Bourgoin

stvarno ste mi smjesni sa tim ruskim beracem,pa znam vidio sam ove kombajne tu fahr itd,koji i imaju zadnju vucu pa nemogu brat ako je mekano,jednostavno samo propada i zakapa se,a kamoli da nemaju zadnji pogon a s tim 15 tona..... neznam kaj da vam velim eto htio bih vidjet tu grdosiju kako ide pa mekanom terenu. :ppozdrav:
Post je spojen: [time]1299507599[/time]
_________________________________________________
nije stvar u kisi i blatu,ako je ispod tvrdo,ali ja govorim o mekanom znaci dok zemlja upije vodu.ja sam brao do nema dugo sa bourgoinom u jednom drugom kraju jer jednostavno kombajni nisu mogli brat zbog terena jer je teren skroz ravan i voda stajala.
 
Pa ako neces da ga registrujes, onda imas viska para, pa ces placati kazne :haha: :haha: :haha: i vuci se po sudovima mislim da ti je to po prilicno ::lose:: misljenje, videcemo tek sada kada krene zetva, sta ce da rade sa kombajnima koji nemaju tablice, samo ce kazne pisati ::lose:: ::lose::
Lopovi :zli: :zli: :zli: sve su smislili samo da uzmu i poslednje ::novac:: od nekoga ::samo bes:: ::samo bes:: ::samo bes::

Bar da su napravili da moze da se registruje na 6meseci, ali nema toga jer bi ti onda manje platio, a to se njima nikako ne isplati :udri: :udri: :udri:
 
Drugari da promenimo malo diskusiju, interesuje me sa kojim ste semenom imali najboljih iskustava prilikom branja u klipu sa Bourgoinom, tj, da se najmanje kruni i dobro ljušti, imao sam situacija da namestim nove gumice namom beraču a neka semena opet neće da se oljušte kako treba...
 
Da nece odmah ljustiti sigurno treba vremena da se malo,samo malo istrose i namjeste,jel imas zvjezdice ili one gume u komadu??
 
Ako je sve na komušačkom stolu ispravno i u redu nema nikakvih problema sa ljuštenjem.Moraju sve gumice da budu dobre,zvezde da budu cele,lopatice takođe i nema zime.
 
Ma sve je ok ali je kod Gm 3 drugačiji sistem nego kod dp 8, gr 10. Stavio sam komplet novih gumica (ne iz velikih komada već sve po jednu) novi metalni nokti i nove zvezde, i ineresantna stvar gde su klipovi manji lepše se ljušti negu kada su veći stvarno mi nije jasno .... Uz to gde su klipovi sitniji nema nijednog slomljenog a kod krupnijih ima i to me mnogo nervira, razmišljao sam jedino da nisu mnogo zvezde dugačke te da mnogo pritiskaju klipove a samim tim i muljaju i lome krupne klipove....

Recimo 434 super, as 72 super, a 640 još ako je malo zeleniji nikako, ostane mi 30 % neoljušten a takođe ima i slomljenih klipova na pola ali ne nešto preterano....
 
ma nemogu ti valjci lomit kukuruz,mozda ti to lomi napred negdje u hederu ili cak kad rakete stresu cjelu batovinu mozda onda,jesi gledo gdje ti lomi klip?? bas na valjcima:haha::haha:hmm
 
Ako si stavio Zmajeve zvezde to ti je problem.One su dosta duže od originalnih pa prave karambol.Isto sam prošao prve sezone ali sledeće ugradio originalne kratke i da vidiš šta je posao.
 
Bravo Maticu, :D i ja sam mislio da je to ali nisam bio siguran, stavljene su sve nove prošle godine kad je kupljen razmišljam da ih skratim ili ipak kupim nove videću. Jel nije problem da izmeriš koja je dužina kod tebe na beraču da bih znao koliko su moje duže....
 
Nije problem,izmeriću za par dana pa postaviti ovde.Kod mene su isterivale kukuruz između komušačkih valjaka i krunile ga umesto da ga čiste.Naručiš nove,bile su 300 dinara komad prošle godine.
 
interesuje me jel tvoj berač fabrički troredni ili je treći red naknadno dograđen, video sam jedan isti takav u Kruševcu, pa mi je nelogično da dp 8 bude sa 3 reda, a što se tiče motora, neka te dugo služi...:ppozdrav:
 
Nije fabrički.Neko je dodao tu treću brazdu i uradio je odlično.Skoro se i ne primeti da je dograđena.Još je i proširen prednji trap,ojačani reduktori,veće gume...
 
Gospodine Matiću koliko vas je izašo remont hidro pumpe i toga svega zato jer me zanima svi kazu da je kada na kombajnima treba radit hidro pogon to jako skupo !?
 
Ne znam još uvek ništa.Danas sam razgovarao sa majstorom kod koga sam je odneo reče da će biti sređena.Odneo je neki deo na ravnanje,bilo je dosta špona u njoj.
 
De mi reci jesi li prepravio bunker da kipa? I kakvo iskustvo imas sa GM3, jer imam u planu da ga kupim
 
Bunker na mom je fabrički kiper tako da nema šta da se prepravlja.O GM3 ne znam ništa jer ga nemam ali ima ljudi na forumu koji ga poseduju pa ih kontaktirajte.
 
na sta treba najvise obratiti paznju kod MD8, i kako su se pokazali hidro tarupi kod njih?
 
Valjci su fiksni.Samo gornji deo gde su zvezde i dodavači može da se pomera gore-dole i to sam po svojoj volji.Ako je previše mase on se izdiže da ne zaguši a ako nema mnogo on se vraća nazad.
 
Nazad
Vrh