Bolesti svinja i njihovo lečenje

ko zna da mi kaze posle kojeg vremena se sme klati i jesti prase posle davanja ivermektrina?
 
Pala mi jedna krmaca sa zadnjih nogu,samo lezi slabo jede i dosta je bleda a suprasna je 1,5 meseci. Merio sam joj temperaturu, nema, sumnjam na anemiju ili da je izgubila kalcijum. Dao sam joj juce 20 kubika koktela vitamina ad3e i gvozdje,kao i 20 kubika kalcijuma,pola pod kozu,pola u misic, medjutim bez promene do danas, i dalje slabo jede i ustaje samo ako se podigne uz neciju pomoc i to jedva. Takodje sam joj u hranu dodao KOSTAN VIT. Molim za pomoc?!
 
Nije sigurno, noge joj izgledaju normalno,a bila je na zemlji nema razloga za tim. Slabije je jela jer je slabija od druge krmace koja je sa njom zajedno.
 
Vrlo prosto prijatelju.Pomesas ga sa onom hranom sto im dajes ali uvece im nedas da jedu tako da su ujutru gladni a prasak pomesas sa onom kolicinom koncetrata sto ce pojeti odjednom nesme da ostane nista cak im daj i malo manje nego sto mogu da pojedu i posle ih hrani normalno.
 
DA bi imalo efekta moraju da budu gladni,i posle davanja nekih 3 sata se nepreporucuje da jedu.A za foru:kasika dzema se izmesa sa dozom i daje po komadu.Jedu u dahu.
 
E ovo mi se nije desilo.Juce se oprasila a praci vec danas imaju voden proliv.Ja odradim krmaci 10 cm kubna NEOFLOXACIN-S 10% i isto taj lek dam po 0,5cm kubna pracima.Videcu rezultat jer sam to kupio po savetu veterinara.
 
Ljudi pomagajte! Krmaca jos ne ustaje, dosta je slaba, jedan veterinar mi rece da postoji mogucnost da su mikoplazme, pa mi rekao da joj dajem linkomicin. Molim za pomoc!
 
dali je neko vakcinisao krmace sa gletvax vakcinom i kako mu se pokazala
 
Nazad
Vrh