Bourgoin

maticu drzim te za rec ,,, slike su mi bitne a ja cu svoj da uslikam pa cemo razmenuti utiske ,,, samo mislim da bi trebalo da fukcijonise

---------- Poruka napisana 07-04-12 u 22:42 ---------- Prethodna poruka je 06-04-12 at 23:12 ----------

maticu ja sam probao onako kako sam mogao sad za sad i sto se tice ucinka melje :) bacao sam po desetak stabljika od jednom vertikalno u valjke i odtadi extra ,,sad mi ne ostaje nista drugo mego da cekam jesen iiii videcemo kako ce biti
 
U majku mu nisam slikao sa noževima.Sutra ću postaviti slike sa njima.Prosto se postavljaju noževi zašrafe se u ploče na rotorima
pozdrav drug. interesuje me koliki su ti nozevi dugi??? i jeli postojala mogucnos da se montira a da se to odradi bez ove kutijaste cevi ?? meni je mnogo daleko od valjaka ja cu sutra da postavim slike sa svog pa cemo deliti misljenja :).. MADA JE KOD MENE HIDRO :)
 
Nije moglo drugačije da se montira jer je sezona branja već uveliko bila počela pa je sve odrađeno za 2 dana na brzinu i tako i ostalo do dana današnjeg.
 
ma ok i ja sam nesto slicno odradijo ,, samo na slikama to drukcije izgleda a u sustini nemoze se drukcije resiti zbog visine kosenja :ppozdrav:

---------- Poruka napisana 22-04-12 u 00:51 ---------- Prethodna poruka je 21-04-12 at 19:52 ----------

attachment.php


---------- Poruka napisana u 00:52 ---------- Prethodna poruka je at 00:51 ----------

attachment.php


---------- Poruka napisana u 00:53 ---------- Prethodna poruka je at 00:52 ----------

attachment.php


---------- Poruka napisana u 00:55 ---------- Prethodna poruka je at 00:53 ----------

to tako sad za sad izgleda a za dalje cemo vidijet ,,, sta ti mislis maticu kako ti se civi na prvi pogled????? nisam jos lakirerske poslove odradijo a tarup se vrti jako puno oko 2500 o u min
 
Moje misljenje i naglasavam da je samo misljenje a ne iskustvo , da kod ovih vrsta otkidackih valjaka vazno da stabljika kukuruza do odkidanja klipa da se ne odsece od korena jer ga to inace usporava mislim tu na smanjenje ucinka , samim tim bi vredelo secku jos povuci nazad prema kombajnu , udaljiti ga od valjaka da bi one imale vreme da odkinu klip kukuruza pa tek posle da odradi secka svoj posao , samim tim bi se olaksao posao valjaka i povecao ucinak . Sa iskustvom sam mislio na secku jer sa valjcima imam itekako iskustvo i to kod New Idea beraca , u planu mi je montiranje secke ali ja sam ga mislio malo dalje postaviti od valjaka i to tako da ako ne radi kako treba onda da ga mogu premestiti uz najmanju prepravku .:ppozdrav:
 
Moje misljenje i naglasavam da je samo misljenje a ne iskustvo , da kod ovih vrsta otkidackih valjaka vazno da stabljika kukuruza do odkidanja klipa da se ne odsece od korena jer ga to inace usporava mislim tu na smanjenje ucinka , samim tim bi vredelo secku jos povuci nazad prema kombajnu , udaljiti ga od valjaka da bi one imale vreme da odkinu klip kukuruza pa tek posle da odradi secka svoj posao , samim tim bi se olaksao posao valjaka i povecao ucinak . Sa iskustvom sam mislio na secku jer sa valjcima imam itekako iskustvo i to kod New Idea beraca , u planu mi je montiranje secke ali ja sam ga mislio malo dalje postaviti od valjaka i to tako da ako ne radi kako treba onda da ga mogu premestiti uz najmanju prepravku pazi nebi se ja slozijo sa tvojim misljenjem bolje je dok se zadrzava u valjcima da ga secka pocne raditi jel u suprotnom opet dolazi do zstoja jel nemoze secka da nasvoji a u ovom mom slucaju od prilike kad klip ispada tad ona nailazi na secku tako da nevalja ni mnogo da je povucen nazad ...ostaje nam da vidimo ko je u pravu :osmeh:
 
Svi oni idu brzo u radu.Dok nisam našao moju 8-icu išao sam da pogledam jedan DP6 koji je imao ugrađen bunker koji kipuje.Elevator mu je bio skinut i prerađen da bude kao na Zmaju.Vlasnik je rekao da ide tako bez problema.Kod ovog kombajna po meni je još jedan veliki plus što ima motor gore.
 
maticu dali postoji jos koji snimak od tvog MD8 posto onaj je kratak i slabo uocljiv pa ako ti nije problem volijo bi da ga osmotrim u radu
:ppozdrav:
 
nisam stručnjak za za burgoin berače ali mi se čini da ovaj iz oglasa nema original odkidačke valjke več da je to od zmaja 221 jer koliko sam ja video original ima rolne kao zmaj 2k odnosno 2k je upravo kopija burgoina što se tiče otkidačkog stola
 
boka pa jel ta gracanica na samoj granici
to ti je oko 150 km od granice nisam sig ali je tu negde ,, ali covek i odrzava straota

---------- Poruka napisana u 21:45 ---------- Prethodna poruka je at 21:38 ----------

attachment.php


---------- Poruka napisana u 21:46 ---------- Prethodna poruka je at 21:45 ----------

attachment.php


---------- Poruka napisana u 21:46 ---------- Prethodna poruka je at 21:46 ----------

attachment.php


---------- Poruka napisana u 21:49 ---------- Prethodna poruka je at 21:46 ----------

masina je pri raju ,,, pa me interesuje gde se mogu nabaviti nalepnic od njega da su na providnoj foliji slova ,, ako ima ko da je gde kupovo neka mi kaze a ostalo je sve i pregledano i servisirano
 
Nazad
Vrh