Bolesti kod kunića

Da da poni treba moguce da je kliconosa nema sta da trazi dao sam joj bio jos jednu sansu ali je prokockala takoda ide u lonac nema sta da trazi ako je kliconosa.Evo svi ostali su ok samo od njenih se razboljevaju i to od onih malo manjih krece nema sta ona vise da trazi u priplod imam ja ostale koje su super sad cu da probam da ih izlecim al ovu zekicu uklanjam iz priploda i ako dobro hrani malde i dosta koti al dzaba joj bilo kad od nje vec druga tura oboljeva od te bolesti treba zaseci u korenu odmah takve jedinke.A za male se ne brinem jedno ce se oporaviti al za drugo ne verujem kad skripi zubima rok mu je jos dan dva da bude zivo dacu sve od sebe da ih spasim al tesko ce ici.Hvala ti puno za savet
 
Zasto toliko krivis tu zecku kada si sam rekao da si malima davao losu detelinu,velikog kunica ces vrlo lako zeznuti sa neispravnom detelinom a kamoli malog , tako da verovatno je problem u higijeni ishrane a ne u zecki ,za terapiju im daj flumekvin [v.z.subotica]
 
Poslednja izmena od urednika:
Zasto toliko krivis tu zecku kada si sam rekao da si malima davao losu detelinu,velikog kunica ces vrlo lako zeznuti sa neispravnom detelinom a kamoli malog , tako da verovatno je problem u higijeni ishrane a ne u zecki ,za terapiju im daj flumekvin [v.z.subotica]
Pa jeste to ali kako i prosle godine isto to od nje dva komada su dobili ai sad isto to se desava,mada ja sam sumnjao na detelinu ali ocigledno da nije kad sam pogledao u svesku isto od nje dva komada sarenih je uginulo mislim da nije do deteline kao ostali nisu dobili.Ade kazi mi a istu detelinu su jeli to mene hvata frka lako cu ja da da zekicu uklonim ali stalno kod njenih mladih se to desava kod ni jedne druge,ja kad sam mislio da je od deteline ja sam mislio odmah prvi dan kad sam primetio.A i nije bitno izdvojio sam tih dva komada pa ce da vidimo sta ce da bude svi ostali su ok .Dajem ja preparate ali ce mo videti dal ce da opstanu hvala na savetu
 
Najbolje da hranis male do dva meseca cistim granulama bez deteline [kvalitetne granule imaju u sebi dovoljan procenat deteline koji je potrban kunicu] pa ces videti onda ,kazes da je zecka dobra a hoces da je uklonis jer njeni mali dobiju kokcidozu,bolest koja nije nasledna vec stecena zbog lose ishrane ,uslova drzanja narocito ako je podni nacin uzgoja,lose provetravanje ,amonijak, vlaznost velika prostorije.da li ti je ta zecka nekada imala kokcidozu pa zato mislis da je u njoj problem


Dali je moguce da je ovo jedna recenica. Ili se nastavlja jel nema ni tacke na kraju.
 
Poslednja izmena od urednika:
Nije moguce jer koliko vidim ima i zareza i tacki .a sto se tice tacke na kraju ona je sigurno od ogromnog znacaja u ovome sto sam zeleo da pomognem coveku koliko znam i mogu.NA celom forumu stocarstvo jedino se u kunicarstvu paznja poklanja velikim slovima ,tackama i zarezima .
 
Kokciodioza nije nasledna, ali svaka ženka koja je imala kokcidiozu je kliconoša i prenosiće je na mlade.
Bravo drug to sam i ja mislio pre neki dan sam pricao sa bratom pitao sam dal je imao problem sa mladima sa kikozom od te ture sto mi je dao zenku,kazao mi je da jsu imali proliv pa su preboleli,e stim sto sam ja uzeo zenku sa 4 meseca a nisam znao da je imao problem sa tim.Pa sam tako zakljucio da je moguce da prenosi na mlade je r jedino od nje mi naj manji zecici uvek dobiju kokikozu i uginu u ovom slucaju imam dva malo sitnijih i oni su je dobili.I svaka tura mi od nje po neko oboli mozda i svi ali ja primetim i onda se lekom odmah spreci da ovi drugi ne dobiju ali stvarno je sramota davati zeceve koji su bili bolesni ljudima za priplod nije uredu.Ja kad sam uzeo zecicu bila je zdrava ali nisam znao da je prebolela tu bolest kad sam cuo znao sam da je prenos sa nje na mlade tako da ce ona naj verovatnije u lonac.A ni jedno mlado od nje nece biti ostavljeno u priplod niti ce biti prodato za dalje sirenje cim napune 3 meseca idu i oni u lonac ako bude sve kako treba HVALA DROBAC DRUG SI NEMA STA.

