Bolesti svinja i njihovo lečenje

Milose to ja samo figurativno. Naravno da cu da sacekam mesec dana od pelcovanja, nisam ja veverica da padam na njihove fazone 3,4 dana. Ipak je to hrana za celu godinu.
 
Molim za savet. Krmaca sa prasicima u petoj. nedelji iznenada je izgubila oslonac na zadnje noge ,ali nemozemo da utvrdimo dali je doslo do loma neke kosti ili je neki drugi razlog sto se potajno nadam. Veterinar joj je dao jacu dozu kalcijuma pa cemo videti. Dali je neko imao slican problem
 
Kakvo je stanje kod vas,kod mene ko na grudnom,kaslju li kaslju.

Kod mene srecom se samo javi po neko,ali kratko ne stignem da vidim koje kaslje,ali sam svakako ubacio neomulin i nikakve promene nema.Dajem stalno vitamin c trenutno u hranu a za par dana pocinjem u vodu,mislim da to dosta znaci.
 
Kod mene dobro zakovalo,prvo sam u hranu ubacivao tiamulin,doksilan,paracetamol i vitamin c,slabo nesto,sad dajem linkomicin,neke sam bocko floronom i dexom,dan,dva bude bolje posle opet isto,juce sam bocko ceptiflurom i dexom i cini mi se da im je malo bolje,sutra ako stignem stavljam burad pa da im dajem kroz vodu.
 
Kad smo vec kod Ivermektina, ali u vidu praska i moj nerast kao da mi gubi na kilazi, a i ceska mi se nesto. Pogledam na Kesicu ivermektina upustvo i pise: za veprove 100 gr na 100 kg. hrane - 7.dana. I to dodje 2-3 kafene kasicice u toku dana( na 2.5 kg. hrane, koliko dobija dnevno).Nesto mi to malo, sobzirom da mi je jedan veterinar za prasice preporucio 3 kafene kasicice na 100 kg. telesne mase - dnevna doza - tako 5 dana. Pa posto on ima oko 300 kg....= 9 k.k. Nesto ne stima:sta:
 
Jutros mi jedna krmaca tesko dise i ima grceve u stomaku...juce je ceo dan bila napolju,bilo je sve normalno,zatvorio sam je dao joj da jede i eto jutros problem...temperatura joj pala cak do 37.2
...zna li neko sta moze da bude to....nije suprasna ovih dana treba da trazi...hvala
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh