Borovnica

Oko Uba..... kolika je glina u donjoj njivi gde su bankovi?

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Bojane, prodavci sadnica nisu ni lopovi ni prevaranti da bi tako pisao. Na trzistu ima toliko ponudjaca sadnica da nema potrebe da se bilo ko laze i maze da bi iste bile prodate. Sadnicu prodaje kvalitet i godine iskustva. Sad ja njoj pricam da je to dobro da bi prodala sadnice, kao da je neko lud. Naprosto taj vid sadnje je bolji i unapredjeniji od tradicionalnog.
 
Taj vid sadnje je nužno zlo za ljude koji nemaju zemlju koja po svojim karakteristikama odgovara borovnicu. Kraj price

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Ako gde zemlja odgovara za borovnicu to je onda holandija. A opet eno i oni se prebacuju ma sadnju u saksijama.

Ove godine na predavanju koje su organizovali zeleni hit i driessenplan pokazivao su slike zasada koje su dizali ove godine u saksijama bez dna.



Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
 
Sto se tice biljaka koje rastu u odgovarajućoj zemlji, stari zasadi su ove godine imali preko 6 kg po biljci. Čak sam čuo da je jedan zasad išao i do 8 kg

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Ne znam koliko kostaju te saksije/vrece, supstrat ima u Sremskoj Mitrovici 5500L za oko 30 hiljada, ne mogu tacno sad da se setim. Gvozdenovici iz Kragujevca koje lako mozete naci na netu imaju bas takav zasad i oni su stavljali u manju zapreminu, oko 30 litara, ali planiraju da prebacuju u vecu na svake tri godine. Na kosovu je jedan koj kupac posadio u velike bacve od 80 litara, sad je sesta godina.
 
Marina ako pod supstrat misliš na litvanski treset koji prodaje maki savetujem svima da NIKAKO ne sade u saksiju ispunjenu tim tresetom.

Isključivo za saksijsku sadnju koristite supstrat proverenih proizvođača kao što su legro ili bvp.



Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
 
Uostalom, za sebe spremam sadnice bas za taj nacin sadnje . Lakse mi je dosta da ih drzim u rasadniku do pete godine pa tek onda da ih negde "rasporedim" :)
 
Sam trepet nikako ! To je Ph ispod 4, biljka staje

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Taj covek ima pravljeni supstrat koji on pravi i ima uvozni u originalnom pakovanju. Verovatno taj sto on pravi sam nije idealan ali uvozni mi se pokazao kao dobar
 
Taj covek ima pravljeni supstrat koji on pravi i ima uvozni u originalnom pakovanju. Verovatno taj sto on pravi sam nije idealan ali uvozni mi se pokazao kao dobar
Marina, Maki prodaje litvanski beli trepet koji ima Ph u vodi ispod 4. To je prekiselo za sadnju borovnice.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Ako gde zemlja odgovara za borovnicu to je onda holandija. A opet eno i oni se prebacuju ma sadnju u saksijama.

Ove godine na predavanju koje su organizovali zeleni hit i driessenplan pokazivao su slike zasada koje su dizali ove godine u saksijama bez dna.



Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
Momirović i borovnica......

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Na deklaraciji pise drugacije. Sadnice imaju dobar porast i dobar korenov sistem, nema susenja, nema bolesti.
 
Meni se pokazao odlicno. Korostim inace pindstrup, ove godine sam samo jednu balu uzela iz mitrovice i nema mi nikakve razlike u sadnicama
 
Nazad
Vrh