Borovnica

Koliko litara saksija i odakle su. Pošto sam lično uvoznik sadnica sadnice kupujem po zapremini saksije. Uglavnom u zavisnosti od zemlje uvoza za 3.5 se može dobiti samo saksija od 1.6l. Saksije od 3l (takozvane trogodišnje) odgovorno tvrdim da se ne mogu uvesti za te pare. Uostalom kod nas se te prodaju za cca 7 evra.

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
 
Moje sadnice su uvezene u C2 - 2 litra saksijama, godinu dana su kod nas rasle u 3 litra saksijama. Kao uvoznik i proizvodjac radim sa vecim kolicinama sadnica, i ta cena je ta, nema razloga za laganjem

- - - - - - - - - -

Moj sajt je www.sadniceborovnice.com i www.aronijamarket.com
 
Holandija. Posto smo proizvodjaci, od ministarstva smo dobili srpski sertifikat. Pogledajte na sajtu fotografije sadnica

- - - - - - - - - -

Evo jedne slike od ovog leta

- - - - - - - - - -

Nesto nece da se doda slika . Mozete pogledati na sajtu. A mozete doci i licno da pogledate sadnice :) to sto ne uglavljujemo zaradu 2e po sadnici ne znaci da su sadnice lose ili da je u pitanju prevara. Jednostavno radimo sa velikim kolicinama i distribuiramo u sve zemlje regiona
 
Ја сам давне 2009. године платио двогодишње садице боровнице 5,4 марака (око 2,8 евра). Увоз из Пољске.

- - - - - - - - - -

Чак ми је увозник отворено рекао да их произвођачу на велико плаћа један евро. Како су код следећег произвођача санице биле 4 евра ја сам купио ове јефтиније.

- - - - - - - - - -

А те године су исте саднице продаване у апотекама по 5,1 евра.
 
Holandija. Posto smo proizvodjaci, od ministarstva smo dobili srpski sertifikat. Pogledajte na sajtu fotografije sadnica

- - - - - - - - - -

Evo jedne slike od ovog leta

- - - - - - - - - -

Nesto nece da se doda slika . Mozete pogledati na sajtu. A mozete doci i licno da pogledate sadnice :) to sto ne uglavljujemo zaradu 2e po sadnici ne znaci da su sadnice lose ili da je u pitanju prevara. Jednostavno radimo sa velikim kolicinama i distribuiramo u sve zemlje regiona

Zanimljiv sajt i ponuda!

Ja bih probao obe sorte koje nudite na maloj površini, jer nam je zemlja i podneblje odgovarajućih karakteristika za borovnicu, a za kasnije bi smo videli... Kontaktiraću vas uskoro.
 
Kakva je procedura ua uvoz sadnica, koliko je to stvarno teško? Nešto sam tražio po netu, ali nisam našao. Postoje li agencije koje će uvesti za vas sadnice, samo da platite proviziju? Bio bih vam zahvalan ako može neko da pojasni.
 
Za uvoz vam je potrebna firma sa dozvolom za uvoz i promet sadnog materijala. Veliku ulogu igra transport, da li je vas ili i za to trebate uslugu uvoznika. Sto vece sadnice i saksije to skuplji prevoz posto ne moze da stane mnogo komada. Onda imamo porez na uvoz i imamo cene analiza biljaka i zemljista. Analiza iznosi oko 450e ma koja kolicina da je u pitanju. Onda vam je potreban carinski magacin - karantin u kom ce stajati sadnice dok ne stignu rezultati analize - otprilike 3 nedelje. Ako je analiza ok onda mozete preuzeti sadnice iz carinskog magacina.
 
Dragi borovnicari,

Suprug i ja se kanimo krenuti u sadjenje borovnica pa smo jos u fazi prikupljanja osnovnih informacija. Sadicemo u agrotekstilu pa bi nam znacilo da nam Rakari a i drugi koji imaju informacije ili jos bolje iskustva kazu sve sto misle da je znacajno da znamo. Ono sto je glavna dilema sada jeste koliko je u realnosti izvodljivo da se na ovaj nacin uzgaja borovnica buduci da oboje radimo puno radno vreme i da nam zemlja nece biti odmah na domak ruke sto bi se reklo. Planirali smo da pocnemo sa nekih 50 ari pa kako bude dalje teklo...

Svaka cast svima koji su uspeli da ostvare prinose! Procitali smo sve do sada na ovom forumu i slike su fenomenalne! Coveku puno srce kad vidi kako lepo radja i raste ovo divno voce
 
Hvala Rakari na brzom odgovoru. Dakle navodnjavanje se na dnevnom nivou regulise ili na neki period. Nismo jos zemlju pazarili pa ce nam blizina svakako biti kriterijum kad budemo kupovali al opet ne moze se stici bas svaki dan cak i da je na par kilometara.
Postoji navodno neki smart sistem sa sim karticama preko kog mozes daljinski da upravljas bilo cime sto radi na struju, ne znam da li si cuo za to... Ja sam mislila da se navodnjavanje regulise u zavisnosti od padavina pa ako recimo idu kisno dani onda odes i iskljucis kap po kap ili susno vreme opet ukljucis i to radi dok ne promenis. Nadala sam se da je nedeljna poseta dovoljna...
 
Održavanje na nedeljnom nivou zaboravi.

Naravno može se navodnjavanje puštati i daljinski, ali za početnike nisam u ovome nisam siguran da li bi za prvo vreme vi mogli tako da funkcionišete bez iskustva i slično. Naravno postoje uređaji koji prate meteo stanje i količinu vode u supstartu i slično, ali su dosta skupi.


Dalje, gledajte da zemlja ima vodu.

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
 
Da da hvala na savetu,to za vodu jeste bas vazno. Prvo cemo sesti i sa nekim agronomom da dobijemo detaljne upute al ovo mi bas bilo vazno oko vremena koje zahtevaju sadnice jer ga nemamo bas puno al sta je tu je, videcemo. Nadam se da cemo naci zemlju negde u blizini sa svim karakteristikama koje su bitne. Bas smo se zagrejali za borovnicu pa cemo naci nacin da se organizujemo. Ne zurimo nigde. A da li je istina da agrotekstil zahteva manje posla oko sadnica nego zemlja?
 
Ja ne uspevam da dodam sliku pa to ti je. Sad u petak u 18h u domu kulture u Arandjelovcu bice odrzano predavanje u vezi uzgoja maline i borovnice, pa prosetajte da se druzimo
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh