Bolesti svinja i njihovo lečenje

zdravo drugari, mozeli neko da mi objasni jedna nazimica rase pietren izbacila je debelo crevo velicine pesnice i dolazio je veterinar i rakao mi je da joj nema spasa mora da se zakolje, zna li neko koji je razlog toga
 
jedno pitanje
prase tezine oko 20 kg
uvece pocelo malo da kunja
i ujutru jedva zivo usi pomodrile oci natekle i otvorena usta isplazen jezik , tesko disanje
posle pola sata uginulo
posle dva dana jos dva komada
veterinar kaze da izbacim koncentrat samo cist qqruz
da li je neko fasovo ovakvu situaciju ?

Može li bez četerskog pisanja? Ovako napisani postovi biće obrisani bez obrazloženja. Z.K.
 
To ti je verovatno edemska bolest, samo stroga dijeta pomaze.Meni je prosle god tako 11 komada otislo, dok nisam ukapirao o cemu se radi.Nemoj ih hraniti nikako 2 dana, samo vode nek imaju, a onda daj hranu, ali pomalo,postepeno .
 
Da li mi neko moze reci cime se mogu vakcinisati krmace u toku suprasnosti u cilju preventive proliva kod kasnije oprasenih prasadi, posto se u zadnje vreme dosta govori o tome kao o jednom od veoma bitnih preduslova u sprecavanju dijareje-proliva prasadi?
 
markodjurdjevic je napisao(la):
Da li mi neko moze reci cime se mogu vakcinisati krmace u toku suprasnosti u cilju preventive proliva kod kasnije oprasenih prasadi, posto se u zadnje vreme dosta govori o tome kao o jednom od veoma bitnih preduslova u sprecavanju dijareje-proliva prasadi?
probaj CLOSTRICOL vakcinu
Daje se 78 i 101 dan po pripustu (35 i 14 dana pre prasenja) doza 2ml po prasilji.
Imas pakovanje 100 ml, nije bas jeftino (oko 6.000 rsd) ali je fenomenalna stvar
od kada je koristim, NI JEDAN JEDINI DAN PROLIVA, a pre toga nisam mogao da se izborim
sa prolivom i veterinarima. Isprobano na 12 prasilja i kod svih isti slucaj - fenomenalni prasici!
Ima je kod nas u prodaji, narucis i stize brzom postom sutradan
Za informacije salji pp
 
Nazad
Vrh