Borovnica

Slike iz rasadnika u holandiji


60e4251f05e816c74742b44c7a8aa179.jpg


6c786dd3f3df03f91b0faade5e398c03.jpg


e98bdd112d424dcab3a6ed166bbd0e3b.jpg


Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
 
Profesionalno, nema šta. Jeste li pitali koliko koštaju sadnice kod njih? Ne verujem da su 5e kao kod naših rasadničara.
 
Nešto sam čitao mislim da su 1,8e do 2e. E sad koliko koštaju troškovi i koliko može najmanje da se uveze to vec ne znam.
 
Pozdrav svima na chat-u, ovih dana zavrsavam zasad borovnice u Garasima na Bukulji. Pa da razmenimo po neki savet, nije na odmet


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
a ph tog treseta?
7.2 je uzas za borovnicu, maltene joj nema spasa. Ja muku mucim da nadjem u Nisu neki kiseliji treset. ispod 6 se ne nalazi, a imam si merak za par zbunova, iskljucivo za kucu.
 
Тражи литвански тресет. Глистењак није ужас за боровницу јер је пун природне твари. Не треба се слијепо хватати само за пх. Тако су људи садили у киселу, али тешку земљу без хумуса и све им се посушило. Овде је земља кисела на сваком кораку, али са мало хумуса и фосфора и прилично тешка.
 
a ph tog treseta?
7.2 je uzas za borovnicu, maltene joj nema spasa. Ja muku mucim da nadjem u Nisu neki kiseliji treset. ispod 6 se ne nalazi, a imam si merak za par zbunova, iskljucivo za kucu.

Nema spasa? Komentarises stvari u koje si slabo upucen


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
A da li si možda merio ukupni ph celokupne smese glistenjaka, treseta i piljevine? Koliki je taj ph, valjda je to važno?
 
Nazad
Vrh