Bolesti svinja i njihovo lečenje

Moze biti neka opstipacija.Da li balega?Kako jel lezi ,da li nije povracala?
 
Balega,mokri,nije povracala... ali samo lezi i primetno otezano dise,ustane kada je nateram...juce u toku dan joj se tempratura popela na 38,2 pocela je da jede pije vodu i onda joj je nocas opet pocela da opada temperatura na 37,2...
Dezurao sam celu noc i evo sada joj je temperatura 38,5 ali samo lezi i otezano dise..malo mi je cudno sto su joj usta otvorena i vsi joj jezik,ali dise na nos.donesem joj da pije mleko i onda ustane da pije...veterinar ne zna sta joj je davao joj je neke inekcije juce ujutru i sinoc...molim za savet ako neko ima pretpostavku sta je u pitanju sa krmacom
 
Poslednja izmena:
Balega,mokri,nije povracala... ali samo lezi i primetno otezano dise,ustane kada je nateram...juce u toku dan joj se tempratura popela na 38,2 pocela je da jede pije vodu i onda joj je nocas opet pocela da opada temperatura na 37,2...
Dezurao sam celu noc i evo sada joj je temperatura 38,5 ali samo lezi i otezano dise..malo mi je cudno sto su joj usta otvorena i vsi joj jezik,ali dise na nos.donesem joj da pije mleko i onda ustane da pije...veterinar ne zna sta joj je davao joj je neke inekcije juce ujutru i sinoc...molim za savet ako neko ima pretpostavku sta je u pitanju sa krmacom

Moze biti neka virusna pneumonija,jerbocigledno da ima problema sa disanje.Sa antibioticima probati jer verovatno virus je napao ,a mozes joj baciti koje jaje da pojede.
 
jaje odoh sada da joj dam...kasnije ce mi doci veterinar pa cu mu preneti tvoje misljenje...jutros je izasla napolje i krece se svinjac je otvoren da moze kada god hoce da udje...nas najvise buni to sto joj temperatura opada...hvala puno na savetu
 
jaje odoh sada da joj dam...kasnije ce mi doci veterinar pa cu mu preneti tvoje misljenje...jutros je izasla napolje i krece se svinjac je otvoren da moze kada god hoce da udje...nas najvise buni to sto joj temperatura opada...hvala puno na savetu

Uvece ona krene temperatura ,jer nije nesto bas visoka temperatura sto karakteristicno za virusne infekcije,a pada temperatura jer pod lekovima .
 
Daj joj Noramin ili Novpiron za temperaturu ili Dexametasone sta imas od toga, i recimo Penstrep la . ja sam imao takav slucaj i ovime sam resio . Pozz U svakom slucaju savetuj se sa veterinarom oko doza ili citaj upostvo . Neznam koliko ima kila.
 
Hvala na savetima...bio je veterinar i dao je antibiotike...sada samo cekam i nadam se najboljem

- - - - - - - - - -

nista mi ovo nije jasno..imala temperaturu 40 dobila antibiotike i spustila na 38
 
sinoc od 21h pa evo do sada ima konstantnu tempperaturu 38...sinoc je lepo jela nocas i jutros je pila mleko...ima to otezano disanje koje nikako da se smiri...veterinar juce kada je izmerio temperaturu 40 mislo je da zna sta je ali sada kada ovako menja temperaturu nista nam nije jasno...ovde je neki problem sa plucima nadam se da ce se to resiti antibioticima...

- - - - - - - - - -

krmaca od sinoc ima temperaturu 40...juce ujutru je poslednji put popila malo mleka i od tada niti jede niti pije
 
kada svinja ima tvrdu stolicu (brabonjci tamne boje) jel se to tretira kao zatvor ili neko rece da je to od neke upale i da treba davati antibiotike...a pritom 3 dana ne jede
 
@marko kremna
Slicna situacija juce kod mene sa jednom suprasnom nazimicom. Samo spade s nogu, izmerim joj temperaturu 39,4. Lezi nece da jede, ne moze na noge. Sve to trajalo je sat vremena, dok je dosao veterinar ona je ustala i pocela da jede. Kaze veterinar cim jede nije joj nista, desilo se nesto trenutno i da pratim dalju situaciju. Rekao mi je da joj smanjim hranu zato sto je debela, i da joj dajem ljuske od jajeta. Danas sve normalno kao da se nista nije desilo, ali nije mi bas tako vesela kao pre, najvise me brine to sto je sprasna.
 
dobro je sto hoce da jede ali to ne mora u svakom slucaju da znaci da je sve u redu...moja je bas na djeti ne okusa hranu ovo joj je deseti dan kako je lose a veterinar ne zna sta joj je
 
Ja sam danas pratio situaciju stanje se popravlja, jede sve bolje. Dajem joj ove ljuske od jaja, sto mi je reko veterinar.
Smanjio sam hranu, videcu dalje kako ce biti.
 
Kako je sad krmaca ? Trebalo bi dati antibiotike ,jer ima sigurno upalu u crevima .
davao sam joj 7dana antibiotike pa sam 2 dana prestao da ne bi postala imuna...veceras cu joj ponovo dati antibiotike...apre je imala problem sa niskom temperaturom,sada je to stabilizovano od 38.5 do 39.5 sto je u granicama normale,ali 3 dana ne jede i ne pije vodu sto mi je veliki problem
 
Pratim stanje ove moje nazimice, zdravstveno je dobro ali izgleda da se razbukarila. vulva nabubrela, crvena, pritisnem je na ledja ona stoji mirna. Juce nije ovako bilo, osemenjena je 5 februara, posto je proslo 3 nedelje mislio sam da je sprasna, sad mi nista nije jasno :sta:
 
Pratim stanje ove moje nazimice, zdravstveno je dobro ali izgleda da se razbukarila. vulva nabubrela, crvena, pritisnem je na ledja ona stoji mirna. Juce nije ovako bilo, osemenjena je 5 februara, posto je proslo 3 nedelje mislio sam da je sprasna, sad mi nista nije jasno :sta:

Verovatno nije suprasna 5+ 21dana, i produzila estrus sigurno trazi ponovo.Cesto se javlja produzen estrus 2-3 dana.
 
zdravo. sad primetio jednom prasetu da nema rupu na guzi,vidim danas da ima veliki stomak,a ono kad vidim nema rupu. jbt prase ima 3.5nedelje. sta tu moze covek? molim za pomoc
 
Nazad
Vrh