Bolesti svinja i njihovo lečenje

sinoc sam primetio kod jedne suprasne nazimice (68dan)otecenu vulvu,krvav sluz i zamrljana pozadina (sluz i krv). Jutros nista samo jos malo ostalo tragova na repu, moje misljenje je da je imala spontani pobacaj. Da napomenem da je u oboru sa sestrom(nisu nikad razdvajane) i setra joj je suprasna tako da je nije muvala odnosno skakala na nju. E sad pitanje sta je uzrok i sta dalje uraditi, veterinar preporucio samo penecilin protiv upale
 
Zbog toga što na neke bakterije penicilin ne reaguje.Nije loše da na prašenju pored oxitocina za napon,produženog penicilina (MMA sindrom) i novpirona protiv bolova doda i gentamicin da bi se krmača pokrila u potpunosti i izbegle situacije koje niko od nas ne želi.
 
Zbog toga što na neke bakterije penicilin ne reaguje.Nije loše da na prašenju pored oxitocina za napon,produženog penicilina (MMA sindrom) i novpirona protiv bolova doda i gentamicin da bi se krmača pokrila u potpunosti i izbegle situacije koje niko od nas ne želi.
Gentamicin je odlican lek medjutim da bi se postigla terapijska koncetnracija mora da se daje na svakih 12 sati tri dana uzastopno. Mnogo je bolja kombinacija penicilina i nekog sulfa preparat(hemosul, sulfakel...itd)
 
ljudi imam jedan problem sa krmačom , otekla joj jedna sisa znači veličine rukometne lopte, prasiće sam zalučio, šta da joj dam da je to prođe
 
Jel zna neko da li treba da ubacujem jos nesto u hranu prasicima preventivno zbog edema,ako ubacim Neomulin zbog kaslja?
 
Ubaci im preventivno u koncentrat Neosulfox P, kombinacija antibiotika i sulfopreparata, najbolji za tu cenu, kesa od 0.5 kg je oko 500 din. Imaš dozu primene na njoj, možeš u vodu možeš u hranu u zavisnosti od sistema napajanja i hranjenja. Možeš ubaciti u hranu i zakišeljivače i enzime, kao preventivu što je po mom mišljenju bolje ali malo skuplje.
 
Pa i nije toliko skupo..."Sanocid" firme "Sano" na meru košta oko 150 din/kg I to je za 200 kg hrane.
 
Dali je neko imao problema sa sinusina i otezanim disanjem kod prasaca kod mene katastofa danas je cetvrti dan nista bolje dolazio i veterinar dava dana bo je po trideset komada i u hranu ubacujem neomulin o u vodu oxytetracycline 50% ubacivali smo u nozdrve po 0.5mg neofenikola slabo se sta popravnja :sta:
 
Ja sam imao problem sa Atrofičnim Rinitisom i rešio ga tako što sam otvorio sve prozore na kip i poboljšao ventilaciju a prasićima dao prvog dana Benzapen produženog delovanja i Prednizolon,zatim još dva dana samo Prednizolon.
 
Ja sam imao prasice prosle zime sa " upalom sinusa" , curio im nos i morali su da disu na usta sve vreme te zbog toga nisu mogli da sisaju pa su svaki dan propadali sve vise. Veterinar nema sta nije davao od inekcija, praskova...... i na kraju kad je vec par njih krepalo skontamo da je uzrok tome slama, jer sam ja greskom bacio pod njih jecmenu slamu punu osije koja ih je iritirala. Cim sam promeno slamu i bacio redovnu zitnu, sve je proslo.
 
Nazad
Vrh