Case

Danas oko 11 sati sam pre ulaska u Novi Bečej sreo jedan lep case 95 koji je vukao neku prikolicu.Živice ,da li si to bio ti?
 
2yyv77s.jpg
mmx8iu.jpg
b8s70j.jpg
34t9urq.jpg

Oba dva imaju po 85ks :ppozdrav:
 
Ovaj prvi je 15 000f, a drugi je 16 000f. Nisam se nista pogadjao , jer sam otiso samo da vidim. Nemaju nista od elektronike. Prvi ima oko 6600r.h., a drugi ima okop 5700r.h. Al ipak nisam siguran 100% za radni sati. Mozda ovaj drugi ima 4700?? Al ovi nikada nisu orali. Ovo je kraj de su samo livade. :ppozdrav:
 
dobro bi mi dosao jedan sa prednjim utovarivačem i klimom.Za lagane poslove,uske gume nabacit gore.


NA@ zato lijepo kupiš nekakvog pluga kojeg moze štelati.Pa hebemu nije valjda da nemoze vuči 3x12 za zimsku brazdu i to na postenoj dubini ? :sta:
 
Post je spojen: [time]петак, 14. мај 2010. 11:03:22 MST[/time]
_________________________________________________
34ii6nk.jpg
99048h.jpg
e7kumq.jpg
Evo danas sam uslikao ovog lepotana.
 
Ja koliko sam upucen ti CASE traktori do 150 ili 160 ks nisam siguran tacno ali sklapaju se u turskoj ::namigivanje::
 
Ma bez obzira ko je kome kupio nov traktor Case je dobra mašina.Svaki traktor ,ali svaki ,ima po neku svoju lošu stvar ili deo.To što su neke serije sklapane u Turskoj ne znači da nisu dobre.Konkretno Puma 155 koja je sklapana u Turskoj kod gazde u selu radi sve teške poslove na 350kj i svi u kući su prezadovoljni snjim ,a naročito radnik koji je iz Rusa seo u njega.Bio je manji kvar na meraču ulja koji je otklonjen pod garancijom i evo dve godine posle toga samo se ulje menja......
 
slazem se,kejs je prava masina i vredna svake pare,ni ja dosad nisam imao problema snjim,za 150rs sam samo cistio filtere vazduha i menjao ulje i filtere na 50rs i sve do danas nista,a poorao sam preko 50kj i pospremao isto,i da napomenem da zemlja proizvodjne uopste nije bitna za traktor,mogu i turci dobro da naprave traktor jer rade za najvecu amrericku fabriku poljomehanizacije CASE IH,tako da mene to uopste nebrine,a i vidi se i oseti da je kvalitet i zavrsna obrada na vrhunskom nivou,nema tu sta da se prica,samo sipam i vozim i nemislim da ce mi nesto crknuti ili pokvariti se...
 
Ček, 150rč je nešto što će pokazat kvarove i to napravito u godini dana, taj motor se ni ne ugrije a poso gotov, ja u firmi dobio novi stroj, ni 20 dana napravio 100rč i potrošio 1970 litara euro dizela.
Traktor, stroj ili bilo što, ma koliko koštalo NEVRIJEDI ako neradi.
Jel si napravio kalkulaciju za koliko će on sebe otplatit, koliko te košta svaki dan koji neradi uz neki normalan period amortizacije, troškovi održavanja,...

A to kakav je, pa naravno da je dobar.
 
Pa kad bi tako računali verovatno bi ispalo da ni auto niko od nas kući ne bi trebao imati,a šta tek reći o veš mašini......
 
diklofen je napisao(la):
Pa kad bi tako računali verovatno bi ispalo da ni auto niko od nas kući ne bi trebao imati,a šta tek reći o veš mašini......
Vjerovatno nam zato i tako je kako je...
btw. veš mašina ne košta 35000e, i veš moraš prat. A oćeš 5 jutara zemlje radit s traktorom od 90ks, klimom i sl. osim ak ti je to hobi i možeš.
Ne vuci me za jezik..
U švicarskoj ni veš mašinu nesmijem imat u stanu ::namigivanje:: Imaš karticu, ''napuniš'' ju u trgovini.. :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh