Bolesti svinja i njihovo lečenje

pa negrize novog nikad kad sam ja tu, a ja dodem ujutro nagrizen jedan i svi ga grizu i tako svaki dan, probat cu s ovim lukom samo me zanima dal da ga bacim u korito sa suhom ranom il na pod
 
Milos malo zeza,ali stvarno je tako.
Luk baci medju njih da mogu svi po malo da ga jedu,posle luka im ukus krvi izgleda ne prija.
Ako bacas koprivu svinjama,ili ubacujes neki zakiseljivac u hranu,probaj da prekines na nekoliko dana.
 
to cu sutra probati, a de mi reci za hranu jel apsolutno sve sastojke smjese moram promjenit ili... davao sam im pomjesano,( mix zitarica, mekinje ili stocno brasno, i kukuruznu prekrupu) to troje smjesano sad ako ostavim mekinje i kukuruznu jel valja ili sve apsolutno moram promjenit al sta cu im davati onda?
 
to cu sutra probati, a de mi reci za hranu jel apsolutno sve sastojke smjese moram promjenit ili... davao sam im pomjesano,( mix zitarica, mekinje ili stocno brasno, i kukuruznu prekrupu) to troje smjesano sad ako ostavim mekinje i kukuruznu jel valja ili sve apsolutno moram promjenit al sta cu im davati onda?

Ja pravim hranu 20kg jecma (ili psenice),20 sojine sacme 60kg kukuruza + premiks.Treba da promenis samo premiks koji stavljas,ili postojeci premiks da pojacas lizinom.
Ne znam kakav ti je kukuruz,da nije budjav,ali pazi ako stavljas jecam,a ako je on los (prazan) kako je inace bio prosle godine,nemoj ga stavljati vise od 10%,svinje su onda gladne i grizu se.To sam ja imao prosle godine kad mi je stigao novi jecam,a ja hteo da ustedim kukuruz,pa stavljao pola pola kukuruz i jecam.Odmah su mnogo povecale potrosnju hrane i poceli da se grizu.Cim sam regulisao hranu prestali su da se grizu.Isto je ako nema dovoljno sojine sacme.
 
a nebi trebalo bit do kuruza, a ja sam ih nabavio ima mjesec dana, i samo sam jednu turu bio nabavio jecam poslje sam prestao jer je skup, a davao sam im ha okoprilike 5 dana, mozel bit sad to zato sto sam ga izbacio?
 
Procesljajte stranice u nazad, ja sam licno imao problem sa grizom repova kada sam ostavio hranilice prazne jedno vece jer su prosuli bili hranu po podu pa ih ostavio da pokupe a sutra ih nisam hranio, doziveli su stres i jedni drugima su grzli repove.
Pojacajte hranu u odgovarajucem proteinskom i kolicinskom odnosu!
 
tomieh
Po mom misljenju za pocetak promeni koncetrat uzni drugog proizvodjaca,zatim im ubaci plasticne flase i okaci koji lanac neka se zezaju sa tim trebalo bi da uspe jer se to desavalo kod mog prijatelja i sa tim postupkom je izbacio kanibalizam.
 
luka im ubacili,okacili lance, i ubacio im panj koji, znaci stablo otpilano, i stim se zabavljaju gonjaju pa vidit cemo sta ce bit :))
 
@none 73,
Gletfaks 6 se zove preparat, oko 6.000 kosta, daje se krmacama 72 i 90 dan, a sad mi kaze covek(ima 60 krmaca) iz okoline Obrenovca da kad dobiju prasad onaj zuti proliv, to pokupis i stavis u korito sa hranom krmacama koje trebaju da se oprase posle, stvaras im prirodni imunitet, nesto poput vakcine...

A prasadima daje 1 sat posle prasemnja kad se nasisaju, po 1 kubik peroralno(u usta) Caodiar S.
 
luka im ubacili,okacili lance, i ubacio im panj koji, znaci stablo otpilano, i stim se zabavljaju gonjaju pa vidit cemo sta ce bit :))

Mozes im ubacivati koliko hoces lanaca nece vredeti,ako si siguran da je kukuruz dobar i ako stavljas 20 % sojine sacme,idi u apoteku i kupi 300 - 500 g lizina i pomesaj na 100 kg hrane,tj na koliko hrane pravis.Takodje moj ti je savet da premeljes kukuruz,bolje i ravnomernije jedu,inace moze da se pojavi degener koji nece da jede krupniju hranu,pa onda pravi nesrecu.Ja vec nekoliko godina tako radim i razlika izmedju tovljenika nije veca od 10 kg,ranije se desavalo da imam od 130 kg,ali i od 80.
 
kukuruz dajem mljeven, sutra cu uzeti 500g lizina i pomjesati sa 100kg hrane, ali nemam sad sacme pa moze li da im pomjesam, kukuruz,stocno brasno i lizin?
 
umjesam,5 vreca po 24kg kukuruzne prekrupe, 1 vrecu od 24kg mix zitarica, i jednu vrecu stocnog brasna 30kg, to je to sad cu uzeti premiks i mjesat im stim jos
 
Pa nije ni cudo sto su ti se grizle svinje,ako hoces da hranis svinje bez premiksa moras da ih pustis po livadi.Veruj mi da ti je najjeftinije da se striktno pridrzavas tablice premiksa koji izaberes,pogotovo na ovu cenu kukuruza.
 
Nazad
Vrh