma... :D
103sv9v.jpg

34ef59t.jpg

6p966f.jpg

28chmpd.jpg

2yycrvt.jpg

r1ygcx.jpg

2lm5uac.jpg

35ira8p.jpg

2hxsfgj.jpg
 
Ono sto mi je danas posebno zapalo za oko jesu 2 modela traktora Case.
1 Case JX95 sklapan u turskoj,pa ljudi moji kad se poredi da susednim JXU 95 koji je sklapan u austriji to mu dodje kao oko i **greška sto rece jedan nas clan.
Osim sto je turcin bedne farbe,tu u nivou generalno remontovanog IMT-a tu je jos i neka kabina koja mu dodje ko kur** kapa,hauba malo cetvrtasta podseca me na haubu nekoh stojadina,a zadnja svetla nakacena ko na fergusona bez kabine.
Stvarno ne razumem kako je Vait mogao da stavi jednog pored drugog,smesno izgledaju i svaki komentar je suvisan.
Turcin cak nema ni spoljnju hidrauliku,pa to ima i 577,da ne nabrajam dalje....
JX95 turcin-gologuzan
34615lf.jpg

2qby8wk.jpg


JXU95 Austrijnac
nye6g2.jpg

2aj0txt.jpg
 
Prijatelj mi je objasnjavao kako to radi jer su i njemu objasnjavali.
Na ovim dugmicima (segi, ili sony play station-u :haha:) se namesti rad traktora u jednoj fazi (rad traktora pod opterecenjem, u brazdi naprimer (dubina, obrtaji...)), i rad traktora u drugoj fazi (kod okretanja naprimer (obrtaji, okretanje pluga...). Kad se to namesti prebacuje se iz jedne faze u drugu,npr. kad si na kraju pritisnes dugme, on sam digne plug, smanji obrtaje na 1200 (npr.), okrene plug, a kad udjes u brazdu opet pritisnes dugme, on sam vrati obrtaje na 2000 (npr.), spusti plug na 30 cm. I tako svaki put samo jednim pritiskom na dugme se obavlja nekoliko funkcija odjednom, stim sto ima reverser i na dzoistiku tako da levom rukom drzis volan a desnom "igras igrice" (ili sto bi Mytioo rekao, svadjas se sa mesalicom za pekmez) :haha:
 
jx 95 29500 e, a jxu 95 je 41900.to su cene bez PDV-a.
da li neko zna dali se za ove pare dobije kompresor na jxu?
mozda bih uzeo taj jxu ili kubotu m108s
sta mi predlazete da uzmem?
 
razmotri i ovu ponudu:

New Holland 5060

motor: 4.5l 106 ks
menjac: 24/24, HI/LO 40 km/h
tegovi: 480 kg
tegovi na zadnjim tockovima
prednji blatobrani, dodatak zadnjih blatobrana
3 para hidraulicnih prikljucaka
hid. pumpa 61 lit/min
rezervoar: 127+40 lit.
klima/grejanje
2 radna svetla napred/nazad
podesivi volan
pneumatsko sediste ( ima kompresor )
rotacija
kardan: 540/750/1000
vazdusne kocnice
tockovi 13.6 R24 i 16.9 R34
............itd

cena 39.000 eura +pdv
 
@ivansu
Lepo ti kaze cici. New Holland i Case su isto samo su razlicite boje. JXU je isto sto i New Holland T5000. Cena je veca kod Case jedino sto su oni poznatije ime i tragovac je alav.
 
ivansu je napisao(la):
jx 95 29500 e, a jxu 95 je 41900.to su cene bez PDV-a.
da li neko zna dali se za ove pare dobije kompresor na jxu?
mozda bih uzeo taj jxu ili kubotu m108s
sta mi predlazete da uzmem?
nemoguce mene je jxu 105 izisao 38850 eura +PDV
 
Nazad
Vrh