Bolesti svinja i njihovo lečenje

primetio sam pre 3 dana da mi jedan tovljenik nije kako treba,stoji napinje se kao da mokri ali nista,samo se napinje.vepric je u pitanju.zovem veterinara,kaze upala mokracnih kanala.dao mu je antibiotike i nesto za izmokravanje.posle toga je mokrio.gledam juce opet isto,opet smo mu sve dali a danas ponovili terapiju.posto radim u firmi i nisam u mogucnsti da u potpunosti propratim veprovo ponasanje,ostaje mi da se nadam da ce biti ok.ima oko 90 kg.zna li neko mozda o cemu se radi,kakva je to bolest?pozzzzzzzz
 
Da bi se sprečila pojava zatvora ubacuje se po 50 gr gorke soli u hranu treći dan pre i tri dana posle prašenja.Dok je suprasna u hranu se ubacuje 10% repinog rezanca.Rezanci su briketi a džak od 30 kg je 830 din.
 
I kod mene se dešavalo da po 5 dana ne balega pa posle sve normalno.Kad joj daješ da jede hranu pomešaj sa vodom da bude vodeno.Ma biće sve ok samo opušteno.
 
Sve je to odradjeno,i bio je vet.Cudi ga sto nema temperaturu,a nebalega.Dacu joj nesto za prociscavanje,mada mi frka da prasad nedobiju proliv.
 
drugari jedan drugar me zamolio da pitam da li je neko od vas imao slican problem i zna o cemu se radi, naime vec treci put mu se desava da prase dobije temperaturu i da mu uveta poplave, veterinar udarnom dozom antibiotika obori temperaturu ali prasetu uveta ostanu plava i posle 20-ak dana ugine, u poslednje vreme imao je tri takva slucaja. sta bi mogao da bude uzrok i sta preuzeti kao prevenciju? unapred hvala, pozdrav
 
e ovako, pocele mi svinje da grizu jedna drugoj rep,i raskrvare skroz i cuclaju onda nikak oda stanu, probo sam ih mirisevima prskat, nabavio sam ih prije 30 dana, tek su poceli to radit ima 4-5 dana, zvao veterinara kaze vitamina fali usuo im u vodu i hranu jedu isad te vitamine al neprestaju , obisio im 5-6 lanaca , al nista nepomaze svako malo se jednog dovezu i grizu ga svi sta da radim?
 
Uzmi crni luk i ubacuj po par glavica kad god odes da ih obidjes ,ali ih prvo smrvi nogom,ili na neki drugi nacin iseci,i odmah promeni hranu.Kupi lizin i dodaj u hranu.To bi otprilike bilo to.

Kanistop ili nesto slicno moze trenutno da pomogne,ali ako ne promenis hranu (probaj Milkivit),stalno ce se klati.Grize samo jedno i ono je po pravilu najmanje i najlosije,a kad raskrvare onda grizu svi.

Probaj pa javi kako je proslo.
 
Nazad
Vrh