Bourgoin

Kolege gdeste štase dešava imali šta novo vezano za ove naše berače, imamo li možda nekogo novog vlasnika Burgona.:ppozdrav:
 
Šta mislite o ovom beraču? Bourgoin gr 10, 1992. godište, hidro pogon, original tarup.
slika-0-2011-08-13142519.jpg

slika-0-2011-08-13142024.jpg

slika-0-2011-08-13142381.jpg


Gazda ga ceni 21.000 evra. Vredi li te pare?
Berač se nalazi u Republici Srpskoj. Koliko bi koštala carina?
 
ne kažem da ima za 12.000, već da je po meni to realna cena za takve berače, znam šta sam napisao, a za 14 -15.000 ima trorednih kao što je gm3 i to u perfektnom stanju, i moj bih čak prodao za tu cenu. Za koju hiljadu više ima i gx300. Moj prijatelj iz okoline niša pre nove godine kupio gx 300 za 17.000 u okolini Kruševca, tako da imajući sve u vidu jesu cene nabudžene ali ipak može da se nadje nešto povoljnije, samo treba ubosti.....
 
Kod ovih dvorednih burgonija koji se mogu nalaziti po oglasima:
-da li je komusaljka vodoravna, ili je pod nekim uglom(ko sto je na zmaju). Evo jedne slike, ali neznam sa kojeg je to modela
28grxbc.jpg


-da li ti burgoni imaju nazad fabricku poteznicu za vucu prikolica ?
 
Mislim da komušački sto ima mali pad ka elevatoru koji ubacuje kukuruz u bunker a koliko sam upoznat poteznica nije fabrička i kod mene je bivši vlasnik ugradio. Inače komušački sto sa slike je isti kao i na mom MD-8.:ppozdrav:
 
Mi smo se u porodici ozbiljno zainteresovali za kupovinu GR 10 berača, ali polako odustajemo... Cene su im stvarno prenaduvane.
Inače, imam zmaja 223, vuce ga Case jx 60 i zadovoljan sam sa tom kombinacijom. Jedini problem mi predstavlja probiranje redova za prolazak berača.
Mislim da je stvarno previše dati 25000 evra za gr 10 star 20 godina...
 
Može li GX 300 da se nadje za 20000 ili su skuplji?
Da li ih ima sa original tarupom?
Ovaj sa snimka ne bere baš čisto. Verovatno su mu gumice pri kraju, ili nešto nije naštelovano kako treba...
 
Poznajem ih više nego solidno.Gore pomenuti GX 300 je kombajn baziran na platformi starih MD 8,MD 10 kombajna koji radi na principu čiste mehanike.Svi pogoni su mu na lance i remenje.Da sam napisao GX 300 M kao što nisam onda bi on u svakom slučaju bio dosta skuplji od običnog GX 300 jer su kod njega svi pogoni rešeni preko pumpi i hidromotora a samim tim je jasno i da je dosta mlađi kombajn pa je logično da mu i cena bude veća.
 
Matic , u drugoj temi si pisao da imas roto secku na Bourgoinu i nisi zadovoljan sa njegovim radom , reci mi gde se oni tacno nalaze jer je i meni u planu ugradnja roto secke i posto imam volju za experimente , ja bi probao na drugo mesto da ga postavim mozda tamo radi redovno .
 
Nema drugog mesta.Otkidački valjci na adapteru stoje pod uglom.Da su ravni kada se spusti adapter dole onda bi možda i moglo da se montira na drugo mesto dok ovako nema nekog izbora.Imam negde slike kako to kod mene izgleda pa ću ih potražiti i kasnije okačiti ovde.
 
Nazad
Vrh