Bourgoin

Meni je prije par godina brao neki Burgoin (4 reda), evo kratak snimak


i nikad vise. Nije ono problem do njeg, bere savršeno, može da se popne na drvo kakav mu je pogon (vuku svi točkovi, hidro-pogon), odlično čisti, tarup melje pravo dobro...al brate koliko on brzo bere!!! Tri traktora su jurili kao ludi i nisu mogli da stignu da ne čeka kombajn, a u dvorištu sam imao planinu kukuruza, 7 radnika nije moglo unijeti dovoljno da bar oslobodi prostor za sledeću prikolicu. Ludnica, kad nervni slom nisam dobio. Inače, kombajn sa snimka (pojma nemam koji je model, ne pratim tu mašineriju) je plaćen tačno 25.000E u 100% ispravnom stanju, bez ulaganja (poznajem lika dobro pa mi je pričao).
 
Imam problem na MD8, puno mi komi klip. skoro svaki nacne. ne znam do cega bi moglo bit.
 
Imao bi par pitanja za vlasnike MD8 koliki mu je dnevni ucinak primer za 12 sati ,koje snage je motor , kolika je potrosnja nafte na kj i na kojem obrtaju radi motor VELIKO HVALA unapred.:ppozdrav:
 
I ja bi da pitam u vezi ovih burgona sto se nude po oglasima(md 8, md 10, gr 10), dakle dvoredni i troredni:
1. Da li svi imaju pogon hederskog stola preko kardana, po 1 kardan za svaku vrstu?
2. Da li svi imaju isti ili slican hederski sto, mislim na sistem otkidanja klipova preko onih tkz oklagija (isti sistem koji imaju zmajevi berazi 2k i 220)? ....
 
Evo ovako.Svi gore pomenuti modeli su 2-redni mada ih ima i sa dodatim trećim redom kao što je na mom urađeno.MD 8 i 10 imaju pogone hedera preko kardana i lanaca dok je kod GR 10 to sve zamenjeno hidro motorima i on nema ni jedan lanac niti kaiš.Otkidačke valjke svi imaju iste dakle oklagije koje rade na sistemu istiskivanja klipa kao na 2k Zmajevim beračima.
Što se tiče modela MD8 mogu da vam odgovorim na sva pitanja.Dnevni učinak zavisi od šetanja po ataru.Radio sam 12 jutara za 12 sati sa mnogo šetanja dok u nekoj većoj tabli nisam nikada radio pa vam ne mogu tačno reći.U proseku jutro se obere za nekih 45 minuta ali i to zavisi od toga kakav je kukuruz,ako je loš može i dosta brže ako je ekstra dobar i gust mora sporije da se vozi.Motor je Fiat snage 80ks,sirotinjski motor što bi se reklo jer troši smešnu količinu goriva,svega 6 litara po.kj.To bi bilo to ukratko ako vas još nešto interesuje pitajte slobodno,reći ću vam bez problema.
 
Ti valjci čiste 90% kukuruza ako oni ne odrade posao neće ni komušaljka ništa uraditi ma šta god pokušavali jednostavno je tako.Da ne zaboravim za rad po rosi nije već kad uprži onda se kreće u branje.Jedini sam koji bere danju u selu i to ne krećem pre 8-9 sati ujutro.
 
Neki inzenjer je primio lovu zbog toga.Umesto da su k2 usavrsili,oni su ga unistili,pravljenjem svih ostalih serija.
 
Neki inzenjer je primio lovu zbog toga.Umesto da su k2 usavrsili,oni su ga unistili,pravljenjem svih ostalih serija.
Tacno tako, da su mu metnuli fabricki bunker, i hidraulicno pomeranje rude i hederskog stola, gde bi mu bio kraj.
@ Pocerina, evo 2 slike sa googla, razlike hederskih stolova su ocigledne
 
Napisao bi vam već ranije ali ne znam na koliko obrtaja radi jer mi sat ne funkcioniše.I zaboravio sam da napišem da su im adapteri na 80cm,nisam ga sužavao ide i tako bez problema.
 
Ti valjci čiste 90% kukuruza ako oni ne odrade posao neće ni komušaljka ništa uraditi ma šta god pokušavali jednostavno je tako.Da ne zaboravim za rad po rosi nije već kad uprži onda se kreće u branje.Jedini sam koji bere danju u selu i to ne krećem pre 8-9 sati ujutro.
Moj 222 nece da bere po rosi nikako meni tarup nemoze radit po mokrom a u suvom ga krkam desilo mi se par puta da mali levator zagušim, bude pun kukuruza, na tabli mogu za 12 sati rada obrat 9-10kj znaći 10 je max ali to mora biti traktor malo snažniji sa rakovicom 5kj za 12 sati ...
 
Gospodine @Matic opet ja sa pitanjima ,dali mozete napraviti krug u parceli od 400m da stane u bunker , i ako znate mozda kubikazu bunkera hvala unapred :ppozdrav:
 
Ja sa mojim MD-8 berem i po rosi i po slabijoj kiši i nemam nikakvih problema, a čini mi se da roto sečka još lakše radi.
 
Nazad
Vrh