Bolesti svinja i njihovo lečenje

Danas je bio Dr i dao nam amoksicilin i streptomicin da kroz vodu damo ka preventivu a solit takodje sa vodom spricem oralno ovom trome sto ne mogu na noge... e sad sta ce dalje biti videcemo sutra.. hrana je izbacena.. bacili smo malo koprive samo da se zabavljaju..
 
Javi komso sta je bilo,stisko si ih mnogo,treba ti malo bolji zakiseljivac,imas u Eliksiru u Sapcu,bolifor,odlican zakiseljivac,koliko si sacme isao,nezgodno je sa kupovnim prasadima,ne zna se koliko i sta su jeli,pa kad im das pravu hranu oni se sjebu.
 
Danas je bio Dr i dao nam amoksicilin i streptomicin da kroz vodu damo ka preventivu a solit takodje sa vodom spricem oralno ovom trome sto ne mogu na noge... e sad sta ce dalje biti videcemo sutra.. hrana je izbacena.. bacili smo malo koprive samo da se zabavljaju..

Nemoj da im palis svetlo,nek jedu dok se vidi,posle nek spavaju.
 
Meni se od edema naj bolje pokazao pored zakiseljivaca preventivno u hranu zamesan Neosulfox 0.5kg/100kg hrane.
Kod kupovne prasadi ili posle zalucenja mojih drzim ih 1 mesec na toj hrani i posle postepeno umanjujem i retko kad je bilo problema sa edemom .
Kad god sam pokusao nesto drugo da eksperimentisem uvek mi se obilo o glavu.
Edem moze i da se leci ako se primeti na vreme , nadjite knjigu od prof, Avakumovica ima veoma dobro opisan nacin lecenja.
 
E ovako koristimo onaj bas pravi zakiseljivac u zelenoj vreci. Neosulfox je mahom za prevenciju od kaslja I dr rece juce da stavljamo 1kg da bi delovalo kako trebam. Xale u tom boksu I nema svetla.. prirodno osvetljenje jer je na 1 vodu pa otvoren sa jedne strane. E ovako jutros opet dolazio dr Davidovic iz Bogatica, covek rekao da nastavimo sa tretmanom stavljanja praskova u vodu, nije bilo novih slucajeva al je nocas uginulo jedno od odvadjenih al Dr kaze da je ono od srca, pietren. Trenutno su 2 u karantinu, jedno se bori vec 3 dan. E da koristimo sojinu pogacu i to nznm sad tacno procenat jer je matori zadnji pravio. I samo da kazem da su I ovi iz Liramixa ispali maksimalo korektno.. zvali da pitaju sta se desava.. pricali sa strcnjakom... zvacevi danas I docice covek da uzme uzorak hrane da pokusaju da utvrde sta nije ok.. inace su n od njihove hrane strasno napredovale svinje.... sad bas imamo 53 komada... 100 dana sa 21kg prosek na 100kg

- - - - - - - - - -

Pa da to je taj bolifor.. I minazel I neosulfox I sta ne stavljamo kaze covek dodje tako do trovanja I ne vredi.. leciti i to ti je...

- - - - - - - - - -

17% sojine pogace
 
LJudi imam problem sa suprasnom krmačom do prašenja otalo mesec dana , simptomi su sledeći :teško diše, slabo jede, i uglavnom leži , bio veterinar nema temperaturu, dao joj vitamine i antibiotik ali ona idalje ima iste simptome ništa ne ide na bolje već dva dana šta bi mogao još da joj danm da je izlečim
 
I ja preventivno koristim neosulfoks kao @milan971 i od kad ga koristim (zadnje 2 godine) nisam imao nikakvih problema u prvoj fazi tov. Da li je zbog njega ili sam samo imao srece ne mogu reci. Prvo ga mesam pola od preporucene doze, pa cetvrtinu nekoliko dana i onda ga izbacim. I kad sam isao bez sanocida, samo sa njim nisam imao problema.
 
Nznm mislim vise da je sreca il genetika prasica... moguce da su neki podlozniji svemu tome.. jer smo I mi koristili neosulfox.. dosta je se dobro pokazao za kasalj al eto..
 
Neosulfoks vam je nekadasnji galofak,nije los za preventivu al za neko terapijsko lecenje mislim da nije bas mnogo jak,kod mene za kasalj najbolje se pokazao,tiamulin i ampicilin.
 
Neosulf je preparat se koristi za terapiju respiratornih infekcija bakterijskog porekla,bronhitisa,pneumonija,infekcija urogenitalnog trakta,infekcija digestivnog trakta,mastitisa,bakterijske agalakcije krmača,infekcije rana,septikemija,infekcija papaka izazvanih mikroorganizmima osetljivim na aktivne supstance u leku.
 
Neosulf je jedno ,a Neosulfox drugo.Neosulfox osim sulfa preparata sadrzi u sebi i oksitetraciklin antibiotik sirokog spektra delovanja.
Kuka9 je u pravu po sastavu je najblizi nekadasnjem Galofaku koji je inace bio odlican preparat.
 
Jel mozete da mi kazete da li i u vasem mestu veterinari imaju problema da nabave vakcinu od klasicne kuge svinja. Unapred hvala
 
znam sigurno da u leskovac nema vakcine,i ljudi su išli da se svađaju zbog pijac što nemogu da izađu u prodaju,a inspekcija ih neferma,nisi ispravan nema prodaja
 
Nazad
Vrh