- - - - - - - - - -

Najbolje da hranis male do dva meseca cistim granulama bez deteline [kvalitetne granule imaju u sebi dovoljan procenat deteline koji je potrban kunicu] pa ces videti onda ,kazes da je zecka dobra a hoces da je uklonis jer njeni mali dobiju kokcidozu,bolest koja nije nasledna vec stecena zbog lose ishrane ,uslova drzanja narocito ako je podni nacin uzgoja,lose provetravanje ,amonijak, vlaznost velika prostorije.da li ti je ta zecka nekada imala kokcidozu pa zato mislis da je u njoj problem


Dali je moguce da je ovo jedna recenica. Ili se nastavlja jel nema ni tacke na kraju.
Jeste imala je rekao sam a to sa hranom cu da radim kao sto kazes mozda si upravu ali uslovi su im idealni cista voda svaki dan se drug cisti znaci prljavo nije i nije vlazno.Tu gde su tovljenici vrata od mreze je 2 x2 m znavi svez vazduh imaju tokom celog dana jedino uvece kasno ima zatvaram sa vratima koje su od drveta i tad imaju prozor za provetravanje.Al kazem opet hrane se kvalitetno i cisti se svakog jutra tako da nema toliko prljavstine i vlaznosti.Zekica dobro koti svaki put po 9 komada i sve othrani ali se opet plasim da nije ona u sve to umesana,ne znam sat da radim prelezala je tu bolest pa ako neko procita ovaj tekst neka iskomentarise dali da joj dam jos jednu sansu ili ne unapred hvala.
 
Drugari, imam problem sa mladim muzjakom orijasa. Pre jedno tri nedelje sam mu skinuo sitne krpelje koji su se bili zakacili na zadnjoj strani uha, bio sam poludeo kada sam to video... ::samo bes:: Par dana nakon toga primecujem da su mu oci povremeo blago suzne, kapci malko crvenkasti, u usnim skoljkama se pojavilo crvenilo i krastice. Mesta u usima koja su upaljena sam mazao uljem, preventivno mu davao jabukovo sirce, nakon toga i sulfamidin 5 dana. Krece se normalno, jede i pije redovno. Od kako je kod mene merio sam mu tezinu svakih 10 dana i vodim evidenciju, uvek je fenomenalno napredovao, ali zadje merenje me je razocaralo, jer i sa rastom bukvalno ne mrda... Ne znam sta je u pitanju. :sta: Ako vam nesto znaci mogu da uslikam sve to i da okacim. Hvala Vam u napred!

- - - - - - - - - -

Izgleda da je u pitanju sugarac, cime i kako leciti??? ::pomoc:;
 
Pozdrav,kupio sam 15 zeceva pre mesec dana,tada su imali po mesec dana.Kupio sam ih iz tri razlicita legla.Sve je uredu,hranim ih gebijevim granulama,travom i senom,i vodu imaju redovno.Primetio sam jednog zeca da ima spustene ocne kapke na trecini oka,jeo je i pio normalno,i posle 3 dana ugino.Posto sam video da jos jedan zec ima takve kapke dao sam im baktericid i sad svi izgledaju normalno.Da li neko zna sta bi to moglo da bude? P.S. drzim ih u betoniranoj prostoriji,a tu su,na 50cm od poda,i japanske prepelice,u kavezu.
 
Pa ako su se naduli skripe zubima proliv smrde mnogo mogla bi biti i kokcidioza.Tu samo terapija neosulfox P.
 
Hvala na odgovoru.Nisu naduti,nisam primetio da skripe zubima,a nemaju ni proliv...

- - - - - - - - - -

Imam jos jedno pitanje:Zecevi se cesu,grickaju,a narocito po usima.Pretpostavljam da je u pitanju neki parazit.Zna li neko neka sredstva za suzbijanje parazita kod zeceva?
 
Mala pomoć bi mi bila od koristi,ako je ko voljan.Bele guste ,skoro kao mast, sline (sekret iz nosa ili kako već...) -bolest,prašina,promaja...Šta može da bude?Doziram u vodu VELESULF(jedino što su imali u poljo apoteci kod mene).Hranim ih granulom i prosušenom detelinom.
 
Davaj 6 kapi enrocina pomešanih sa 6 kapi vode špricem u usta, ujutru i uveče, 5 dana vezano.
 
Agrounikum su kod mene najjevtinije(430 din/10kg),kada im sipam ne primećuje da su zdrobljene,a na dnu džaka praškasti deo im ne dajem.Sutra bušim rupe na sabajle.
 
Nazad
Vrh